Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Kordina 00:11, 28 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Jak wyciągnę zieloną ofiarę widelczykiem z paletki, to często umieszczam ją w torfowych doniczkach, które wkopuję bezpośrednio do gleby, ale część również w plastykach niestety.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Szymka 00:21, 28 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
O problemie doniczek czytałam kiedyś artykuł. Dużym problemem są czarne doniczki, które nawet nie są recyklingowane ponieważ jakaś maszyna sortująca nie widzi czarnego plastiku. Dlatego co wrażliwsi na ekologię producenci roślin zaczęli używać kolorowych doniczek,które zostaną powtórnie przetworzone. Czarne doniczki pozostaje nam używać w ogrodzie jak najdłużej. A nowe rośliny starajmy się kupować w kolorowych doniczkach.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Magara 00:30, 28 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Oooo, u Kaśki zlot Nocnych Marków
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 21:19, 28 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Monty coś mówił o czarnych doniczkach, że faktycznie nie nadają się do recyklingu, a w nich korzenie rosną najlepiej. Bo mają w nich noc czarną.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 23:37, 28 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Mgduska napisał(a)
Monty coś mówił o czarnych doniczkach, że faktycznie nie nadają się do recyklingu, a w nich korzenie rosną najlepiej. Bo mają w nich noc czarną.

Monty jest dla mnie niewątpliwie autorytetem, no i uwielbiam go
Ale teoria, że korzeń rozróżnia kolor doniczki do mnie średnio przemawia Być może czegoś nie wiem?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 23:46, 28 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)

Monty jest dla mnie niewątpliwie autorytetem, no i uwielbiam go
Ale teoria, że korzeń rozróżnia kolor doniczki do mnie średnio przemawia Być może czegoś nie wiem?


Ciemność widzą
Czy korzenie - nie wiem, ale cała roślina rozróżnia kolor światła, tj reaguje na długość fal światła słonecznego. Dzięki temu wiedzą, kiedy rozpocząć wegetację, a np producenci - dzięki odpowiedniemu systemowi doświetleń, są w stanie zachęcić rośliny do kwitnięcia wtedy, kiedy się to opłaca.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:20, 29 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Eeee, jak się do doniczki da ziemkę to i tak ciemność jest, chyba? Czy ona czarna czy ceglasta czy fioletowa (innych nie spotkałam)???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 14:05, 29 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Daga, ja nie wiem, ale na własne uszy słyszałam, jak Monty mówił, że spróbuje uprawy w doniczkach o innych kolorach, żeby się przekonać, czy korzenie rosną równie dobrze. Tylko nie pamiętam, z którego roku był ten program. W każdym razie nie doczekałam się kontynuacji tematu, tzn nigdy nie wypowiedział się ostatecznie co lepsze. A z drugiej strony - teraz przecież jest mnóstwo kolorowych doniczek, dopasowanych do koloru kwiatów. Trzeba by wypytać producentów, czy ma to jakieś znaczenie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 15:28, 29 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Troszkę ma to znaczenie. Kolorowe doniczki przepuszczają trochę więcej światła, ale rośliny mimo to dobrze rosną
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 19:33, 29 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Właśnie trafiłam w necie na biodegradowalne doniczki w kolorze zielonym, niestety są dość drogie, raczej dla amatorów, niż masowych producentów. Ale jakieś światełko w tunelu jest.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies