Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

antracyt 11:43, 26 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Ewo, a masz doświadczenie z jaśminowcami? Mój po przesadzeniu (kilka lat temu) nie może się zebrać. Z pięknego krzewu zrobił się mało wyględny drapak.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 12:22, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
antracyt napisał(a)
Ewo, a masz doświadczenie z jaśminowcami? Mój po przesadzeniu (kilka lat temu) nie może się zebrać. Z pięknego krzewu zrobił się mało wyględny drapak.


Niestety nie mam. Wiem tylko, że trzeba je co roku ciąć po kwitnieniu i regularnie odmładzać. Widziałam piękne w Landhaus Ettenbühl, Belle Etoile i tak za mną chodzą od lat.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 13:29, 26 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
ja mam wielkiego jaśminowca u sąsiada, więc w okresie kwitnienia odurzający zapach otula całą okolicę i sobie do woli korzystam za darmoszkę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 13:40, 26 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
lilarose napisał(a)
ja mam wielkiego jaśminowca u sąsiada, więc w okresie kwitnienia odurzający zapach otula całą okolicę i sobie do woli korzystam za darmoszkę


Ale Ci dobrze Krzewy moich sąsiadów nie pachną... No dobra, jeden lilak pachnie


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szymka 14:49, 26 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Kasia kiedy wysiewasz kosmosy? Ja swoje zamówiłam razem z daliami i przyjdą mi pewnie na początku kwietnia ...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 14:57, 26 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
i wcześniej nie ma co siać- one bardzo szybko kiełkują, podobnie jak cynie sieję je na samym końcu, czyli pewnie w połowie kwietnia.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 16:01, 26 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Cynie też zamówiłam . Już się nie moge doczekać tych wyfikanych odmian
Siejesz do wielodoniczek i tym podobnych pojemniczków ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 17:05, 26 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
a to różnie - w zeszłym roku kupiłam sobie dwa root trainery i teraz dokupiłam trzeci. Poza tym używam takich osobnych doniczek wkładanych do tac - cos jak się kupuje zioła w marketach. Tych używam do pomidorów, ogórków, bakłażanów, papryk, cynii. Wielodoniczek nie używam, bo nie umiem potem z tego wyciagać. Bardzo chciałabym sobie kupić soil block, może w tym roku dam radę - wtedy dokupię ze 2 mini szklarenki na parapet, bo jakieś na pewno już mam.
Muszę zrobić inwentaryzację zasobów
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 17:06, 26 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
Cynie też zamówiłam . Już się nie moge doczekać tych wyfikanych odmian
Siejesz do wielodoniczek i tym podobnych pojemniczków ?

a jakie zamówiłaś?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 17:23, 26 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Wszystkie dostępne u Jołaśki i floksik Creme Brulee , mniam
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies