Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Szymka 12:39, 22 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Moim jedynym sukcesem w uprawie warzyw jest rukola. W swej ignorancji oczywiście nie widziałam ,że jak zostawię kwiaty, to mi się rozsieje po całej działce. Mam ją wszędzie

Reszta warzyw, to porażka. Jedynie pomidory sadzę w donicach bo dostaję sadzonki od sąsiadek. Wyrastają wielkie krzaczory, a owoców nadających się do zjedzenia jak na lekarstwo.
W tym roku mam ambitny plan przyłożyć się i wyhodować coś więcej niż liść rukoli
Myślę,że sukces w uprawie warzyw , to przede wszystkim systematyczność.Uprawa warzyw nie jest trudna ale czasochłonna.
W pierwszym roku działkowania kiedy jeszcze nie miałam roślin ozdobnych, którym potem oddałam cały swój czas, warzywa miałam cudne. Mój mąż do tej pory wspomina z rozmarzeniem wiadra pomidorów i ogórków

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 15:01, 22 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nawet rukola może się nie udać Mi się raz udaje, raz nie, bywa za sucho. Więc nie pogardziłabym takim sukcesem.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 17:24, 22 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
Moim jedynym sukcesem w uprawie warzyw jest rukola. W swej ignorancji oczywiście nie widziałam ,że jak zostawię kwiaty, to mi się rozsieje po całej działce. Mam ją wszędzie

Reszta warzyw, to porażka. Jedynie pomidory sadzę w donicach bo dostaję sadzonki od sąsiadek. Wyrastają wielkie krzaczory, a owoców nadających się do zjedzenia jak na lekarstwo.
W tym roku mam ambitny plan przyłożyć się i wyhodować coś więcej niż liść rukoli
Myślę,że sukces w uprawie warzyw , to przede wszystkim systematyczność.Uprawa warzyw nie jest trudna ale czasochłonna.
W pierwszym roku działkowania kiedy jeszcze nie miałam roślin ozdobnych, którym potem oddałam cały swój czas, warzywa miałam cudne. Mój mąż do tej pory wspomina z rozmarzeniem wiadra pomidorów i ogórków


nie ma co gardzić rukolą, zwłaszcza taką samosiejką. W czasach szalejącej inflacji darmowe jedzonko mocno docenimy
Ja też mam problem z uprawą warzyw, bo jestem słaba w podlewaniu- dlatego lubię hodować pomidory, one nie mają wielkich oczekiwań ode mnie w tym względzie. Zastanawiam się nad założeniem linii kroplującej w warzywniku, bo ogórki, sałata, cukinia potrzebują więcej wody.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 17:26, 22 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Nawet rukola może się nie udać Mi się raz udaje, raz nie, bywa za sucho. Więc nie pogardziłabym takim sukcesem.

Daj jej zakwitnąć a ona już sobie znajdzie takie miejsce, gdzie będzie jej dobrze i będziesz miała stała dostawę zieleniny dla siebie i wszystkich znajomych
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 17:47, 22 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
byłam dziś trochę w ogrodzie, pojeździliśmy na biegówkach ale tęsknota za wiosną jest wszechogarniająca

Zeszłoroczne tulipsy
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 18:38, 22 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561


miałam tej jesieni nie kupować tulipanów ale święcie kwiatów w Skierniewicach były takie wielkie cebule po złotówce, że się nie mogłam powstrzymać- teraz czekam, żeby zobaczyć, co z tego wyrośnie. Czy ktoś wie, czy myszarki, które panoszą się w moim ogrodzie zżerają cebulki tulipanów?
tutaj fota, jak sobie taka jedna wcina kocie żarcie od Rożka z miski



____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 18:50, 22 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Wygląda bardzo sympatycznie Zupełnie nie jak pożeracz cebulek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
jolanka 19:05, 22 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Fajna myszka. W ub roku taka sama przychodziła pod karmnik, sikorki jej nie przeszkadzały
Ona ma gniazdo w ziemi - u mnie zrobiła sobie w takiej dużej donicy przy tarasie. Em wiosną wyniósł ją z całą zawartością do lasu. Czy zje cebule? Jak nie będzie miała czego, to może ... Ziarna jej syp, to odpuści
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Wiolka5_7 19:08, 22 sty 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
U mnie takie myszki zeżarly cebule tulipanów,wrr ! Od zeszłego roku czosnki i tulipany sądzę w doniczkach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Szymka 19:46, 22 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
jolanka napisał(a)
... Ziarna jej syp, to odpuści


Albo zawoła dzieci,wnuki,ciocie i kuzynki
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies