Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 11:00, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


A to nie jest przypadkiem The Fairy?

całkiem prawdopodobne, tak ją o to podejrzewałam - czy The Fairy późno rusza? Bo ona zdecydowanie później niż większość towarzystwa
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
vita 11:33, 29 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Nigdy bym nie powiedziała, że to trawa. Cenna informacja, że dobrze radzi sobie w cieniu. Wyobraziłam sobie brzmienia utworu wykonywanego przez profesjonalistkę w małym pomieszczeniu (w odróżnieniu od akustycznej sali konc.) Kiedyś w podobnych okolicznościach posłuchałam skrzypiec, i jak za nimi nie przepadam, tak się w momencie zakochałam. Muzyka
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 14:38, 29 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


pierzastości to śmiałek darniowy - podczas kwitnienia prawdziwy kolos z niego

no Chopin to bardzo "solidna" róża- te ogromne liściory, sztywne pędy i solidne kwiaty. Taki władczy jest, dobrze dobrana nazwa dla tej róży- kiedyś młoda Rosjanka, która przychodziła udzielać mojej córce lekcji pianina, zagrała nam w domu Poloneza As-dur i pamiętam to uczucie, jak cała kamienica zadrżała. Wszyscyśmy się spocili podczas słuchania występu- dziewczyna przygotowywała się do Konkursu Chopinowskiego, siła uderzenia tej klasy pianisty w niewielkim pomieszczeniu wbija w fotel.



Przemawia do mnie ta historia
Dlatego też uważam, że Chopina po prostu powinnam mieć. Ale to w przyszłości, bo coś musiałabym wyrzucić, żeby zwolnić miejsce. A nie chce mi się Wolę myśleć o nowych rabatkach, a to już całkiem inny klimat, bo mi się łączki marzą.
Te Twoje puchato - pierzastości są kapitalne. Ale u mnie tawułka nijak nie chce rosnąć, chyba mam za sucho.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 17:28, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Po poradę przyszłam
Dostałam dzisiaj nasiona: Tojeść ciemnopurpurowa, mak himalajski, żmijowiec czerwony, tytoń leśny, penstemon czarny, jeżówka palliada. Nasiona są w woreczkach strunowych chociaż sobie obiecałam,że już takich nie kupię ale niech mi tam...
Nie wiem, które potrzebują stratyfikacji ale czytałam, że nawet jak nie potrzebują, to stratyfikacja nie zaszkodzi.
Czy jak wysieję nasiona do miniszklarenki i postawię na balkonie, to będzie ok ? Nie mam miejsca w lodówce na tyle doniczek, a w garażu chyba będzie za ciepło. Czy przymrozki kilkustopniowe nie zaszkodzą nasionom?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
antracyt 19:09, 31 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Z tego co wiem(wyczytałam na forum, tylko nie pamiętam którym), to tytoń leśny nie potrzebuje, a nawet nie lubi stratyfikacji. Jeżówce nie powinna ona zaszkodzić.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 19:27, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja zazwyczaj przemrażam same nasiona, bez podłoża, wrzucam woreczki do lodówki albo zamrażarki, wyciągam, sieję. Z powodzeniem wyhodowałam lawendę
Przemrożenie dobrze robi jeżówce, reszcie nie wiem. Ja swój tytoń właśnie przemrażam, bo w zeszłym roku wcale nie wzeszedł. Jeśli nie wzejdzie z powodu przemrożenia, to w zasadzie bez różnicy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 19:53, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jedynie tytoń leśny nie potrzebuje chłodu. Reszta, zwłaszcza Meconopsis bez przechłodzenia nie wzejdzie.
Trzymam kciuki za maka himalajskiego. Jest trudny w uprawie. Znam niewielu ogrodników, którzy z powodzeniem i przez lata go uprawiają.

Ups, właśnie czytam co Magda napisała To już nie wiem. Tak sie uczyłam. Tytoń potrzebuje światła do wschodów.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szymka 20:10, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Jest takie opracowanie , w którym opisane są prawie wszystkie rośliny, a na pewno bardzo wiele pod kątem stratyfikacji. Przeczytałam,że wszystkie te nasiona oprócz tytoniu leśnego wymagają przetrzymania 6-8 tygodni w temp. +4,+5, jeżówka-4, tytoń nie wymaga chłodzenia.
Ale ja się zastanawiam, czy jak wysieję nasiona i postawię na balkonie gdzie temp spada aktualnie do -6 , to czy tym nasionom taka niska temp nie zaszkodzi.czy lepiej postawić w garażu gdzie temp jest 5-10 stopni ?
Czytałam,że lepiej jest stratyfikować w wilgotnym podłożu niż na sucho...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Anda 20:15, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Ja się aż tak nie wgłębiam. Te, które potrzebują stratyfikacji wystawiam na dwór i już. W naturze nasiona spadają na ziemię i tyle. Jeżówki i żmijowce, aminki i inne tak mi sie same wysiewają. W zeszłym sezonie mieliśmy tu -12 stopni i też było ok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 21:04, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja ten tytoń wyjmę z lodówki Posieję bez przykrywania.
Być może lepiej stratyfikować na mokro, ale na sucho też się udaje. Dla mnie to o tyle lepiej, że mam nasiona pod kontrolą. Pisałam u siebie, że deszcz mi zalał kompletnie te zimne wysiewy, więc i tak się może zdarzyć. Rób jak możesz, Kasia, a najlepiej podziel nasiona i próbuj paru sposobów.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies