Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 10:02, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
czekam na ten krótki luty ( jak to mąż Szymki obiecał) i robię przegląd różyczek- bo wbrew obietnicom zamówiłam kolejne.
Przy wejściu na działkę po jednej stronie pergoli wita Chopin

z drugiej strony Palais Royal- niestety przemarzł do samej ziemi zeszłej zimy i musiał odbudować krzaczek. Niemniej, mimo że nie pachnie, polecam bardzo- jest zupełnie bezproblemowy i kwitnie non stop

Acropolis- jesienią zmieniłam jej miejscówkę, wylądowała w sepiowym zakątku, gdzie prawdopodobnie dołączą do niej moje dwa nowe nabytki tj Koko Loco i Honey Dijon


Jude the Obscure- muszę jej w tym roku zrobić więcej miejsca i usunąć trochę agresywnego liliowca, który włazi na bidulkę
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 10:17, 28 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Czekam na więcej Masz więcej?
Chopin jest fajny, jak moja siostra czasem utnie do wazonu, to to jest róża, obok której każdy się zatrzyma.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 10:39, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Teraz zeszłoroczne nóweczki
Crocus Rose

Larisa

Novalis

Geoff Hamilton
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:48, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Czekam na więcej Masz więcej?
Chopin jest fajny, jak moja siostra czasem utnie do wazonu, to to jest róża, obok której każdy się zatrzyma.

Chopina ma przez pomyłke- oczywiscie byłam zawiedziona, jak to przy pomyłce ale teraz uwazam to za zrządzenie losu. Poza oczywiście symbolicznym aspektem (dzieci w szkole muzycznej, córka pianistka), to jest to nieprawdopodobnie wigorna, zdrowa róża- no i pachnie, więc wchodząc na działkę dostaje się po nozdrzach
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 11:01, 28 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
O, jakie piękne widoki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 11:17, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Paschmina

Lovely Green - staraszny cienias z tej róży ale ładnie się komponuje w tym miejscu, wiec tam sobie trwa


Zidentyfikowany przez tutejsze ogrodniczki Leonardo- temu to nic nie przeszkadza- ani susza pod świerkiem i bluszcz w nogach

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:32, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
a teraz "pochwalę" się w jakich warunkach rośnie moja Queen of Sweden


niestety sporo moich róż "podsadziłam" bylinami- jesienią rozpoczęłam akcję ewakuacyjną, żeby z tej przytulności ducha nie wyzionęły
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 11:51, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tutaj starowinka NN w objęciach Caradonny


Wedding Piano, też ją mróz w zeszłym roku potraktował okrutnie


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 12:31, 28 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Słuchajcie, ma ktoś doświadczenie z przesadzaniem rododendronów? ja muszę swojego przesadzić przed kwitnieniem Jakieś rady?
Do końca maja muszę zwolnić miejsce, gdzie teraz rośnie- czeka nas przeniesienie tarasu i nie mogę czekać aż przekwitnie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 13:05, 28 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Mają mały system korzeniowy, to wiem na pewno. Najlepiej przesadzać wczesną wiosną w miejsce mało słoneczne i dobrze podlewać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies