Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

antracyt 14:05, 28 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Ale przyjemne różane portrety
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Szymka 18:05, 28 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
a teraz "pochwalę" się w jakich warunkach rośnie moja Queen of Sweden


niestety sporo moich róż "podsadziłam" bylinami- jesienią rozpoczęłam akcję ewakuacyjną, żeby z tej przytulności ducha nie wyzionęły


Rzeczywiście bidulka Prawie jej nie widać. Ale moja wcale nie ma lepiej
Ja też jesienią zaczęłam ewakuację róż na nowe miejsce.
Jestem ciekawa jak długo będą rosły bez bylin. Znając życie wykorzystam każdą
małą dziurkę między nimi i znowu będzie busz
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
vita 01:13, 29 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Róża bidulka, ale jaka bujność bylin, nie poznaję tych 'pierzastości'.
Cudne róże, chociaż do mnie najbardziej klasyka przemawia, jak 'Chopin', ach! Szymka, u mnie będą siewki w.hastata
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
lilarose 10:13, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Anda napisał(a)
Mają mały system korzeniowy, to wiem na pewno. Najlepiej przesadzać wczesną wiosną w miejsce mało słoneczne i dobrze podlewać.

właśnie mnie ten płytki system korzeniowy trochę pociesza- jest szansa, że uda się z większą bryłą go wykopać i korzeni bardzo nie naruszyć. Może na plandece go przeciągnę na nowe miejsce. Jeszcze laurowiśnię to samo czeka- tę, co to mi zeszłej zimy zmarzła i tak, jak mówiłaś świetnie po przycięciu odbiła. Nawet jej to wyszło na korzyść, bo się przy okazji zagęściła ładnie.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:23, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Ale przyjemne różane portrety

i to jest właśnie ten moment, kiedy jest czas grzebać w tych fotkach. Ale mam też nauczkę, że trzeba zdjęcia podpisywać na bieżąco- bo niestety teraz mam czasem problemy z identyfikacją, jak nie ma kwiatów w pąku. Część róż w pełnym rozkwicie jest na zdjęciach bardzo do siebie podobna.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:24, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


Rzeczywiście bidulka Prawie jej nie widać. Ale moja wcale nie ma lepiej
Ja też jesienią zaczęłam ewakuację róż na nowe miejsce.
Jestem ciekawa jak długo będą rosły bez bylin. Znając życie wykorzystam każdą
małą dziurkę między nimi i znowu będzie busz

no rączki świerzbią- jest jeszcze tyyyle roślin, których nie mamy
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 10:47, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
vita napisał(a)
Róża bidulka, ale jaka bujność bylin, nie poznaję tych 'pierzastości'.
Cudne róże, chociaż do mnie najbardziej klasyka przemawia, jak 'Chopin', ach! Szymka, u mnie będą siewki w.hastata


Rzeczywiście skupiłam się tylko na róży, a tam piękne tawułki i chyba śmiałek darniowy ? I biała jarzmianka.
Kasiu nie masz fotki tego zestawienia z większej odległości ? Masz tam cień i śmiałek daje radę? Muszę przesadzić śmiałki Goldtau bo się rozrosły i bardzo by mi je pasowało wcisnąć na cienistą rabatę...

Gdyby Vita mi odstąpiła sadzoneczkę hastaty , to nie będę Poczty Polskiej fatygować Ale kupiłam nasiona Tojeści ciemnopurpurowej i jak coś mi z tego wyjdzie, to się podzielę
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 10:48, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
vita napisał(a)
Róża bidulka, ale jaka bujność bylin, nie poznaję tych 'pierzastości'.
Cudne róże, chociaż do mnie najbardziej klasyka przemawia, jak 'Chopin', ach! Szymka, u mnie będą siewki w.hastata


pierzastości to śmiałek darniowy - podczas kwitnienia prawdziwy kolos z niego

no Chopin to bardzo "solidna" róża- te ogromne liściory, sztywne pędy i solidne kwiaty. Taki władczy jest, dobrze dobrana nazwa dla tej róży- kiedyś młoda Rosjanka, która przychodziła udzielać mojej córce lekcji pianina, zagrała nam w domu Poloneza As-dur i pamiętam to uczucie, jak cała kamienica zadrżała. Wszyscyśmy się spocili podczas słuchania występu- dziewczyna przygotowywała się do Konkursu Chopinowskiego, siła uderzenia tej klasy pianisty w niewielkim pomieszczeniu wbija w fotel.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 10:52, 29 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

tutaj starowinka NN w objęciach Caradonny


A to nie jest przypadkiem The Fairy?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 10:57, 29 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


Rzeczywiście skupiłam się tylko na róży, a tam piękne tawułki i chyba śmiałek darniowy ? I biała jarzmianka.
Kasiu nie masz fotkę tego zestawienia z większej odległości ? Masz tam cień i śmiałek daje radę? Muszę przesadzić śmiałki Goldtau bo się rozrosły i bardzo by mi je pasowało wcisnąć na cienistą rabatę...

Gdyby Vita mi odstąpiła sadzoneczkę hastaty , to nie będę Poczty Polskiej fatygować Ale kupiłam nasiona Tojeści ciemnopurpurowej i jak coś mi z tego wyjdzie, to się podzielę

będę szukała takiego ujęcia, chociaż nie kojarzę za bardzo
Tam jest taki ażurowy cień- słońce przesłaniają wysokie drzewa owocowe sąsiada. Moim zdaniem śmiałek w cieniste miejsca się nadaje- tam mam właśnie jarzmianki, paproć, tawułki, hosty, brunery i hortensje ogrodową. A i jeszcze świecznicę.
I w zestawie masę ślimaków
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies