Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Mgduska 22:27, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)


Jak Ci kiedyś pisałam nie udają mi się wysiewy więc jak coś wzejdzie, to rzeczywiście będę przeszczęśliwa


Przypomniałam sobie, że jeszcze nigdy nie udała mi się nasturcja z siewu i nie mogę pojąć dlaczego. Rozumiem, że porażki się zdarzają, ale nasturcja? Może wiecie, dlaczego?
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 22:38, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


Jak Ci kiedyś pisałam nie udają mi się wysiewy więc jak coś wzejdzie, to rzeczywiście będę przeszczęśliwa

tak sobie teraz jeszcze pomyślałam- w jakie podłoże siejesz? jeśli w zwykłą ogrodową z worka, to to może być przyczyną porażki bo tam są zawsze jakieś nawozy, które palą maleńkie korzonki- ja kupuję świeżą ziemię dedykowaną do wysiewów- nie zawiera żadnych nawozów i w zasadzie wszystko wschodzi. Zawsze z kumpelą dzielimy się jednym workiem a potem obdzielamy sadzonkami koleżanki, które nam wmawiają, że te "ziemie do wysiewów" to czysty marketing
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 22:52, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Ja też kupuję do wysiewów i jeszcze dodaję perlit.
Myślę, ze mam problem z podlewaniem Raz przeleję, raz przesuszę...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 22:55, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)


Przypomniałam sobie, że jeszcze nigdy nie udała mi się nasturcja z siewu i nie mogę pojąć dlaczego. Rozumiem, że porażki się zdarzają, ale nasturcja? Może wiecie, dlaczego?


Ja wysiałam nasturcję w kilku miejscach w tamtym roku. Tam gdzie regularnie podlewałam wzeszły i rosły pięknie, a tam gdzie zapomniałam ,to albo nic albo ledwo co.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 22:55, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
Ja też kupuję do wysiewów i jeszcze dodaję perlit.
Myślę, ze mam problem z podlewaniem Raz przeleję, raz przesuszę...

do wykiełkowania przykryj czymś, ja sobie robię foliak przy pomocy cieniutkich "zrywek" i patyczków do sushi
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:00, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
zastanawiam się, czy powinnam się przyznać, że nigdy nie miałam nasturcji
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 23:02, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
zastanawiam się, czy powinnam się przyznać, że nigdy nie miałam nasturcji


Już za późno

Wstydź się , nasturcji ? :
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 23:16, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no kurde, nawet miałam plan by wysiać w tym roku. Nawet patrzyłam w sklepie, w którym kupowałyśmy z obecną tu Magduską nasiona w sklepie (za miliony monet), ale ... akurat nie mieli na stanie takiej w łososiowym kolorze, wiec rozbisurmaniona działkowiczka nie kupiła żadnej nasturcji
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
vita 01:01, 01 lut 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
A ja sieję martagony, konwalniki, ciemiężyce, glaucidia, wszystko, co wyda u mnie nasiona. Do kupowanych nie mam zaufania. Siałam koper morski, ciekawa efektu, mekonopsa, raz mi się udało. Każdej jesieni jest frajda zbierania nasion i eksperymenty.
Efekt uboczny to doniczki, doniczki wszędzie. Trzeba pamiętać o podlaniu i schowaniu do cienia, albo, co też gatunek potrzebuje. Uwielbiam siać
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 08:38, 01 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ja też mam parę sukcesów na koncie - z siewu mam turzycę, czarcikęs, liliowca, monardę i lawendę. Z lawendy jestem dumna, bo nie udało mi się ukorzenić sadzonek. A ja z kolei uwielbiam ukorzeniać sadzonki

____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies