Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Szymka 21:09, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Chyba tak zrobię. Wystawię wszystko na balkon, a tytoń wysieję w marcu i postawię na parapecie. Dzielić niestety nie ma co bo to sprzedaż po 10 szt nasion. Jedynie tytoniu więcej.
Zaczęłam się tak zagłębiać po lekturze negatywnych komentarzy tego sprzedawcy. jak ktoś napisał,że nasiona w ogóle nie wzeszły , to zwalał winę na zły wysiew, w złym terminie, w złych warunkach i bez odpowiedniej stratyfikacji,,,
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 21:15, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kurde, takich wyfikanych nasion, to ja nie siałam- ale wszystkiego, jak leci bym nie stratyfikowała. Inna sprawa, że ja w ogóle się w to nie bawię. Werbenę patagońską wielokrotnie wysiewałam po prostu na parapet, z nią się zawsze schodzi ale w końcu kiełkuje.
Na pewno tytoń nie potrzebuje stratyfikacji, wysiej go 4-8 tygodni przed planowanym przeniesieniem do gruntu (po przymrozkach) - on ładnie wschodzi, ale nie przykrywaj ziemią, bo potrzebuje światła do wykiełkowania.
Co do reszty towarzystwa, zerknęłam do sklepu, gdzie sprzedają takie nasiona i tam przy Twoich nasionkach ani słowa o stratyfikacji.
Piszą, że żmijowiec dwuletni- leciuteńko przykryć (3 mm)- kiełkuje w 21 stopniach ok miesiąca
Tojeść ciemnopurpurowa kiełkuje w zimnym 14-18 stopni (do 90 dni!)
Jedynie Echinacea pallida lubi przy kiełkowaniu schłodzić się w temp 4 stopni.
Wyślę Ci na priv link do tej strony, tam przy każdej odmianie jest fantastyczny opis jak wysiewać nasiona a wybór mają ogromny.

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Szymka 21:19, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
A ja kupiłam jakieś wynalazki nie wiadomo gdzie...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 21:32, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)
A ja kupiłam jakieś wynalazki nie wiadomo gdzie...

kupiłaś bardzo fajne roślinki i jak już wzejdą, będziesz przeszczęśliwa. Ale wiesz, cierpliwość i nieustępliwość ogrodnika jest legendarna
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Anda 21:39, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Mgduska napisał(a)
Ja ten tytoń wyjmę z lodówki Posieję bez przykrywania.
Być może lepiej stratyfikować na mokro, ale na sucho też się udaje. Dla mnie to o tyle lepiej, że mam nasiona pod kontrolą. Pisałam u siebie, że deszcz mi zalał kompletnie te zimne wysiewy, więc i tak się może zdarzyć. Rób jak możesz, Kasia, a najlepiej podziel nasiona i próbuj paru sposobów.


Nie miałaś dziurek w kuwecie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:41, 31 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Szymka napisał(a)
Chyba tak zrobię. Wystawię wszystko na balkon, a tytoń wysieję w marcu i postawię na parapecie. Dzielić niestety nie ma co bo to sprzedaż po 10 szt nasion. Jedynie tytoniu więcej.
Zaczęłam się tak zagłębiać po lekturze negatywnych komentarzy tego sprzedawcy. jak ktoś napisał,że nasiona w ogóle nie wzeszły , to zwalał winę na zły wysiew, w złym terminie, w złych warunkach i bez odpowiedniej stratyfikacji,,,


Niektórzy sprzedawcy stratyfikują nasiona przed sprzedażą i wtedy nie trzeba się o nic martwić.
Ogólnie jeśli nasiona po 3-4 tygodniach nie wzejdą, to lepiej je przechlodzić przez parę tygodni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Szymka 21:42, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)

kupiłaś bardzo fajne roślinki i jak już wzejdą, będziesz przeszczęśliwa. Ale wiesz, cierpliwość i nieustępliwość ogrodnika jest legendarna


Jak Ci kiedyś pisałam nie udają mi się wysiewy więc jak coś wzejdzie, to rzeczywiście będę przeszczęśliwa
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 21:59, 31 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Nie miałaś dziurek w kuwecie?


W kuwecie nie, kuwety ustawiam na parapecie, podlewam od dołu itd, więc muszą być szczelne. Ale ulewy nie przewidziałam, a zwłaszcza tego, że dotrze do zakątka, w którym ustawiłam kuwetę. No i kuweta była przykryta od góry plastikową tacką, ale nie przewidziałam wichury.
Mam nadzieję, że chociaż trzęsienie ziemi i wybuch wulkanu ominą moje biedne nasionka.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 22:05, 31 sty 2022


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)


W kuwecie nie, kuwety ustawiam na parapecie, podlewam od dołu itd, więc muszą być szczelne. Ale ulewy nie przewidziałam, a zwłaszcza tego, że dotrze do zakątka, w którym ustawiłam kuwetę. No i kuweta była przykryta od góry plastikową tacką, ale nie przewidziałam wichury.
Mam nadzieję, że chociaż trzęsienie ziemi i wybuch wulkanu ominą moje biedne nasionka.


Rzeczywiście nie miały lekko
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 22:15, 31 sty 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


W kuwecie nie, kuwety ustawiam na parapecie, podlewam od dołu itd, więc muszą być szczelne. Ale ulewy nie przewidziałam, a zwłaszcza tego, że dotrze do zakątka, w którym ustawiłam kuwetę. No i kuweta była przykryta od góry plastikową tacką, ale nie przewidziałam wichury.
Mam nadzieję, że chociaż trzęsienie ziemi i wybuch wulkanu ominą moje biedne nasionka.

trzęsienie ziemi wytrzęsłoby wodę z kuwety
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies