Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Anda 10:41, 19 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Też się podpisuję
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 16:28, 19 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
No zobaczymy, jak będzie u mnie. Lubię nowe wyzwania, więc a nóż coś wyjdzie z tego siania
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Szymka 18:45, 19 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
A jeszcze jedna rzecz, którą uwielbiam w jednorocznych - szczególnie tych, które się sieją - nie wiem czy się nie powtarzam, może już o tym pisałam
uwielbiam niespodzianki, jakie szykuje mi mój ogród każdego roku - nie chcę, by był przewidywalny, uporządkowany. Chcę by mnie zaskakiwał. I ja będę albo za tym podążała albo się nie zgodzę i ujarzmię, to co mi się nie spodoba. Rośliny to nie meble, które się ustawi i są - ta zmienność i to wydatna, bo przecież jak się te maki, dzika marchew, kosmosy wysieją - to jest to bardzo architektoniczne, potrafi zmienić konstrukcje ogrodu

Ładnie to napisałaś...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 12:26, 20 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Kaśka siejesz cebulę czy sadzisz gotowce? Jak siejesz, to jaką ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 15:05, 20 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Dziewczyny, w Waszych ogrodach czuje sę tę gotowość na przygodę, dlatego tak bardzo lubię u Was bywać
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 15:24, 20 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kasia, ja nie jestem za dobrym fachowcem od warzyw pomidory, to mój świrek jedynie. Oprócz pomidorów mam tylko fasolkę, ogórki, cukinie, czosnek, sałaty i zioła w dużych ilosciach. Tej jesieni pierwszy raz posadziłam dymkę, poza tym zbieram sie tez do wysiewu siedmiolatki - mam nasiona Red Togi. Mało mam miejsca na te warzywa, bo warzywnik opanowały mi dalie i inne na kwiaty cięte
szczęślwie jestem trochę w przedobrej sytuacji, bo mam taką działkowiczkę, która uprawia baaaardzo duzo warzyw i jak widzi, że czegoś mi na grzadkach brakuje, to zaraz mnie woła, bym sobie narwała albo wręcz torebki z zieleniną wiesza na mojej furtce
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 17:40, 20 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Kasia, pytałaś u mnie o miodunkę, to Silverado jest super, jeszcze teraz wygląda ekstra i puszcza świeże listki. Odpisałam ci tutaj bo aż boję się wejść do swojego wątku, tak mi zaraz głowę zmyją. Nawet chciałam jesienne fotki wstawić. ściągnęłam z telefonu ale dysk zewnętrzny zostawiłam w robocie... jakoś mi to nie idzie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rojodziejowa 17:47, 20 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
April napisał(a)
Kasia, pytałaś u mnie o miodunkę, to Silverado jest super, jeszcze teraz wygląda ekstra i puszcza świeże listki. Odpisałam ci tutaj bo aż boję się wejść do swojego wątku, tak mi zaraz głowę zmyją. Nawet chciałam jesienne fotki wstawić. ściągnęłam z telefonu ale dysk zewnętrzny zostawiłam w robocie... jakoś mi to nie idzie


Dopadniemy Cię na innych wątkach
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Szymka 18:53, 20 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
Kasia, ja nie jestem za dobrym fachowcem od warzyw pomidory, to mój świrek jedynie. Oprócz pomidorów mam tylko fasolkę, ogórki, cukinie, czosnek, sałaty i zioła w dużych ilosciach. Tej jesieni pierwszy raz posadziłam dymkę, poza tym zbieram sie tez do wysiewu siedmiolatki - mam nasiona Red Togi. Mało mam miejsca na te warzywa, bo warzywnik opanowały mi dalie i inne na kwiaty cięte
szczęślwie jestem trochę w przedobrej sytuacji, bo mam taką działkowiczkę, która uprawia baaaardzo duzo warzyw i jak widzi, że czegoś mi na grzadkach brakuje, to zaraz mnie woła, bym sobie narwała albo wręcz torebki z zieleniną wiesza na mojej furtce


Chyba sobie odpuszczę rozsady warzyw. Będę siała tylko prosto do gruntu.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
lilarose 19:28, 20 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)
Kasia, pytałaś u mnie o miodunkę, to Silverado jest super, jeszcze teraz wygląda ekstra i puszcza świeże listki. Odpisałam ci tutaj bo aż boję się wejść do swojego wątku, tak mi zaraz głowę zmyją. Nawet chciałam jesienne fotki wstawić. ściągnęłam z telefonu ale dysk zewnętrzny zostawiłam w robocie... jakoś mi to nie idzie


dzięki, muszę zapisać

no nie wszyscy są domatorami, dobrze jest się trochę powłóczyć, ja tam tez lubię zwiedzanie
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies