Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

Zakrecona 23:22, 29 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Moje skarpetki wcale nie są lepsze po powrocie z ogródka
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 07:48, 30 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
My zamawialiśmy korę, raz udało się przekompostowaną kupić w okolicy. Potem zamawialiśmy u tego samego dostawcy ale nie była przekompostowana, chociaż miała być. Na szczęście przeleżała w workach od jesieni więc mam nadzieję, że teraz będzie już ok.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
andzia458 16:24, 30 kwi 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
I do nas przyszedł deszcz, hurra.
Po korę wyślę męża do Lublina w poniedziałek. Przy okazji przywiezie mi sadzonki pomidorkowych różności od znajomej więc nie po samą korę pojedzie.

A co do ostatniego zdjęcia, to kochane, wszystko rozumiem, w końcu mam już dwóch starszych synów. Tylko te brudaski, to po chodzeniu po domowej podłodze, nie po pracach w ogrodzie więc to już inaczej wygląda, heh. Latam cały czas ze ścierą, z mopem i efekty, jak widać.
Mam nadzieję, że po zrobieniu dobudówki uda nam się jesienią wysypać wjazd, trawka będzie rosła i w domu od razu zrobi się czyściej bo tak trochę mnie to dobija...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwik69 20:56, 30 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja kupiłam w markecie bardzo drobną frakcję 80 l za 8 zł przekopałam na rabatach i jest super.Poszukaj na Olx lub Facebook Marketplace może się uda
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
anabuko1 09:01, 01 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23568
iwona_d napisał(a)
Może to nie będzie pocieszające, ale ja rok temu szukałam też kory w swojej okolicy ( Chełm) i niestety jeździłam z mężem 2 razy do Lublina do pomarańczowego sklepu na O i tam kupowałam, bo jak wtedy policzyli mi dowóz ze sklepu to aż usiadłam z wrażenia.

Iwonko, ja kupiłam w Żmudzi obok mnie korę.
W tartaku .Cała przyczepka, taka samochodowa

Aniu, Wawrzyniak masz świetny.
I foliaczek super.
Już masz obsadzony ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
iwona_d 13:26, 01 maj 2020

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Tylko mi chodziło o korę przekompostowaną
sylwik69 20:51, 01 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Taka z tartaku może zawierać różne patogeny,które wprowadzone do ogrodu mogą wywołać choroby,dlatego powinna być przekompostowana.Aby przyspieszyć ten proces stosuje się różne preparaty,ja stosowałam mocznik.
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 21:43, 01 maj 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Aniu w foliaku póki co sałata, rzodkiewka, rozsady warzyw i dwa zdechlaki w postaci krzaczków ogórków. Po weekendzie będę sadzić pomidory, z papryką chwilę się wstrzymam. W gruncie do posiania jeszcze fasolka szparagowa i ogórki. Do wysadzenia cukinie, arbuzy, kapusta i brokuł.


Sylwia, a dużo czasu zajął Ci proces kompostownia?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwik69 13:39, 02 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kompostowanie zależy od wielu czynników.Ilości kory do przerobienia,wilgotności…. W każdym przypadku inaczej.Ja pół roku przerzucałam,lałam gnojówkami z pokrzywy i warstwy przesypywałam mocznikiem.Warto złożyć na pryzmie i niech się już kompostuje masz dużo miejsca
Był okres ,że miałam kilka pryzm: z obornikiem,korą i zrębkami z drzew liściastych.Szukałam w ogłoszeniach,aby korzystnie cenowo kupić!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 21:32, 03 maj 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Sylwia dzięki za informacje. Do kolejnych rabat pewnie sama będę kompostować bo jednak sporo taniej...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies