Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

andzia458 23:09, 21 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Sylwia, dziękuję za dobre słowo. Pod nogi powojnikowi muszę jeszcze coś posadzić. Jest róża NN, hosta, chryzantema i myślałam, że może irysy syberyjskie?
Komunia fajnie wyszła, goście dopisali. Namiot 5x10m stał w tej części, gdzie teraz ogarniamy więc to też mnie trochę blokowało, żeby cokolwiek robić.
Mąż sam zrobi wiele ale jaki nerwus jest przy tym...
Tak było na komunii:

A moje pole bitwy na chwilę obecną wygląda tak:

Teren przygotowany pod nasadzenia, ziemię wzbogaciłam mączką, poszło trochę obornika. Teraz tylko kupować roślinki. Będę kierowała się radami Asi, mam nadzieję, że tu zajrzy. Ale zupełnie nie wiem,jak ogarnąć temat odległości między roślinami i na jakie rozwiązania się decydować, żeby nie było pustki na tak dużej rabacie..
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 05:22, 22 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej Aniu super przygotowana ziemia! A co do odległości roślin...na początku będą pustki bo rośliny się przecież rozrosna musisz czytać jak szerokie docelowo będą i z odpowiednim marginesem sadzić zawsze jak posadzisz zbyt gesto to można je rozsadzic powodzenia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dominika11 09:32, 22 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witaj
Aniu pustki na początku będa - jak zdecydujesz się na jakąś roślinę to poczytaj na necie jaką będzie mieć wysokość i szerokość docelowo, wierz mi szybko wszystko zarośnie
Pamiętam u siebie, też miałam wielkie przestrzenie między roślinami, a teraz nie można między nimi przejść.

Masz piękne pole do popisu - dasz radę - tylko na spokojnie, a nie chaotycznie i będzie pięknie

Będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 09:42, 22 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej Aniu. Te pustki w przyszłym roku już nie będą tak duże jak świeżo po posadzeniu mam taką rabatę która obsadzalam wmaju 2019 i w tym roku jużladnie wygląda ( poza hakone). Tzn ładnie by rabata wyglądała gdyby nie to,że kładą kostkę u nas i bałagan jest straszny nawet na rabatach
____________________
Magda W samym sloncu
andzia458 10:04, 22 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Będę korzystać z Asi projektu. Na chwilę obecną nie czuję się na siłach, żeby tworzyć coś sama, boję się własnej kreatywności.
Chciałabym większość roślin posadzić w tym tygodniu bo ileż można walczyć z zielskiem na pustym placu...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 11:12, 22 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Trzymam kciuki i czekam na efekty
____________________
Kasia - tu na razie jest...
andzia458 07:29, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, dziękuję. Mam nadzieję, że będzie się czym pochwalić...

Na jaką odmianę tawuły japońskiej się zdecydować wg projektu Asi? Podpowie ktoś? Klon brandywine jest w tej chwili nieosiągalny ani stacjonarnie ani przez internet. Jaki inny w zamian?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 07:47, 23 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniu? Mam pytanie: nie myślałaś żeby kupować "powoli" albo zrobić rabate częściami? Sadzić najpierw drzewa później kulki/topiary czy tam podzielić ją w obsadzeniach na części i zrobić od góry do narożnika? Ja tam obsadzac będę partiami rabate na froncie np po cisy będę jechac pod koniec sierpnia
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dominika11 07:48, 23 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
piekny jest ten klon

ja mam flamingo
i globosum ale ten jest tylko zielony
drummondii ma pieknie listki z obramówką

tawuły - hmmmmm
ja mam gold flamme i odmianę żółtą
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
andzia458 08:04, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, ona powstaje powoli. Zaczynałam wiosną od posadzenia serbów a potem zajęłam się trochę glebą.
Zielsko już mi trzy razy urosło, mąż kilka razy glebogryzował i powiedział, że już koniec, bo to syzyfowa praca a on niestety zarobiony. I albo sądzę co tam chcę albo on posieje trawę, żeby zielsko już nie rosło...

Dominiko, dziękuję. Popatrzę na te klony i na jakiś się pewnie zdecyduję. Twoja tawułka z tych niskich prawda? Mi się wydaje, że wzorując się na projekcie, do tych cisów raczej jakieś wyższe tawułki...? Hmmm....
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies