Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

Dominika11 08:17, 23 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
andzia458 napisał(a)
Dominiko, dziękuję. Popatrzę na te klony i na jakiś się pewnie zdecyduję. Twoja tawułka z tych niskich prawda? Mi się wydaje, że wzorując się na projekcie, do tych cisów raczej jakieś wyższe tawułki...? Hmmm....
Czy ja wiem, żeby była z niskich, teraz jak sie rozrosła to jest w kolano, no chyba, że szukasz jeszcze wyższych
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasiab 08:37, 23 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
andzia458 napisał(a)
Kasiu, ona powstaje powoli. Zaczynałam wiosną od posadzenia serbów a potem zajęłam się trochę glebą.
Zielsko już mi trzy razy urosło, mąż kilka razy glebogryzował i powiedział, że już koniec, bo to syzyfowa praca a on niestety zarobiony. I albo sądzę co tam chcę albo on posieje trawę, żeby zielsko już nie rosło...

Dominiko, dziękuję. Popatrzę na te klony i na jakiś się pewnie zdecyduję. Twoja tawułka z tych niskich prawda? Mi się wydaje, że wzorując się na projekcie, do tych cisów raczej jakieś wyższe tawułki...? Hmmm....


Wszystko jasne zawsze mozesz wyłożyć karton i wysypać korę żeby nie zarastalo? Wiesz jak bedziesz miała sadzić to ściągasz wszystko sadzisz i wrzucasz na rabate i z głowy u mnie tam gdzie grabiki są ten pas czekał na sadzenie od kwietnia poprzedniego roku i w sumie przed sadzeniem wyrwalam 1 wiaderko z calego pasa przed sadzeniem
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 09:43, 23 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bardzo ładnie przygotowana rabata bardzo dużżża jest! tak jak dziewczyny piszą nie dasz rady zapełnić jej od razu.Rozplanuj pustymi doniczkami najpierw drzewa,krzewy a potem wypełniacze.Brakuje mi w tym planie pięknych traw,ale to też wypełniacze
Namiot był imponujący a mężowi się nie ma co dziwić,duzo pracy na jego barkach...mój też nerwus!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 11:08, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, no widzisz, w życiu nie wpadłabym na pomysł, żeby przed sadzeniem roślin w ten sposób zabezpieczyć rabaty przed zielskiem.

Sylwia, to co zaproponowała mi Asia, to chyba taki szkielet przede wszystkim...? Chciałabym te Cisy, tawułki, hortensje itd. posadzić jeszcze w tym tygodniu bo część roślin już stoi w donicach i czeka.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 11:52, 23 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniu ja bym sie skupila na szkielecie przede wszystkim: drzewa cisy hortensje i większe krzaki. Nie wiem czt wsadzalabym na już wypełniacze...chyba bym zaczekala i popatrzyła co by się tam przydało żeby rabata była taka jak ja tego oczekuję
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dominika11 12:00, 23 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kasiab napisał(a)
Aniu ja bym sie skupila na szkielecie przede wszystkim: drzewa cisy hortensje i większe krzaki. Nie wiem czt wsadzalabym na już wypełniacze...chyba bym zaczekala i popatrzyła co by się tam przydało żeby rabata była taka jak ja tego oczekuję
to jest dobra rada, przychylam sie do niej
ja też z tych w goracej wodzie kapanych - a póxniej co ogród przeorany chyba dwa czy trzy razy - lepiej 10 razy pomyśleć, a raz wsadzać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
kasiab 12:26, 23 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dominika11 napisał(a)
to jest dobra rada, przychylam sie do niej
ja też z tych w goracej wodzie kapanych - a póxniej co ogród przeorany chyba dwa czy trzy razy - lepiej 10 razy pomyśleć, a raz wsadzać


myślałam że tylko ja ryje i przesadzam
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dominika11 13:10, 23 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
kasiab napisał(a)


myślałam że tylko ja ryje i przesadzam
chyba nie ma takich ogrodów

no chyba, że od razu robi jakiś Danusia, to wtedy bez obaw i bez zmian i bez rycia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
andzia458 15:54, 23 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dziewczyny, Asi nie było teraz u mnie ale może podpowiecie...
Te zielone kółka na projekcie za tamaryszkiem, to jałowiec płożący czy cis? No w ogóle tego nie umiem sobie wyobrazić
Niby w rogu takie zielone kółko to cis ale w tym miejscu to już nie wiem...

A ja myślę, że rycie w ziemi i przesadzanie roślin też może być fajne.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 16:03, 23 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
andzia458 napisał(a)
Będę korzystać z Asi projektu. Na chwilę obecną nie czuję się na siłach, żeby tworzyć coś sama, boję się własnej kreatywności.
Chciałabym większość roślin posadzić w tym tygodniu bo ileż można walczyć z zielskiem na pustym placu...


Część to cis a część to jałowiec płożący

Za tamaryszkiem jałowiec.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies