Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zaczynam po raz kolejny...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam po raz kolejny...

andzia458 20:27, 16 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ewa, na potrzebę zdjęcia położyłam wąż ogrodniczy. I co myślisz?

____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwia_slomc... 20:46, 16 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
andzia458 napisał(a)
Sylwia, a odeślesz mnie do siebie po przykłady? Bo przy tylu stronach nie bardzo wiem, gdzie szukać.
Tak, myślę, że najwyższe piętro od ulicy i w głąb podwórka niżej, to najlepsza opcja dla mnie.

tu masz zza płota, jeszcze nie wszystkie widać bo niektóre małe


a tu przykład stopniowania u mnie


Jak zobaczysz daj cynk usunę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sarenka 20:59, 16 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Sylwia, Ty to masz konkretne rabaty moje to takie tycie
____________________
Magda W samym sloncu
sylwia_slomc... 21:07, 16 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Jeszcze taką znalazłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
andzia458 21:34, 16 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dzięki Sylwia i może nic nie usuwaj, chętnie będę patrzeć. Chciałabym przeczytać Twoje wątki, żeby dowiedzieć się, jak się uczyłaś, jak rodził się ogród ale to chyba lektura dopiero na zimowy czas. Tak duży teren do zagospodarowania to wyzwanie, które mnie przerasta póki co, niestety.
Bardzo liczę na Twoją, na Waszą pomoc. Wiem też, że na pewno się sporo nauczę tylko potrzeba czasu... Warzywa rosną u mnie dorodne no ale wystarczy o nie dbać, nie trzeba wiele planować, myśleć o odległościach itp.

Mam nadzieję, że wystarczy Wam dla mnie cierpliwości i na początku poprowadzicie mnie za rękę.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwia_slomc... 21:50, 16 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Nie chciałabym Ci wątku zaśmiecać....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
andzia458 22:00, 16 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
E tam, nie przesadzaj. Mi te fotki nie przeszkadzają.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Anda 22:13, 16 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Andziu, myślę, że gdybyś miała zaznaczoną rabatę od początku, to zaczęłabyś sadzić rośliny inaczej, tak, że nie rozjeżdżałyby Ci się odległości. Np. ten denerwujący Cię brak symetrii w najwęższej części rabaty. Trzeba było sadzić rozpoczynając od środka.
Zanim będziesz sadziła kolejne rośliny, to wymierz porządnie rabatę, zaznacz ją i wtedy sadź rośliny w odpowiednich odległościach Przestrzennie działa to o wiele lepiej, zwłaszcza, jeśli się nie ma doświadczenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
andzia458 22:23, 16 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Dzięki Ewa za cenne uwagi. Tak zrobię. Przesadzę jutro perukowca no i pewnie cisy? Albo zostawię te brzeżne a pozostełe pod świerki porozrzucać?
Czekam na klona Brandywine, derenia świdwę i tą poleconą przez Ciebie sosnę mughus a co dalej, to nie wiem.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwia_slomc... 22:25, 16 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Albo jak już będziesz mieć węża docelowo rozłożonego psiknąć po ziemi farbą w sprayu lub nabić patyczki po linii co 25 cm np. żeby ten kształt cały czas widzieć, a węża móc używać i w miejscu docelowych roślin ustawić np puste doniczki( lub cokolwiek innego czym dysponujesz np. cegła) do góry dnem, to pomoże Ci te odległości prawidłowo rozmierzyć i dopiero jak już z rozstawu doniczek będziesz zadowolona sadzić w ich miejsce planowane rośliny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies