Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

maksimini 19:33, 02 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Iwonka, brzozy chcę i graby chcę a już jak przeczytałam że oba rodzaje należą do drzew brzozowatych i że grab to "mąż" brzozy, to pozbyłam się jakichkolwiek wątpliwości. Na razie na myślę o 3 brzozach i 2 może 3 grabach. Po lewej stronie chcę 2 brzozy i 1 graba, a po prawej 1 brzozę i 1-2 graby. Miejsce na zakupione 2 brzozy mam mniej więcej upatrzone, a co do szczegółów, okaże się w praniu. Muszę je poustawiać i zobaczyć gdzie najlepiej wyglądają. Graby już w szkółce oglądałam, ale na razie nie kupiłam. Muszę dozować sobie przyjemności
Dziś te dwie brzózki przywieźli, cisy też. Cisy na razie postawiłam przed domem, żeby trochę zielono było. Podobają mi się w tej wersji ale chyba nie nadają się do uprawy pojemnikowej. Nie wiem, poczytam, ale sam pomysł posadzenia cisów w donicach przy wejściu podoba mi się, tylko nie wiem jaka odmiana sprawdziłaby się. Albo dać bukszpan, ale wolałabym cisy - po prostu mnie urzekły.
Widziałam u siebie w szkółce cisy fastigiata, ładne są, jak kupisz to się pochwal. Widziałam też Robustę, też super wyglądała A klona to jakiego chcesz?

Ścieżek na razie nie wytyczyłam, nie mam za bardzo w tym tygodniu czasu, no i zimno, choć słonko świeci. Chciałabym już też zabrać się za zrobienie cokołu wokół domu i za taras, ale jeszcze za zimno. Muszę cierpliwie czekać - z naciskiem na "cierpliwie"

____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
MiluniaB 19:48, 02 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Witaj. Mało stron, ale rysunków do analizowania dużo.
Zaznaczam wątek, bo zapowiada się ciekawy ogród
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sylwia_slomc... 20:37, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
maksimini napisał(a)
W czwartek byłam w jednej szkółce, w piątek w ogrodowym, dziś kupiłam 2 brzozy i 2 cisy, dobrze że jutro zamknięte . Jutro będę z Witkiem (mąż) wytyczać ścieżki, ale w poniedziałek pojadę jeszcze do jednego ogrodowego.
Drzewa przywiozą w tygodniu, chyba we wtorek, a za 2 tyg. jestem umówiona ze szkółkarzem na kopanie cisów. No chyba że będzie za zimno to później, nadal nie wiem tylko czy wybrać cisa pospolitego baccata, czy pośredniego Hicksii. Pewnie zdecyduję w ostatniej chwili


Boccata rośnie na szerokość mocno, a hicksii bardziej kolumnowo w pionie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 20:41, 02 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ale wielgaśne te cisy, cudne są.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 05:09, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Część Kasiu, potwierdzam, że u Ciebie się dzieje, oj dzieje! Też mam ten charakter, że wszystko musi być idealnie dopasowane itp. To taki typ osobowości niestety Człowiek męczy się przy różnych decyzjach w życiu, podczas gdy innym decydowanie przychodzi tak łatwo. Ehh..znam ten ból.
Fajny pomysł z tymi drzewami, ciekawa jestem, jak planujesz je rozmieścić. Usytuowanie domów mamy podobne, też mam patelnię na tarasie. W upalne dni w szczytowym momencie nie sposób usiedzieć. Te brzozy, które zakupiłaś to jakaś specjalna odmiana? Jak wysokie mogą urosnąć?
____________________
Joanna Ogród długi
inka74 06:47, 03 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Klon to taka odmiana, której nigdzie indziej nie widziałam. Taka perełka. Jak zakupię to pokażę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 12:56, 03 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Witam się w Twoim wątku
Kasiu widzę, że tworzy się ciekawy ogród, fajnie na pewno mieć taką czystą kartkę, na której wszystko dopiero powstaje, zazdroszczę.
Nie będę dodawać swoich trzech groszy, bo z mózgu mam papkę obecnie ahhhaaha
zresztą widzę, że dziewczyny już Cię naprowadzają...
Trzymam kciuki i będę zagladać.
Pozdrawiam
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
maksimini 19:45, 03 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Joasiu, Basiu, Milunia witajcie Miło że wpadłyście
Joasiu, to jesteśmy już dwie ze swoim perfekcjonizmem, cieszę się że mnie rozumiesz, mnie samą denerwuje i męczy to, że wszytko musi być idealnie dopasowane, próbuję odpuszczać ale mi na wychodzi.
Byłam na Twoim wątku i dobrze Ci Danusia doradziła, ścieżki koniecznie naprostuj, zerknę jeszcze za chwilę do Ciebie i popatrzę co tam słychać
Jeśli chodzi o brzozy to jest to odmiana Doorenbos - moim zdaniem najładniejsza wśród brzóz.
Basiu, też się cieszę z tej białej kartki jaką jest póki co mój ogród, choć czasem nie to przeraża, bo nie wiem jak sobie poradzę ze wszystkim. Małymi kroczkami byle do przodu i bez półśrodków i prowizorek, bo te jak wiadomo są najtrwalsze.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
inka74 22:11, 03 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiesz, te cisy jakoś tak pasują przed wejściem do domu. Może je tam posadzisz? Będziesz je formować?

Dziś czytając o odmianie świerka serbskiego Nana polecanego przez Danusię do jednego z ogrodów przeczytałam o innej odmianie - Pendula - może ten by się nadawał na boczne pasy rabat wzdłuż domu pomiędzy sąsiednimi posesjami? Pamiętam, że serba nie chciałaś bo podstawowa odmiana za wysoka docelowo dla ciebie ale ta jest wielkości odmian brzóz i grabów, które chcesz. On po 20 latach osiąga 10-12 metrów wysokości i tylko 1,5 m szerokości, znosi półcień. Rośnie wolno.
http://www.e-katalogroslin.pl/plants/4477,swierk-serbski-pendula_picea-omorika-pendula
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
maksimini 22:32, 03 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Iwonko, dzięki za info Poczytam, popatrzę, pomyślę i zobaczymy co z serbami pendula.
Mnie też te cisy pasują przed domem Mogą one w donicach rosnąć? Czy jednak szukać miejsca w gruncie?
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies