Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały podmiejski

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały podmiejski

inka74 00:00, 04 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Cisy mogą rosnąć w donicach. Muszą być one odpowiednio duże i z drenażem. Mam cisy w donicach u siebie na ogrodzie od kilku lat. Ale tu wystarczy je wystawić i wsadzić poza obrys podmurówki, tak jakby do przodu. Nie wiem jak szeroko ma tam być poprowadzone wejście ale raczej wejdą
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 13:28, 04 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Planując z Ogrodowiskiem na pewno wszystko Ci się uda, masz rację małymi kroczkami, grunt to nie kupować kompulsywnie (ja do tej pory nie umiem się powstrzymać)
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Joann 20:54, 04 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Kasiu, też uważam, że cisy przed domem jakoś tak pasują, jakby tam były od zawsze. Tak dostojnie to wygląda.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 21:17, 18 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
A teraz opowiadaj gdzie byłaś, jak Cię tu nie było i co robiłaś
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
maksimini 21:52, 18 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Aga, trochę mnie nie było to fakt, ale nie siedziałam bezczynnie
Po pierwsze - załatwiłam ekipę do zrobienia cokołu domu. Jeszcze trochę i wejdą z robotą. Musi się jednak trochę cieplej zrobić, bo jeszcze na te roboty za zimno.
po wtóre - załatwiłam ekipę do tarasu, obgadałam z nimi front robót, prawie wszystko zaklepane. Wchodzą z tarasem w najpóźniej w połowie maja, może wcześniej. Zanim jednak wejdą muszę wyrównać grunt na którym będzie taras. Mąż zrobi to sam - ma na to cały kwiecień. Zastanawiałam się czy wraz z tarasem nie zrobić od razu zadaszenia/pergoli. Chęć jest, zobaczymy czy fundusze pozwolą, ale nie mam tu na razie jakiegoś wielkiego ciśnienia.
po trzecie - zaczęłam wytyczanie lewej części ogródka, ale jeszcze nie ma co pokazać
dalej - obdzwoniłam wszystkie szkółki w moim województwie za cisami. Byłam chyba w 7 - niektóre niezły kawałek ode mnie ale co tam, lubię jeździć autem. Juto jadę do ostatniej szkółki obejrzeć cisa baccata. Mam na oku cisy w kilku szkółkach, ale ostateczną decyzję podejmę w sobotę. Jeden szkółkarz ma mi przywieźć właśnie w sobotę kilka różnych sztuk do obejrzenia. Jak się zdecyduję na któryś to przywiezie mi odpowiednią liczbę, a jak nie to nie. Tutaj takie zdjęcia poglądowe. Ten pierwszy to Hicksi ten drugi to Hillii

i ostatnia sprawa - dziś zarezerwowałam 2 graby Fastigiata do soboty. Może kupię. Zobaczymy ale bardzo ładne egzemplarze
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
antracyt 22:39, 18 mar 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11768
Mam u siebie kilka grabów fastigiata i bardzo, ale to bardzo je lubię Zdrowe, piękne, szybko przyrastają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Joann 22:41, 18 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Kasiu, też chcę mieć graby Cisy są piękne, gdzie chcesz je posadzić i jaką mają pełnić funkcję? Do donic przed dom? Czytałam w jednym wątku o cisach i były porównywane tylko akurat nie te odmiany.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 22:47, 18 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Lubię takie wycieczki po szkółkach, na razie się wstrzymuję, bo mam słabą silną wolę .
Cisy ładne, oba gatunki. Grab też . Może gdzieś wcisnę jednego .

Jesli nie masz projektu/pomysłu na zadaszenie tarasu, to lepiej dać sobie czas. Szkoda później żałować, że jednak zrobiłoby się inaczej . My chyba z rok temu, albo nawet i wcześniej myśleliśmy nad zadaszeniem tarasu, ale podobały mi się takie projekty, które kosztowały „miliony monet” i jakoś nie mogliśmy się zdecydować do końca, więc to odłożyliśmy, bo i tak rzadko tam przesiadujemy.
Może za jakiś czas wrócimy do tematu. Na emeryturze .

Z drugiej strony jednak, jak będziecie mieć wykonywane prace w tamtym miejscu, to dobrze byłoby to połączyć w jednym czasie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
maksimini 22:51, 18 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Joann, cisy pod płot, z lewej strony działki (póki co) chcę z nich zrobić formowany żywopłot, taką ścianę stanowiącą tło dla roślin i oddzielającą od sąsiada.
Podobają mi się te z pierwszego zdjęcia, bo są mocno rozrośnięte, szerokie. Jak jutro i w sobotę lepszych nie będzie to wezmę właśnie te.
Zuza, gdyby nie towarzystwo męża, który jęczał że dzieci w domu głodne, to już dziś kupiłabym te graby, dobrze że w codziennym pędzie zdążyłam je zarezerwować
edit nie z pierwszego a z drugiego zdjęcia
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
maksimini 22:57, 18 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Aga, z zadaszeniem, pergolą coś mi chodzi po głowie, ale umówię się chyba z koleżanką która projektowała nam dom żeby to obgadać. Nie chciałabym zepsuć wyglądu domu.

Składając Wam relację z moich ostatnich poczynań zapomniałam o urodzinach starszych dzieci (bliźniaczki). One tu czasem zaglądają co piszę więc same rozumiecie...musiałam uzupełnić, bo miałabym 2 obrażone "sroki"
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies