Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 12:29, 24 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
mrokasia napisał(a)


Bardzo kojąca miejscówka . Ja to bym tu hamaczek zapodała .

Jedna z moich ulubionych .
Jednak hamak ma swoje miejsce między dębami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:35, 24 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Mam problem z wisienką. Tą wisienką, która miała być gwiazdą rabaty z różami Heidetraum. Tą samą, pod którą cały układ róż był rozkminiany...
Otóż mianowicie: przesadzona jesienią rzeczona wisienka bardzo pięknie i obficie kwitła wiosną, wykształciła dużo owoców zaczela wypuszczać liście. Następnie zatrzymała się w rozwoju... Nie wypuszcza nowych liści, cześć owoców (zawiązków owoców) zrobiła się z zielonych żółto-pomarańczowa... Najgorsze, ze pąki liściowe zaschły i wystarczy dotknięcie, by odpadły... Liście są póki co zielone, acz widziałam kilka żółkniejących. Ogólnie z tymi kilkoma liśćmi wyglada jak straszydło...
Przymrozków nie było, podlewania pilnowałem...

O co chodzi??? Help!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 12:45, 24 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Głośno myślę - Susza. Skoro była przesadzana, to korzenie nie pobierają wystarczająco wody, bo są jeszcze za małe. Stres z tym związany mógł spowodować rozwój jakiejś choroby grzybowej.

A obcięłaś jej koronę po przesadzeniu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 12:55, 24 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Anda, nie przycięłam...
Natomiast jak interpretować obfite kwitnienie? Przyznam, ze gdy tak kwitła pięknie, założyłam, ze się przyjęła w nowym miejscu...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 13:04, 24 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Przypuszczam, że te kwiaty zostały „urodzone” już przed przesadzeniem, na starym miejscu. Zakwitły korzystając z rezerw, a gdy rezerwy się skończyły, to liście zaczęły usychać.

Przy każdym przesadzaniu, nawet bylin, trzeba przyciąć część nadziemną i dopasować ją wielkością do części podziemnej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 14:21, 24 maj 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Judith nadrobiłam kilka stron wstecz, więcej nie dam rady. Współczuję karczownika czy też innego szkodnika, byłam u mnie to wiesz, że też jakiś dziad się u mnie rozgościł. Laurowiśnie są fajne, niech sobie mąż spełni marzenie Cieszę się, że popadało, u mnie też była już straszna susza. Obstawiam jak Anda, że wisienka ucierpiała z powodu suszy.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:30, 24 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Anda napisał(a)
Przypuszczam, że te kwiaty zostały „urodzone” już przed przesadzeniem, na starym miejscu. Zakwitły korzystając z rezerw, a gdy rezerwy się skończyły, to liście zaczęły usychać.

Przy każdym przesadzaniu, nawet bylin, trzeba przyciąć część nadziemną i dopasować ją wielkością do części podziemnej.

No kurczę, wiem, pamietam, że pisałaś o tym u kogoś... Wiec dlaczego nie przycięłam...???? Sakreble!

I co teraz? Kaput?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 14:32, 24 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Judith napisał(a)

No kurczę, wiem, pamietam, że pisałaś o tym u kogoś... Wiec dlaczego nie przycięłam...???? Sakreble!

I co teraz? Kaput?


No raczej. Mogłabyś ją ewentualnie teraz mocno ciachnąć, tak o 3/4, ale nie wiem, czy już nie jest na to za późno.
Podlewać rzadko, ale bardzo dużo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 14:36, 24 maj 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Anda napisał(a)


No raczej. Mogłabyś ją ewentualnie teraz mocno ciachnąć, tak o 3/4, ale nie wiem, czy już nie jest na to za późno.
Podlewać rzadko, ale bardzo dużo.

O psiakostka... Tego się nie spodziewałam... Idę ciachać zatem...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 14:46, 24 maj 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3174
Judith napisał(a)

No kurczę, wiem, pamietam, że pisałaś o tym u kogoś... Wiec dlaczego nie przycięłam...???? Sakreble!

I co teraz? Kaput?

Mi Ewcia kazała przyciąć mocno jabłonki po przesadzeniu. Też miały etap, że wyglądały słabiej ale się zbierają.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies