Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 11:40, 10 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Wiolka5_7 napisał(a)
U ciebie ciepło,że rośliny na takim etapie
Moje berberysy śpią

Wiola, przecież my w tym samym regionie .
Z berberysów to takie ładne pąki ma tylko Kobold, inne też jeszcze śpią
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 11:42, 10 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
olciamanolcia napisał(a)
No widzisz jaka wiosna u Ciebie a tyle śniegu ostatnio miałaś Moje niektóre róże tez już puszczają i żurawki odbijają. Trzcinniki się zielenią i rozplenica Flamingo rusza bo to szybka trawa . No i ambrowce mają ełno pąków o przyrostów .

Ten śnieg to się pojawia i znika .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 12:07, 10 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5322
Judith nawet mnie nie denerwuj jutro wyruszę na poszukiwanie wiosny u siebie, no muszę coś znaleźć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:13, 10 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Wiaan napisał(a)
Judith nawet mnie nie denerwuj jutro wyruszę na poszukiwanie wiosny u siebie, no muszę coś znaleźć

U nas dzisiaj ciepło, więc gdy robię sobie przerwę w pracy, wychodzę się przewietrzyć do ogrodu i znajduję różne cuda . Niektóre są ukryte pod zalegającymi od jesieni liśćmi
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 13:13, 10 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Judith napisał(a)

Wiola, przecież my w tym samym regionie .
Z berberysów to takie ładne pąki ma tylko Kobold, inne też jeszcze śpią


No ale u ciebie jakoś szybciej rośliny ruszyły
Chociaż nie powiem wszystkie byliny oprócz bodziszków ( bodziszki ruszają później) dają oznaki życia
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 13:39, 10 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Słuchajcie, właśnie sobie uświadomiłam, że róża wypuszcza listki, a ja jej jeszcze nie przycięłam... Przyciąć teraz czy się nie przejmować i przyciąć w marcu?? Zgłupiałam trochę... nie pamiętam, jak robiłam dotychczas... WTF?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 13:49, 10 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Oooo, muszę swoje róże okrywowe obejrzeć. Ciekawa jestem jak przezimowały. W zeszłym sezonie musiałam je nisko ściąć bo całe czarne były.
Poczytam chętnie u Ciebie co z nimi począć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Judith 14:01, 10 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
mrokasia napisał(a)
Oooo, muszę swoje róże okrywowe obejrzeć. Ciekawa jestem jak przezimowały. W zeszłym sezonie musiałam je nisko ściąć bo całe czarne były.
Poczytam chętnie u Ciebie co z nimi począć .

No tak, w zeszłym sezonie ja również przycinałam przy ziemi z tych samych powodów...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 16:51, 10 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Tnę róże jesienią i wiosną nie mam już z nimi większych problemów. Czasem tylko docinam ewentualne przemarznięcia. Zaczekaj do marca. Takie świeże cięcia mogą być wrażliwe na wahania temperatury.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 17:08, 10 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10058
Dziękuję Gruszko. Ja zawsze cięłam wiosną, tyle, że nie pamiętam jak to cięcie (i czy) się zgrywało z wypuszczaniem nowych listków.
Jako że spektakularnych sukcesów w uprawie róż nie miałam - w tym sezonie przytnę jesienią . No i wiosną ma sie rozumieć.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies