Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 18:38, 21 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9600
Martka napisał(a)
Judith, o, jaka metamorfoza! Lubię te historyczne ujęcia bardzo. To jest ogrom pracy, powód do radości, a także do snucia kolejnych planów które też lubimy. To już teraz jest bardzo przytulny zakątek. Jak sprawują się krzesła? Czy zdarza Wam się jeść w ogrodzie śniadania?
Bardzo ładny kolor krzewuszki, kojarzyły mi się one do tej pory z ciemnym różem.
Ja już myślę o stole do uprawy roślin z nadstawką. Zaprzyjaźniony pan stolarz na szczęście ma zbyt wiele pracy i dopiero w przyszłym sezonie będzie chciał o tym słyszeć, ale nie mówi nie.

Krzesła są świetne, no ale kąt odchylenia oparcia dobierany był empirycznie, zatem źle być nie może . Do śniadania na dworze zbyt niskie temperatury póki co . Ale do konsumpcji ogniskowych darów już testowaliśmy .
Marta, zapisz sie na kurs stolarski i żaden pan stolarz nie będzie Ci potrzeby . Nawet jeśli nie masz dobrych narzędzi do cięcia drewna to to można zlecić .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 19:12, 21 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)

Krzesła są świetne, no ale kąt odchylenia oparcia dobierany był empirycznie, zatem źle być nie może . Do śniadania na dworze zbyt niskie temperatury póki co . Ale do konsumpcji ogniskowych darów już testowaliśmy .
Marta, zapisz sie na kurs stolarski i żaden pan stolarz nie będzie Ci potrzeby . Nawet jeśli nie masz dobrych narzędzi do cięcia drewna to to można zlecić .


Judith, kąt odchylenia oparcia jest kluczowy a wygodne krzesła to rzadka sprawa. Więc brawo, że udało się to złapać Kurs stolarski - nie wykluczam, wszak mam już dwie poważne maszyny, szlifierkę i piłę kątową Zakupiłam też książkę "Stolarstwo", tak że ten, pcham się sama w szpony kolejnego nałogu...?  

Basieksp 19:46, 21 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Urokliwe miejsce stworzyliście ganek faktycznie bardzo fajny napewno też, w upalne lato jest tam bardzo przyjemnie odpocząć w cieniu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:46, 21 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Judith, pięknie ogarnęliście teren wokół domku. Miejsce zupełnie nie przypomina tego, co zostaliście na działce.
Brawo Wy

Zdjęcie rozplenicy z różami - super, bardzo mi się podoba
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 12:12, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9600
Martka napisał(a)


Judith, kąt odchylenia oparcia jest kluczowy a wygodne krzesła to rzadka sprawa. Więc brawo, że udało się to złapać Kurs stolarski - nie wykluczam, wszak mam już dwie poważne maszyny, szlifierkę i piłę kątową Zakupiłam też książkę "Stolarstwo", tak że ten, pcham się sama w szpony kolejnego nałogu...?  


Szlifierka i piła ukosowa to wszak profesjonalne urządzenia! W tej sytuacji nie masz wyjścia - mus ten kurs zrobić i pozwolić urządzeniom sie amortyzować .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:12, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9600
Basieksp napisał(a)
Urokliwe miejsce stworzyliście ganek faktycznie bardzo fajny napewno też, w upalne lato jest tam bardzo przyjemnie odpocząć w cieniu

Dziękuje : ). Faktycznie - słońce jest tam tylko do poludnia, potem miły cień .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:14, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9600
Agatorek napisał(a)
Judith, pięknie ogarnęliście teren wokół domku. Miejsce zupełnie nie przypomina tego, co zostaliście na działce.
Brawo Wy

Zdjęcie rozplenicy z różami - super, bardzo mi się podoba

Brawo my . To była wręcz harówka, ale także wielka przyjemność, a potem satysfakcja .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 13:13, 22 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Fajny ten domek . I fajnie go odświeżyliście .
Jak zrobiłaś to lustro?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Alija 13:27, 22 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Judith napisał(a)
W zeszłym roku małżonek wymienił spróchniały tarasik domku i stare rynny, a we wrzesniu nastąpiła mała rewolucja związana z likwidacją warzywnika


Do wymiany jest jeszcze dach domku, ale to zadanie ma niski priorytet .


Judith, no jestem w szoku, fantastyczna metamorfoza. Pracy ogrom, ale efekty super, brawo WY.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Gruszka_na_w... 14:28, 22 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Niesamowite efekty przynoszą te Wasze rewolucje. Bardzo klimatyczny zakątek powstał. Funkcjonalny i estetyczny. Opłacało się styrać.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies