Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 15:36, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
mrokasia napisał(a)
Fajny ten domek . I fajnie go odświeżyliście .
Jak zrobiłaś to lustro?

Dziękuję
Składniki potrzebne do wyprodukowania lustra-okna:
4 lusterka w kształcie kwadratu, listewki z poliuretanu, klej montażowy zewnętrzny, sklejka, piła, ustrojstwo do cięcia listew pod kątem.
Wykonanie:
Przyciac sklejkę na stosowny wymiar, zamocować na pleckach sklejki uchwyt do zawieszenia, wymierzyć i przyciąć listwy, nakleić na sklejkę lusterka i przycięte listwy.
Zawiesić .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:50, 22 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Alicjo, Haniu, dziewczyny - dziękuję za wyrazy uznania .
Ta działka - kiedyś o tym pisałam - nie została kupiona w celu powiększania ogrodu, ale w celu zabezpieczenia sie przed ewentualną budową za oknem. Nie zamierzaliśmy nic na niej robić. W związku z tą decyzja wzięliśmy sie za robotę już w pierwszym sezonie po jej kupieniu . Opowieść obrazkowa o domku to druga część historii metamorfozy tej działki, pierwszą opisałam już wcześniej (a dotyczy zakątka z ławeczką), jeśli ktoś chciałby zobaczyć, to jest tutaj:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10860-z-centrum-wielkiego-miasta-na-obrzeza-malego-miasteczka?page=104#post_8.
Jedynym śladem, ze ta działka była kiedyś odrębnym obszarem jest parawan thujowy. Część thuj stanowiących żywopłot przesadziłam, a kilka zostało w celu właśnie stworzenia parawanu .
Dla przypomnienia - ten oto wymagający uczesania parawan mam na myśli:
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 19:15, 22 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Wstawiłam zdjęcie kwiatków magnolii Blue opal z bliska .
Na zdjęciu wygląda lepiej, niż w rzeczywistości
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 11:30, 23 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Parawan bardzo dodał przytulności, "sąsiednia" działka spełnia rolę z nawiązką  i fajnie tak, dla siebie być sąsiadem!
Judith 12:29, 23 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Berberys Orange Rocket po przesadzeniu na słoneczną rabatę zyskał znacząco na urodzie . Mieczyki sadzone chyba tydzień temu już wyłażą!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 13:25, 23 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Nie było mnie przez weekend a tu takie historie ogrodowe się opowiadały Ja również jest pod wrażeniem metamorfozy, wyobrażam sobie jak się urobiliście, ale efekt rekompensuje trud! Może i ja na różankę wsadzę rozplenice zamiast stipy, hmm, przemyślę to
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:59, 23 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
DariaB napisał(a)
Nie było mnie przez weekend a tu takie historie ogrodowe się opowiadały Ja również jest pod wrażeniem metamorfozy, wyobrażam sobie jak się urobiliście, ale efekt rekompensuje trud! Może i ja na różankę wsadzę rozplenice zamiast stipy, hmm, przemyślę to

Dziękuję .
Dodam, że nie można powiedzieć, że efekt rekompensuje trud, bo sama praca - choć bardzo ciężka - też była radością . Zresztą - co pisałam już - organizacja przestrzeni to moja ulubiona część prac ogrodowych .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 23:41, 23 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Dzisiaj zrobiłam obchód ogrodu w celu wytypowania tamże prac. I okazało sie nagle, ze wszystkie grubsze prace mam zrobione! Dziwnie się poczułam . Zaczęłam sie zatem rozglądać i stwierdziłam, ze tu i tam jest kilka chwastów, żywopłot przydałoby sie przyciac... Taka nuda. Wymyśliłam wiec, ze umyję taras myjką ciśnieniową! Brawo ja! No i sie zaczęło - ziemię i piach miałam we włosach, w ustach, pod powiekami, na ubraniu... Buty oblepione błotem i mokre spodnie... A gdy wypróbowywałam myjkę na fragmencie podjazdu wyglądało to tak niewinnie . Następnie zemdlała mi ręka i przyszedł małżonek z odsieczą. Potem pracowaliśmy na zmianę.
Ale musze przyznać, ze ta czynność jest niezwykle satysfakcjonujaca - w oczach płyta po płycie (dokładniej mówiąc - kostka brukowa po kostce brukowej) staje sie czysta! Piękny widok .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 15:16, 24 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Judith napisał(a)
Dzisiaj zrobiłam obchód ogrodu w celu wytypowania tamże prac. I okazało sie nagle, ze wszystkie grubsze prace mam zrobione! Dziwnie się poczułam . Zaczęłam sie zatem rozglądać i stwierdziłam, ze tu i tam jest kilka chwastów, żywopłot przydałoby sie przyciac... Taka nuda. Wymyśliłam wiec, ze umyję taras myjką ciśnieniową! Brawo ja! No i sie zaczęło - ziemię i piach miałam we włosach, w ustach, pod powiekami, na ubraniu... Buty oblepione błotem i mokre spodnie... A gdy wypróbowywałam myjkę na fragmencie podjazdu wyglądało to tak niewinnie . Następnie zemdlała mi ręka i przyszedł małżonek z odsieczą. Potem pracowaliśmy na zmianę.
Ale musze przyznać, ze ta czynność jest niezwykle satysfakcjonujaca - w oczach płyta po płycie (dokładniej mówiąc - kostka brukowa po kostce brukowej) staje sie czysta! Piękny widok .


My myliśmy taras wczoraj. Też lubie używać myjki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Gruszka_na_w... 15:44, 24 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Takie mycie myjką bardzo relaksuje, a przy okazji kostka błyszczy. Mam nadzieję, że dzieć zadowolony.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies