Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

DariaB 11:52, 25 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3005
Judith napisał(a)
No to po egzaminie. Dzieć wyszedł po godzinie i stwierdził, że ostatnio tak łatwe zadania robił w 6 klasie . Po obgadaniu wyników z innymi obstawia 100% .

Brawo! Mnie takie emocje czekają w przyszłym roku w dublecie, starsza ma maturę, młodsza egzamin ósmoklasisty
Z roślinkami widzę znowu niezbyt przyjemne przygody Ja zamówiłam meble do ogrodu min. ławeczkę i przywieźli ją w takim stanie jakby była z jakiegoś lokalu odebrana albo już stała u kogoś jakiś czas. Nie przyjęłam jej, dzisiaj teoretycznie wysyłają kurierem drugą, napisałam, że ma być w idealnym stanie. Już wystarczy, ze stół lekko uszkodzili w transporcie
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiolka5_7 12:03, 25 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20437
Kurczę to niefajnie, że przysyłają rośliny chore,ech.

Ja kupiłam w szkółce bodziszki i zaraz miały plamy na listkach. Oberwałam je i zrobiłam oprysk i teraz rosną zdrowo.

Ja nie mam trzcinnkiów, więc nie pomogę niestety
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 12:08, 25 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Moja też stwierdziła, że było bardzo łatwo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Rojodziejowa 12:55, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
Może jestem świnia, ale myślę, że był łatwiejszy po to, żeby kolejny sukces rządu ogłosić. Tak sobie z pandemią poradzili świetnie, z nauczaniem zdalnym itp.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
DariaB 12:56, 25 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3005
Rojodziejowa napisał(a)
Może jestem świnia, ale myślę, że był łatwiejszy po to, żeby kolejny sukces rządu ogłosić. Tak sobie z pandemią poradzili świetnie, z nauczaniem zdalnym itp.

Całkiem możliwe
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Gruszka_na_w... 12:57, 25 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Judith napisał(a)


EDIT: Co mogę zrobić dla trzcinników, żeby uchronić je przed rdzą? To istotne także w kontekście pięknego zdrowego trzcinnika, obok którego te nowe maja być posadzone - nie chcę, by choroba przeszła na niego. Na razie zamierzam podsadzić te nowe w większych donicach i obserwować...


Na trzcinnikach mogą wystąpić dwa rodzaje rdzy: koronkowa lub zbożowa. Bardzo trudno zwalczyć obie, ponieważ tak jak to jest w przypadku rdzy gruszy, grzyby powodujące rdzę mają dwóch żywicieli. U gruszy są to jałowce sabińskie, w przypadku rdzy zbożowej berberysy, a w przypadku rdzy koronkowej kruszyna i szakłak pospolity. Ta rdza może się przenieść na trzcinniki z pobliskich pól, na których rośnie jęczmień lub owies.
Szkółka być może jest w pobliżu pół uprawnych, stąd zainfekowane trawy.
Robi się prewencyjne opryski od lipca do października preparatami p/grzybowymi przeznaczonymi do zwalczania rdzy, ale jak przy każdej chorobie grzybowej największy wpływ na jej nasilenie ma pogoda (wilgotność), temperatura i kondycja roślin.
U siebie mam trzcinniki i berberysy. Berberysy objawów nie mają. Na trzcinnikach rdza pojawia się zwykle pod koniec września i w październiku, bo wzrasta wtedy znacznie wilgotność powietrza i zmniejsza się nasłonecznienie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 14:15, 25 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mańka to samo powiedziała, że taka priscizna, że po 40 minutach wyszła, bo już nie mogła wytrzymać, żeby siedzieć dłużej, a i tak dwa razy sprawdziła. Ciekawe, jak to będzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Judith 15:43, 25 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9890
DariaB napisał(a)

Brawo! Mnie takie emocje czekają w przyszłym roku w dublecie, starsza ma maturę, młodsza egzamin ósmoklasisty [...]

Może to lepiej - będziesz miała stres jednorazowo...?


____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:44, 25 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9890
Wiolka5_7 napisał(a)
Kurczę to niefajnie, że przysyłają rośliny chore,ech.

Ja kupiłam w szkółce bodziszki i zaraz miały plamy na listkach. Oberwałam je i zrobiłam oprysk i teraz rosną zdrowo.

Ja nie mam trzcinnkiów, więc nie pomogę niestety

Topsinem pryskałaś?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:45, 25 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9890
Rojodziejowa napisał(a)
Może jestem świnia, ale myślę, że był łatwiejszy po to, żeby kolejny sukces rządu ogłosić. Tak sobie z pandemią poradzili świetnie, z nauczaniem zdalnym itp.

Niewykluczone, bo wprawdzie miały być popandemicznie obniżone wymagania, ale aż tak?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies