Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Basieksp 19:17, 14 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10577
Też dziś popracowałam wygrabiłam liście z wycinaniem jeszcze poczekam, bo ma być jakieś ochłodzenie, o ile prognozy się sprawdzą, chociaż korci
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 10:10, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10381
Basieksp napisał(a)
Też dziś popracowałam wygrabiłam liście z wycinaniem jeszcze poczekam, bo ma być jakieś ochłodzenie, o ile prognozy się sprawdzą, chociaż korci

Ta pogoda! Co ona z nami robi!
U mnie masa liści dębowych do uprzątnięcia z rabat, ale to musi poczekać na ciepłe i suche dni. Wczoraj grabiłam igliwie z trawnika - mam wrażenie, że wyjątkowo dużo igieł spadło od jesieni... Pod sosnami grabienie było już dwa razy i znów spadło tyle tego, że z 10 m2 wygrabiłam wczoraj cały wór na odpady bio... Przede mną jeszcze wielokrotność tej powierzchni . A na rabatach gruba warstwa igliwia - można ją ściągać jak placuszek .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 10:43, 16 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Judith, po wykładzie napisałam parę informacji tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11320-doswiadczalnia-bylinowo-rozana-2?page=106#post_0

i tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11320-doswiadczalnia-bylinowo-rozana-2?page=107#post_7

Z Szymką pisałyśmy tam o roślinach do cienia. Może Cię to zainteresuje

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 10:57, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10381
Anda napisał(a)
Judith, po wykładzie napisałam parę informacji tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11320-doswiadczalnia-bylinowo-rozana-2?page=106#post_0

i tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11320-doswiadczalnia-bylinowo-rozana-2?page=107#post_7

Z Szymką pisałyśmy tam o roślinach do cienia. Może Cię to zainteresuje


Anda, czytałam na bieżąco . Dziękuję .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 10:58, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22359
Judith napisał(a)

Ja wolę sekatorem. Więcej pracy i wysiłku przy cięciu, ale mniej potem sprzątania . A do grubych i sztywnych miskantów mam senator dwuręczny - z długimi rączkami.


Stosuję podobna technikę cięcia. Szału bym dostała, gdybym te ścinki miała sprzątać z rabat. Dobry sekator ręczny poradzi sobie i z tymi grubymi miskantami.
Tryskasz energią! Te styczniowe prace bardzo Ci służą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 11:04, 16 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33833
Judith napisał(a)

Anda, czytałam na bieżąco . Dziękuję .


Jestem ciekawa co się u Ciebie „wykluje” potem na tej trudnej rabacie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 13:28, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10381
Jakby wiosna…
Piwonie…


Pąki liści na różach…


Poziomki…


Pissardi…


O cebulowych nie wspominam, bo wiadomo, ze wyłażą na potęgę…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 13:51, 16 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10381
Spis (ku pamięci) prac zaplanowanych na nadchodzący sezon:

1. dokończenie budowy szopki (mąż)
2. zrobienie mebli na taras (mąż)
3. umycie kostki (prace przeniesione z zeszłego roku)
4. urządzenie ganku altanki (nowe fotele i stolik wymagają oprawy )
5. instalacja pompy ciepła (firma)
6. urządzenie przygotowanej już rabaty z ciurkadełkiem
7. przesadzenie 5 thuj pod ogrodzenie
8. urządzenie rabaty na miejscu po przesadzonych thujach
9. poszerzenie rabaty przy Pissardi oraz jej urządzenie
10. likwidacja pianki w trawniku (pozostałość po huśtawce dziecięcej) plus przeniesienie w to miejsce trawy zdjętej przy powiększaniu rabaty przy Pissardi
11. urządzenie miejsca przy wiatce, szopce in spe i kompostownikach (goła ziemia póki co)
12. modyfikacja rabaty, z której usunięte zostały świerki conica - przesadzenie hortensji bobo w inne miejsce oraz posadzenie roślin proponowanych przez Andę
13. rozważane - przesadzenie rododendronów z koła pod sosnami w miejsce po thujach (patrz punkt 5)
14. zmniejszenie połaci barwinkowej z dużego koła na rzecz rabaty trawiasto-kwietnej
15. nieustające "dogęszczanie" i upiększanie rabat istniejących (ze szczególnym uwzględnieniem koła pod sosnami) - to punkt stały, coroczny, istnieje mglisty plan na to
16. bieżąca pielęgnacja - to oczywiste

Nie napinam się na realizację wszystkiego. Zobaczymy, jak będzie z melodią do pracy . Póki co - zapał jest ogromny .

EDIT:
17. likwidacja dziwacznej ścieżki na rabacie powarzywnikowej (mąż)
18. usunięcie reszty płotku drewnianego przy rabacie powarzywnikowej i domknięcie jej obrzeżem betonowym (mąż)
19. malowanie bramy wjazdowej i furtki
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Alija 14:06, 16 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9065
No, jakby wiosna, szkoda, że to połowa stycznia. U mnie też roślinki budzą się do życia, żeby tylko nie podmarzły,
bo zima na pewno sobie o nas przypomni.
Lista prac imponująca, powodzenia w realizacji.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 14:10, 16 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10577
Łał trzymam kciuki by udało się jak najwięcej zrealizować, ale tak na spokojnie ja co roku płot maluję, już dwa sezony
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies