Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Johanka77 22:43, 26 gru 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
HUHUHA! Jaka u Ciebie zima piękna!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nicol21 15:30, 27 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
Piękne zimowe widoki. Takie święta są od razu radośniejsze
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Roocika 16:28, 27 gru 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Marta, zima w takim wydaniu ma wiele do zaoferowania
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 17:30, 27 gru 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Olciamanolcia, dziękuję, już po świętach, ale nadal wesoło

Haniu, powiesiłam plastry słoniny, do tego nasiona słonecznika, orzeszki arachidowe i kulki z łoju i plus pszenica/płatki owsiane (kupiłam gotowe, ale w planach "domowe" wyroby). Nie mam takich pyszności jak Ty (orzeszki włoskie... i moje sikorki jeszcze nie zdążyły się przyzwyczaić do nowej stołówki, za rok będzie zapewne większe zapotrzebowanie. Rzadko jestem teraz w ogrodzie, ale jak już jestem, to nie mogę się nacieszyć widokiem skrzydlatych... już rozumiem Twoją radość

Johanko, mało słońca wczoraj było, za to dziś pięknie. W Twojej przestrzeni to dopiero widać spektakularną zimę! Jednakże, oglądając zdjęcia u Ciebie nie mogłam nie pomyśleć o wiosennym wycinaniu traw...

Nicol21, najbardziej cieszę się, że śnieg przyszedł w parze z mrozem, zawsze to bezpieczniej dla roślinek. Dawno już nie było śniegu na Boże Narodzenie, fakt.

Asiu, zdecydowanie, widoków pięknych zimą nie brakuje, u Ciebie dodatkowo w pięknym słońcu. Niemniej widzę już oczyma wyobraźni ... Twoją rabatę środkową









MartaCho 11:18, 28 gru 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2213
Wreszcie mieliśmy wymarzone i wyczekiwane od kilku lat piękne białe Święta! Zima piękna i u Ciebie!
Skrzydlate są przeurocze, też je uwielbiam.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Alija 19:18, 28 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Święta białe i mroźne już za nami (no jeszcze Sylwester i Nowy Rok), można teraz pomarzyć o zielonym ogrodzie, pogrzebać w książkach, internecie, poszukać nowych inspiracji, zacząć planować nowe nasadzenia, no i czekać wiosny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agi2006 12:11, 29 gru 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Marta ogród w zimowej odsłonie wygląda na jeszcze bardziej dojrzały. Aż strach pomyśleć co będzie u Ciebie na wiosnę. Mnogość roślinek a przede wszystkim róż. No nie mogę się już doczekać. Pewnie w schowku masz już milion inspiracji! Aż ciekawa jestem co Ci tam chodzi po głowie
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Martka 21:40, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
MartaCho, dominują sikorki, ale także dzwońce skubią wyłożone ziarna, wróble to co spadnie ze stołu sikorkowego,a kosy podjadają owoce cisów. Dziś wypatrzyłam dzwońce. W grudniu nawet kwiczoły wpadły.

Alicjo, cieszę się, że zima jeszcze trwa i daje oddech, chęć działania w ogrodzie w uśpieniu czeka na sprzyjające warunki pogodowe, a na te się nie zanosi w najbliższym czasie. To daje pewien komfort Ale planowanie to oczywiście co innego tu już się dzieje i na lekturę wszelaką czas idealny, z ogrodniczą na czele

Agi, ogród po raz pierwszy ma swoją zimową odsłonę w wersji "z rabatami", a pozostawienie bylin i traw na nich daje ciekawe obrazki, sama najlepiej wiesz Podziwiam też bezlistne wersje liściastych, pięknie prezentuje się w wersji bezlistnej wiąz, ale też buki. Pomysłów mam kilka, czas je zweryfikuje. Kilka zaraz ujawnię z prośbą o Wasze uwagi






antracyt 21:54, 07 sty 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
Też codziennie sporo czasu poświęcam na obserwację ptasich gości w stołówce, to strasznie relaksujące zajęcie Z roku na rok towarzystwo jest coraz liczniejsze i różnorodność gatunków też się zwiększa
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 22:08, 07 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny drogie, główkuje od listopada, od kiedy to posadziłam w przypływie uniesień miłosnych do róż - ich całe tabuny - jak skomponować rabaty godne tych pań.

Pomysły są takie:

Rabata z różą Desdemona: Buki Dawyck Gold, Desdemona x 5, kolory: biel, limonka.
Miskant Morning Light, Dziewanna austriacka Wedding Candles. Przetacznikowiec wirginijski "Alba". Rutewka orlikolistng NIMBUS 'White. Wrotycz ‘Isla Gold’. Dzwonek skupiony biały. Czosnki Graceful Beauty. Przywrotnik ostroklapowy.
Trawy: Miskant Morning Light. Molinia Edith Dudschus. Hakonechloa macra.

Rabata z różą Princess Alexandra of Kent (grujecznik Glow ball, Klon palmowy Pixie, Princess Alexandra of Kent x 3), kolorystyka: nasycony, ciemny róż, fuksja, lekko bordowe akcenty, limonka
Trawy: Proso Shendoah, Proso Heavy Metal, hakonechloa macra, sporobolus,
Salvia nemorosa Schwellenburg Szałwia omszona, Alchemilla, krwawnik pospolity Cerise Queen RÓŻOWY lub Krwawnik Kirschkoenigin, jarzmianka Star of Beauty, Przetacznik kłosowy 'Bubblegum Candles'.

Rabata z różami Lady of Shalott i Jude de Obscure
- [x] Rabata pomarańczowo-herbaciana >> tonacja pomarańcz, limonka, biel, brąz.
Trawy: Trzcinnik Overdam, sesleria autumnalis, hakonechloa macra lub all gold.
Alchemilla mollis, łubin biały, ostróżka. Lwia paszcza biała. Werbena ogrodowa biała. Wrotycz ‘Isla Gold, może dziewanna austriacka? Jakaś roślina z czekoladowym liściem, czy trawa ? Może też coś żółtego, np. kraspedia?

Jak widzicie te tonacje i zestawienia, może macie jeszcze jakieś pomysły do tych trzech rabat? Wszelkie pomysły mile widziane




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies