Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

olciamanolcia 10:08, 10 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7114
Mgduska napisał(a)


Dlatego mam na myśli w pełni rozwinięte rośliny, które można obejrzeć w najlepszym dla nich momencie. Takie często pojawiają się w szkółkach - piękne sezonowo. Warto nawet kupić taką roślinę wiedząc, że jej uroda właśnie się kończy, ale w następnym sezonie już wiesz, że będziesz mieć coś, co pasuje. Ja też tak robię, odwiedzam szkółkę co jakiś czas i biorę to co jest ładne w danym momencie. W ten sposób komponujesz rabatę na bieżąco i masz pewność, że na przestrzeni całego sezonu coś będzie zdobiło.
A do szkółki warto jechać przygotowanym - np jadę, wiedząc, że jeśli będą ładne astry, tojady, albo prosa, to je wezmę
Wiesz, ale taka szkółka, po której nie można chodzić, jest dziwna, nie spotkałam się z taką - pewnie wolą klientów hurtowych?



Też tak robiłam jak kupowałam trawy. jechałam do szkółki w sierpniu aby zobaczyć jak rosną i kwitną. Uważam, że późne lato to najlepszy moment na wizytę w szkółce.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
BASIA8 10:15, 10 sty 2022


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Hej Kochana. Ale piękne widoki zimowe u Ciebie. Ptaszki mają raj. Choć Kochana kulki z Lidla wyjmij z siateczki bo czasem mogą pazurki się zaplątać w siatce i będzie lipa. Ptaszek zawiśnie na nodze. Ptaszki wrócą szybciutko do dobrego domku i tak dbającej Gospodyni. Buziaki Kochana.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gruszka_na_w... 14:13, 10 sty 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Przyjechała?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 15:34, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo,
jeśli wierzyć opisom, to powinna być "cenna ze względu na zwarty pokrój i długie kwitnienie". A wyglądać powinna tak:

Ciekawa jestem, jak rzeczywistość podejdzie do moich eksperymentów z nasionami

Wysiewalności patagońskiej jestem w pełni świadoma, ale tak mi się podoba, że na jednej rabacie pozwolę jej na wszystko. I zobaczymy, czy nie zmienię zdania
Martka 15:47, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgduska napisał(a)


Dlatego mam na myśli w pełni rozwinięte rośliny, które można obejrzeć w najlepszym dla nich momencie. Takie często pojawiają się w szkółkach - piękne sezonowo. Warto nawet kupić taką roślinę wiedząc, że jej uroda właśnie się kończy, ale w następnym sezonie już wiesz, że będziesz mieć coś, co pasuje. Ja też tak robię, odwiedzam szkółkę co jakiś czas i biorę to co jest ładne w danym momencie. W ten sposób komponujesz rabatę na bieżąco i masz pewność, że na przestrzeni całego sezonu coś będzie zdobiło.
A do szkółki warto jechać przygotowanym - np jadę, wiedząc, że jeśli będą ładne astry, tojady, albo prosa, to je wezmę
Wiesz, ale taka szkółka, po której nie można chodzić, jest dziwna, nie spotkałam się z taką - pewnie wolą klientów hurtowych?


Magdo, opisujesz procedurę idealną. Dla cierpliwych, dodajmy Przygotowanie plus spontaniczność - to jest to, złota formuła
Ta szkółka nie jest dziwna, jedna z najlepszych w kraju (szkółka, nie CO!) ale jest tak jak mówisz, nastawiają się na sprzedaż hurtową, za to sympatycznym ogrodomaniakom też czasem oferują towar w dobrych cenach, jeśli się go bierze konkretne ilości. Nie można swobodnie chodzić, bo nie wszystkie rośliny są na sprzedaż. Rozmarzyłam się ech te wyprawy po rośliny...



Martka 15:50, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
BASIA8 napisał(a)
Hej Kochana. Ale piękne widoki zimowe u Ciebie. Ptaszki mają raj. Choć Kochana kulki z Lidla wyjmij z siateczki bo czasem mogą pazurki się zaplątać w siatce i będzie lipa. Ptaszek zawiśnie na nodze. Ptaszki wrócą szybciutko do dobrego domku i tak dbającej Gospodyni. Buziaki Kochana.


Halo Basiu! Miło Cię czytać! Mam nadzieję na ptasie radio, na razie tylko początki. Siatka nie jest optymalna, wiem, w przyszłym sezonie będzie inne rozwiązanie. Dbam o to, by w siatkach były pełne kulki, to zapobiega zaplątaniom, kulkę wydziobaną rozdrabniam i kładę na tacy wróblom. Ale w weekend montaż karmnika, wtedy wróble będą bezpieczniejsze. Idę do Twojego ogródka, dawno nie byłam.
Ciepło pozdrawiam!
Martka 15:53, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Przyjechała?


Niestety, sikorki dziś niepocieszone. Przyjechała! O 6.45 Prace wciąż trwają, ale jakiś rąbek musi być uchylony Uprzejmie informuję, że otomany jeszcze nie mam, z naciskiem na jeszcze
Martka 16:03, 10 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
olciamanolcia napisał(a)



Też tak robiłam jak kupowałam trawy. jechałam do szkółki w sierpniu aby zobaczyć jak rosną i kwitną. Uważam, że późne lato to najlepszy moment na wizytę w szkółce.


Justyna, dobry, ale dla cierpliwych Jednak sadząc trawy na wiosnę można już przeżyć dany sezon wspólnie z nimi Oprócz nieboraczek hakonechloa marca, których straciłam wiele, wszystkie inne trawy przyjęły się i świetnie przyrosły. Dlatego uważam, że sadzenie traw na wiosnę też nie jest pozbawione sensu.
Joann 16:12, 10 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Też będę wysiewać werbenę, bo na zdjęciach wygląda pięknie, ale nie wiedziałam, że jest biała. Ciekawe, czy będzie prezentować się równie wspaniale.

Edit: Dopiero zobaczyłam oranżerię! Woow! Jakie cudo!!! Ale będzie czad wiosną, już nie mogę doczekać się nasadzeń wokół. Pomyśl o ceglanej podłodze jak u Danusi w planach. Będzie pięknie, trzymam kciuki
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 16:21, 10 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9985
Martka napisał(a)


Niestety, sikorki dziś niepocieszone. Przyjechała! O 6.45 Prace wciąż trwają, ale jakiś rąbek musi być uchylony Uprzejmie informuję, że otomany jeszcze nie mam, z naciskiem na jeszcze

O ja pierdziu!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies