Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

MiluniaB 18:15, 09 sty 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Podziwiam Cię za te prace jedzonkowe dla ptaszków. Spokojnie jeszcze zjedzą
I trawnik się nie martw - odbije wiosną, a jak będzie trzeba to i dosiewkę zrobisz i będzie ok
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 18:16, 09 sty 2022


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Podziwiam Cię za te prace jedzonkowe dla ptaszków. Spokojnie jeszcze zjedzą
O trawnik się nie martw - odbije wiosną, a jak będzie trzeba to i dosiewkę zrobisz i będzie ok
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 18:24, 09 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo, chcę werbenę patagońską, ale na rabatę "dziką", która dopiero się tworzy. Tam będzie wszystko, co się lubi siać. Takie jak anyż, przegorzan, ostrogowce, mikołajki, szałwia lekarska. Jeżówka także. Między róże starałam się nie wybierać tego, co się wysiewa. A czy werbena biała też jest taka łatwosiewna?

To świetny pomysł z planami rabat. Wymierzę, zrobię zdjęcia, szkice i wrzucę w następny weekend
Dziś pobieram nauki pikowania u K.B.

Martka 18:31, 09 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mirello, wiesz, że masz rację? Po co panika? Ptaki to dla mnie nowy eksperyment. Nie bezinteresowny oczywiście, zależy mi na ściągnięciu ich do ogrodu na każdą porę roku, w następny weekend będzie montaż budki lęgowej dla sikorek. A to wszystko po to, by mieć mniej niechcianego robactwa w ogrodzie Przy okazji stwierdzam, że obserwowanie skrzydlatych i ich rozpoznawanie, poznawanie ich zwyczajów daje wiele radości. Nie wykluczam, że za czas jakiś ustawię w ogrodzie czatownię do robienia zdjęć ?
Anda 18:35, 09 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Czy chodzi o Verbena hastata White Spires? Ona też sie mocno wysiewa i lubi niezbyt suche podłoże.

Verbena bonariensis jest fioletowa, białej jeszcze nie widziałam. Istnieje już jej biała odmiana?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 18:47, 09 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ewo, patagońska czyli bonariensis jest fioletowa. Nie spotkałam się z białą. Biała, której nasiona zamówiłam, w opisie miała tylko inf., że jest jednoroczna, a podana nazwa to "Verbena x. hybrida. Raczej nie jest to "White Spires". Ale w takim razie werbenę trzeba wykreślić z listy różanych dodatków.
vita 20:21, 09 sty 2022


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4101
Martka napisał(a)
A tu ostatni dzień z takim widokiem. Plandeka pod śniegiem. Jutro będzie się działo. Ktoś i coś wejdzie w paradę sikorkom. I to mnie martwi. Czy jestem normalna? Martwi mnie jeszcze stan trawnika po tym montażu.



Ogrodnik nigdy nie jest zadowolony do końca. Nawet jak mu wymarzoną oranżerię montują, to znajdzie inne powody do narzekania....


Napięcie rośnie, bardzo jestem ciekawa.
A sikorami się nie przejmuj, daj im czas, może się jeszcze nie zorientowały?
Czy są u Ciebie wróble? Pytam, bo coś ich ostatnio w lubelskim nie widzę.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Martka 21:03, 09 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiktorio, wróble w miastach zanikają, u mnie tereny podmiejskie ze szczątkowymi już tylko akcentami wsi, ale wróble nadal mają co jeść. Dziś stadnie siedziały na tujach sąsiadów i czekały na swoją kolej.
Anda 21:49, 09 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Martka napisał(a)
Ewo, patagońska czyli bonariensis jest fioletowa. Nie spotkałam się z białą. Biała, której nasiona zamówiłam, w opisie miała tylko inf., że jest jednoroczna, a podana nazwa to "Verbena x. hybrida. Raczej nie jest to "White Spires". Ale w takim razie werbenę trzeba wykreślić z listy różanych dodatków.


Ach, to chyba masz tą odmianę balkonową do donic. Ona się lekko płozy. Kwitnie całe lato. Nie wysiewa się.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 09:44, 10 sty 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370


Magdo, Alicjo, sposób Danusi jest świetny, ale świetny dla Danusi, bo kiedy rośliny się po prostu zna i wie, co się pod jaką nazwą kryje, na co te maleństwa potem stać, to ma sens. Plus wyobraźnia Danusi robi swoje. Ja natomiast tej wiedzy nie mam, ja początkująca. Co się może okazać na miejscu? Że niektóre rośliny ominę, bo wyglądają niepozornie. Albo że kupię i za moment okaże się, że nie na to stanowisko. Najlepsza szkółka z bylinami, którą planuję odwiedzić, działa na zasadzie: pokazuj szybko co chcesz, bo sama nie możesz chodzić po szkółce, a pracownik nie będzie czekał na rodzące się w Twojej głowie wizje" - za to mają niesamowity wybór bylin i trzeba wiedzieć, czego szukamy. Stąd lista. Jednak jak pisałam, spontaniczność nie jest zabroniona Część jednorocznych planuję w tym roku wysiać! Jeżówkę, ostrogowce, anyż, przegorzan, werbenę etc. To będzie eksperyment, dotychczas siewy dawały u mnie mizerne efekty.



Dlatego mam na myśli w pełni rozwinięte rośliny, które można obejrzeć w najlepszym dla nich momencie. Takie często pojawiają się w szkółkach - piękne sezonowo. Warto nawet kupić taką roślinę wiedząc, że jej uroda właśnie się kończy, ale w następnym sezonie już wiesz, że będziesz mieć coś, co pasuje. Ja też tak robię, odwiedzam szkółkę co jakiś czas i biorę to co jest ładne w danym momencie. W ten sposób komponujesz rabatę na bieżąco i masz pewność, że na przestrzeni całego sezonu coś będzie zdobiło.
A do szkółki warto jechać przygotowanym - np jadę, wiedząc, że jeśli będą ładne astry, tojady, albo prosa, to je wezmę
Wiesz, ale taka szkółka, po której nie można chodzić, jest dziwna, nie spotkałam się z taką - pewnie wolą klientów hurtowych?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies