Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Anda 18:15, 27 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33823
antracyt napisał(a)
Nie podoba mi się ta licytacja...poproszę 10stopni mniej


Proszę bardzo, u mnie aktualnie 18 stopni.
W zeszłym tygodniu pracowałam na festynie ogrodowym przy 36 stopniach. Współczuję takiej pogody, ale ochłodzenie przyjdzie i do Was
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 19:20, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Kiedyś na pewno. Oby szybko
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:40, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, to dopiero początek upałów. Jakieś sprawdzone metody, jeśli nie ma w pobliżu basenu?

Dziś "po drodze" kolejna krótka wizyta w szkółce w poszukiwaniu judaszowców, klonów i heptacodium - nic ciekawego nie było, za to piękne ambrowce za 6 stówek... stwierdziłam, że taniocha, skoro jedna donica werbeny patagońskiej kosztowała 65! Drzewa były zadbane, bryła korzeniowa w wilgoci, ale rośliny w drobnych donicach mocno cierpiały. Jestem ciekawa, czy sprawdzą się prognozy Judith i będzie lato stulecia, czy będzie burza u Anracyta, czy wzrosła temperatura w domu u Lucy (u mnie już 26...), czy doczeka słońca i deszczu Juzia i kiedy Sahara Agatorka zamieni się w przyjemne aleje parkowe i czy festyn Andy udał się mimo upałów u nas póki co brak apetytu, koktajl truskawkowo-arbuzowo-limonkowy ratuje lekko sytuację, chciałoby się, by zachód słońca trwał przez cały kolejny dzień.

Nabuzowana lekko cenami bylin (w tym 5l hortensji ogrodowej za 205!) z radością przebiegłam po powrocie wzrokiem po rabatach, na których coraz mocniej swą obecność zaznaczają wysiane jednoroczne. Chabry, kosmosy, bupleurum, scabiosy, wilczomlecze i inne. Niektóre już kwitną, inne dopiero dążą. To był bardzo dobry pomysł z wysiewami.






mrokasia 20:02, 27 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18339
Może kurtyna wodna? Taki wężyk z maleńkimi otworkami podczepiany do sufitu na tarasie czy w altanie? Albo prysznic ogrodowy . Ewentualnie miska z wodą do moczenia stóp .

O cenach roślin chyba wolę milczeć. Powiem tylko tyle, że cieszę się ogromnie, że umeblowałam już ogród dużymi drzewami i krzewami. Teraz mogłabym sobie kupić pewnie 1/4 tego co kupiłam dwa lata temu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Juzia 20:49, 27 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39452
Agatorek napisał(a)


No to masz farta . U mnie gorąco, duszno i wieje ciepły wiatr . Czuje się jak na Saharze.


To samo u mnie!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 20:51, 27 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 39452
Ale mi smaka na taki koktajl zrobiłaś!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
jolanka 21:03, 27 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Jak nie ma kurtyny wodnej to tylko prysznic zostaje - zimny po takiej wizycie i szoku cenowym w szkółce
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Judith 21:06, 27 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10335
Tez się oblizuję na myśl o koktajlu . Jutro robię!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 21:49, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mrokasiu, mam podobne wnioski co do umeblowania ogrodu. W tym roku już bym nie poszalała. Zastanawiam się, jaki będzie cd. sytuacji w centrach. Popyt spadnie? Będzie trzeba utrzymać koszty kolejnymi podwyżkami, ciąć koszty personalne? inne? Kto przetrwa, kto wypadnie? Ostatnio wszędzie pełno takich niewiadomych…

Juziu, a czy sezon dobrze się rozpoczął? Zielone Drzwi nie zamykają się, mam nadzieję?

Jolanko, zimny prysznic przydaje się nie tylko w upały ostatnio nawet w domu padł jakiś zawór mieszający wodę i była przez dwa dni tylko zimna, nie byłam w gorącej wodzie kąpana

Judith, jak ja lubię naszą grupę wsparcia a ja kurtyny jeszcze nie kupiłam






Martka 22:23, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Różanka w przedogródku robi się penstemonowo-gaurowa. Olivie i Gertrudy prawie bez kwiecia, upały bezlitosne. Kwitną Ascot i Leonardo. Dziś ogławiałam - wiaderko pełne, załapało się na fotce.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies