Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 20:46, 26 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka napisał(a)
Co za ulga....... delikatnie wsącza się w ziemię, dzwoni o szyby, dudni w rynnach, spływa po liściach i koi serce ogrodnika.......



Pięknie i poetycznie o deszczu
U mnie też popadało, na chwilę wystarczy .

W wolne miejsce obok Chopina posadziłabym Chopina, albo i dwóch
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:47, 26 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, lubię Twoje wywody bardzo niezależnie od tego, na którym wątku Działania ogrodowe są osadzone w konkretnych ramach czasowych, zaś one, wespół ze stanem naszej świadomości, mocno determinują kształt tychże działań i wygląd ogrodu. Dobrze wiesz, czego chcesz, czego szukasz, to się w ogrodzie bardzo dobrze przekłada na wygląd rabat i satysfakcję Mogę się tylko cieszyć, że nie ruszałam ogrodu 10 lat temu
Takie miałam założenie, rok temu obsadzić jak najwięcej, by mieć co uzupełniać. Wiedziałam, że nowe obowiązki w pracy nie pozwolą mi już w tym roku na bardziej intensywne działania. Do Skubianki jadę od maja i wybrać się nie mogę....
Wracając z pracy bałam się, że zastanę suchą działkę. Na szczęście padało i pada nadal. Błogostan Trawnik zielenieje w oczach.

Lucy pusta działka ma swoje wady i zalety Za to nikt inny nie ma takiej kolekcji floksów i w ogóle dziesiątek innych kolekcji Judith w części miała zastane nasadzenia, z tego co kojarzę. U mnie brakuje wyższych drzew. Za każdym razem oglądając zdjęcia mam ochotę coś dorysować

Aga, sęk w tym, że tam już siedzą TRZY Chopiny... więc kolejne odpadają. U Mgduski zobaczyłam piękną, cytrynkową lilię. Nie jestem fanką tych kwiatów, ale ta bardzo mi się spodobała, właśnie ten kolor, odrazu oświeciło mnie, że tam będzie idealna. Plus może jakieś trawy jednak? Lub inne byliny jednak? Liczę w mojej bezradności na Wasze kolejne pomysły

Na chwilę wyszło słońce, by pokazać ostatnie tego dnia promienie. Nie tak spektakularnie jak u Johanki, ale że w deszczu - widoki uwiecznienia warte.


Roocika 21:20, 26 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Zachód słońca warto podziwiać, dziś był wyjątkowo ładny.
Jako, że nic mądrego nie przychodzi mi do głowy to pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Judith 21:36, 26 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10070
Martka napisał(a)
Judith, lubię Twoje wywody bardzo niezależnie od tego, na którym wątku

Hehe, czy jest temat ciekawszy niż my sami?

Mogę się tylko cieszyć, że nie ruszałam ogrodu 10 lat temu

A tu sie nie zgodzę - gdybys zaczynała 10 lat temu to właśnie wtedy osiągnęłabyś poziom wtajemniczenia, jaki masz teraz . Ale wszystko w swoim czasie i dopasowane do priorytetow . Teraz z pewnością miałaś dobry czas .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 21:37, 26 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10070
W oranzerii w czasie deszczu jest pewnie przecudownie...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 21:38, 26 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roocika napisał(a)
Zachód słońca warto podziwiać, dziś był wyjątkowo ładny.
Jako, że nic mądrego nie przychodzi mi do głowy to pozdrawiam


Asiu, miło, że zajrzałaś ślę uśmiechy

Martka 21:42, 26 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)


A tu sie nie zgodzę - gdybys zaczynała 10 lat temu to właśnie wtedy osiągnęłabyś poziom wtajemniczenia, jaki masz teraz . Ale wszystko w swoim czasie i dopasowane do priorytetow . Teraz z pewnością miałaś dobry czas .


To nie jest takie pewne zakładając, że trafię na O. pewnie tak by to się potoczyło.
Co, jeśli jednak nie? Dziś wyrzucałabym 10-letnie świerki srebrne, wierzby, modrzewie i jałowce....
Potwierdzam, oranżeria na deszcz to miejsce idealne Dziś jest świętowanie deszczu. Oraz zamykanie ogórków i cukinii w słoiki. Co mąci lekko podziwianie, ale tylko lekko


Martka 22:40, 26 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, dziś ciut świt wpadłam na ryneczek po owoce i co, nabyłam białe floksy i odętki po 15 za dorodne sadzonki. Jak dużo miejsca pozostawić odętkom? Jak duże u Was rosną?
Rojodziejowa 22:43, 26 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8688
Ja byłam nastawiona na to, że mi pół rabaty zajmą, a tymczasem od poprzedniego sezonu nie powiększyły kępki wcale. Ale pisały dziewczyny, że franca nie jest miłosierna i panoszy się na rabatach
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 23:59, 26 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Martko, połączenie lilii i traw, czyli liliowce. Cytrynowe też są, mogę oddać trochę swoich nawet
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies