Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

DariaB 10:54, 27 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Piękna Jude, piękna cynia i piękny zachód słońca. U mnie też popadało, nasączyło ziemię tak jak powinno być. Ja ogród zaczynałam od zera ale i tak nie uniknęłam błędów i porażek, całe życie się człowiek uczy, najczęściej na swoich błędach
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
tulucy 12:42, 27 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Martko, potraktuj proszę to nie jak wymianę, ale jako pozbywanie się przeze mnie nadwyżek. Chętnie je rozdaję, tym chętniej, jak wiem, że idą w godne, ogrodnicze, zielone ręce.
Zrobię dziś fotki tych liliowców, zobaczysz, czy Ci odpowiadają.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 12:44, 27 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Btw. Lubię cynie. To były pierwsze kwiaty, które dostałam od mojego ema. Wyciął swojej babci chyba całą rabatę co roku staram się je wysiewać.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 12:52, 27 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Piękna ta cynia
doczytałam odpowiedź do mnie , ze klony nie wykazywały werticiliozy, a potem do którejś z koleżanek, ze jednak jeden klon to werticilioza i że zostały tylko trzy, przykro mi, bo piękne były te Twoje klony i masę radości z nich miałaś.
Plony przerabiasz ja się staram zużyć lub zamrozić bo czasu mam za mało na przerabianie
Lady of szalot i jude the obscure będę polowała, śliczne i czytam, ze zachwycają coraz mocniej
Nie zawsze udaje się mieć ogród taki jak sobie wymarzyliśmy, ważne by mieć radość z takiego jaki możemy mieć A Tobie w krótkim czasie fajny ogród udało się stworzyćBuziaki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 19:01, 27 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10259
Jude cudna. Podziwiam i walczę z chęcią posiadania. Nie mam gdzie posadzić, bo nie mam miejsca słonecznego. Cierpię z tego powodu. Ale ponoć cierpienie uszlachetnia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiaan 19:45, 27 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Marta też ususzyłam klona, jak to się stało nie mam pojęcia. W ubiegłym roku był swieżakiem i przetrwał upały a tym razem popalone liście. W dodatku atropurpureum

Teraz z innej bajki, czy myślisz że można przesadzić róże jesienią?
Będę ciut powiększać różankę i chętnie naniosę poprawki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 21:15, 27 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Basiu, dziś dla odmiany chłodno. Opady nie były zbyt obfite, ale na bezrybiu ... więc nie ma marudzenia.

Judith, namawiam na Jude. Wprowadziła subtelność i elegancję.

Justyś, te rozchodniki są czadowe, też bym była zła.

Dario, błędów nie da się raczej uniknąć, to wymagałoby ogromnej rozwagi, namysłu i ostrożności. Z pewnością w unikaniu wielu błędów było pomocne forum. Bez którego nie wiem, czy wiedziałabym, co to rabata, nie mówiąc o reszcie!

Łucjo, nadwyżki zutylizuję u siebie w godny sposób, skoro zostałam aż tak wyróżniona Wiesz, jak rosnę po Twoich podejrzeniach, że mogłabym mieć godne i ogrodnicze i zielone ręce? Ach, wychodzi na to, że babcia nieźle zainwestowała w zaloty wnuczka urocza historia

Sylwio, tak, ten klon Orange Dream miał jednak werticiliozę. Wcześniej sprawdzałam i nie było śladów, teraz przy wykopywaniu pocięłam i niestety znalazłam te słynne czarne okręgi w przekroju Tak, miałam z klonów wiele radości, teraz czas na kolejne jej źródła choćby takie kosmosy zachód słońca pięknie je prześwietla Przetwory robię tylko w tym tygodniu i tylko ogórki kiszone i marynowaną cukinię. Mam dużą dodatkową zamrażarkę i większość owoców i warzyw mrożę, dziś wrzucałam fasolkę. Nie robię w ogóle przetworów z owoców - z wyjątkiem powideł śliwkowych. Powidła są konieczne do tradycyjnego piernika dojrzewającego, na który wszyscy czekają cały rok. Nie mogę tradycji zaniechać Moim skromnym zdaniem ciekawsza od LofShalott jest Lady Emma Hamilton. Jude bezwzględnie piękna.
Twój cytat wytłuszczę "Nie zawsze udaje się mieć ogród taki jak sobie wymarzyliśmy, ważne by mieć radość z takiego jaki możemy mieć". Oj tak! Dziękuję Ci za tę myśl, kiedy się zapędzę, poczytam. A to zdjęcie nosi tytuł: Kiedy klona nie ma… cieszą kosmosy


Jolu, ja dla odmiany pragnę Twoich drzew, leśności, paprociowiska... Pomarzymy sobie i Ty posadzisz jakąś różyczkę, gdy wypadnie inna, a ja z czasem powiększę cień i zrobię namiastkę paprociowiska... nadal będzie dużo radości i niespełnionych/niespełnialnych marzeń

Aneto, nie wiem, dlaczego tak pilnie podlewałam róże dużymi porcjami, a zapomniałam o drzewkach... że pod nie trzeba porządnie chlustać, nie ciurkać. Uczymy się... Teraz pilnuję podlewania drzewek i mam harmonogram! Oczywiście, że można przesadzić róże jesienią, nawet dość późną, rzekłabym. Po przycięciu pędów. To lepszy czas niż na wiosnę, wtedy stracisz obfite kwitnienie. Pamiętamy o podlaniu dołka wodą i jak wsiąknie woda, sadź potrzebna jej będzie ta woda przez zimę. Jestem ciekawa, co zmienisz.
Agatorek 23:01, 27 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Martka napisał(a)
Zachwycam się cynią Red Lime.
Wysiana w marcu, do gruntu w maju, pod koniec lipca zakwitła. Późno, ale przynajmniej oparła się ślimakom.


Cynia przepiękna. Taka „inna”, ma bardzo ciekawy kształt kwiatu

A Jude piękna, chociaż muszę się przyznać, że nie jest to (jeszcze) mój kolor (co widać po avatarku ).

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 23:20, 27 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Martko, wrzuciłam u siebie cytrynki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 23:34, 27 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
U mnie brakuje wyższych drzew. Za każdym razem oglądając zdjęcia mam ochotę coś dorysować



To mamy podobne myśli. Mnie takowe nawiedzają przy okazji oglądania ogrodów z zastanym wysokim drzewostanem. U mnie te drzewka niby ciut wyższe i starsze, ale do oczekiwanego przeze mnie efektu wciąż jeszcze sporo brakuje.
Bardzo konkretne zakupy poczyniłaś na tym owocowym ryneczku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies