Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Iwonka 10:21, 10 lis 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Marta cudowne podsumowanie sezonu. Jesteś pierwsza Aż się zmotywowałam, żeby i u siebie zrobić...
Podziwiam Cię za kunszt wyboru fotek i krótki opis jakże długich nieraz procesów miesięcznych
Niesamowicie dużo zrobiłaś, a plany zacne. Zdrowia Ci życzę!!!
Wiesz, czego zazdroszczę - tego dreszczyku obserwowania pierwszych listków, wyboru drzew, rozkochiwania się w różach, dostrzegania bylin... Tak wiele nowego doświadczyłaś w tak krótkim czasie. U mnie ten proces był rozłożony na lata. Już nie pamiętam pierwszych zachwytów, radości.
Jedynie spacery z kubkiem herbaty, nieraz w kocu, przy zmroku, gdy ledwo co widać i to niesamowite poczucie spełnienia i planów... Oj to najlepiej pamiętam
A tawuła i trzmielina to jeden z tych momentów, gdy myślisz jedno a piszesz drugie
Nie znikaj na długo... Dobrze, że tu z nami jesteś...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
DariaB 10:30, 10 lis 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Martuś widać jak na dłoni jak w ciągu roku potrafi się ogród zmienić! Czytanie podsumowania okraszonego zdjęciami było przyjemnością. I już wiem jak nazwać to co mi od początku przyświecało gdy zaczęłam swoją przygodę z ogrodem, tak, chodziło mi o kokon Stąd ta szalona ilość drzew na tych moich skromnych arach.
Dziękuję za Twoje cudowne opowieści, trafne podsumowania Do zobaczenia na wiosnę. Cmok!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Mgduska 10:35, 10 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No i pięknie. Jak się tyle zrobiło, można, powtarzam: można podsumować sezon

Odpoczywaj i myśl o swoim kokonie Swoją drogą, idea wpadła mi do głowy dopiero co, bo też, zmożona chorobą, zaległam w domu, stąd porcja czasu poświęconego na przeglądanie zdjęć, a przede wszystkim - rozmyślanie, urooosła mi nadzwyczajnie. Ale nie sądziłąm, że będzie miała takie wzięcie, ponieważ większość ogrodów na forum to przestrzenie otwarte, które czyta się jak otwarty plan. A tu proszę - ukryte pragnienia wychodzą na jaw

Możliwe, że to jesień potęguje chęć ukrycia się w swojej, przyjaznej przestrzeni
____________________
Sałatka pokrzywowa
Iwonka 11:57, 10 lis 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
I jeszcze pytanie o "młynek do traw" Z lutego. Wypożyczony czy kupiony? Co to za zdolna bestia?
W tym roku mam obserwację, że miskanty w kompoście niestety wolno się przerabiają.
Dlatego warto pomyśleć o wiosennym sprzątaniu. Super ściółkę uzyskałaś.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Rojodziejowa 13:36, 10 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Ja też jak Iwonka jestem bardzo ciekawa!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 19:47, 10 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Martka świetne podsumowanie tego sezonu zrobiłaś
Ogród zmienił się bardzo
i wypiękniał
Widzę, że się rozkręcasz, co to będzie w nowym sezonie

Ogrod -kokon ,super też obsadziłam ogród drzewami i liczę że dom zatopi się w nich kiedyś

Czytam , że ten dziad Cię dopadł. Zdrówka Ci życzę kochana ,żebyś do sił wróciła, bo nowy sezon czeka
I wracaj do nas jak najszybciej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nicol21 21:19, 10 lis 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Marto - zdrowia i odpoczynku.
Zaiste to dobry czas, żeby pozwolić sobie na lenistwo ogrodowe. Szkoda, że jes to okupione chorobą. Oby szybko było dużo lepiej.
Przegląda roku super.
Choć jeszcze bardziej podoba mi się wpis z refleksją i planami na kolejny rok!
Kokon - umknęło mi to wcześniej, ale faktycznie fajny termin, żeby zadbać o poczucie prywatności. Jestem przekonana, że uda Ci się to pięknie zgrać z tym co już masz w ogrodzie.
A życie ogrodnika to piękna droga odkryc nie tylko roślinności, ale również sibie

Udanego snu zimowego i do zobaczenia na przedwiośniu - na pewno znów przyjdzie szybciej niż myślimy!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
tulucy 21:34, 10 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie wyrobiłam się z tymi liliowcami. Ale miejmy nadzieję, że co się odwlecze, to nie uciecze.
Zdrowiej
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mary 22:44, 10 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
W czasie sprzątania liści przypomniał mi się Twój młynek. Miałam właśnie spytać co u niego słychać, bo na chwilę zapomniałam o chorobie.
Trzymaj się i przepędź tego wirusa.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:52, 10 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tu można znaleźć info o młynku.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10902-w-ogrodku-martki?page=277#post_1
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies