Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 17:33, 04 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135



Judith 17:55, 04 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Aaaa, pięknie!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 18:16, 04 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, dziękuję! Zrobiłam dziś mały Winter Wonderland Z tego, co miałam pod ręką w ogrodzie, to mnie cieszy najbardziej. Jak sprawuje się pojemnik-karmnik? Moje sikorki nie przepadają za kulami, jak się okazuje. Wolą ziarno. Preferencje zapewne zmienią się z nadejściem silnych mrozów, o ile takie nadejście nadejdzie

Aga, coś jest w tym połączeniu drobnych przyjemności, spacer po ogrodzie + kawa. A już z pewnością prozaiczny fakt, że masz zajęte ręce i nie uruchamiasz sekatora ani motyczki. Z kawą (czy herbatą) rytuał podziwiania ogrodu nie przeradza się w nic innego, jest podziwianiem. Chyba, że jest się fanem szybkiego espresso. Moja kawa jest - z wyjątkiem Italii - w każdym innym przypadku kawą z mlekiem i nadaje się do popijania Do tego co napisałam dodam, że można spacerować z kawą wokół domu, można też bez kawy po własnym lesie

Sylwia, dzięki! Wniosków jest sporo, jedna z ważniejszych obserwacji dotyczy trawnika. Zaskakująco dobrze przebrnął przez letnią suszę bez nawozów mineralnych.

Lidko, młody ogrodnik ma u cioci swoją taczkę, łopatkę i inne gadżety, ale to wszystko zabawki na dwa razy, kiedy wpada do ogrodu, od razu pyta o… sekator

Haniu, przy tej długości czy raczej krótkości dnia ogród rzadko widuję na własne oczy. Siłą rzeczy rekompensuję sobie ten fakt lekturą i snuciem wizji Podczas czytania książek ogrodniczych zawsze znajdzie się wiele powodów zerknięcia do słownika, dotyczy to głównie nazw roślin Ogrodnik miał fazę mierzenia wszystkiego, więc wizyta w ogrodniczym ujawniła, że rośliny i donice mają swoje konkretne wymiary

Rumianko, ogrodnik obecnie chce zostać architektem Świetna historia. Wyobrażam sobie, jak pobiegłaś migiem po nowe flance

Alicjo, dziękuję że zajrzałaś. I świetnie, że wróciłaś z ciekawymi wrażeniami zza wielkiej wody umilając zdjęciami ten szarobury czas. Z książkami to wiesz, jak jest Nawet zapał nie pomoże. Trzeba być Danusią, mieć ogromną wiedzę i doświadczenie. Wtedy coś tam się sprzeda Nie tkwię we śnie zimowym, dzieje się niczym w ogrodzie pod ziemią, ponieważ zamknęłam stary sezon, jestem już mentalnie w 2023 Zdrowie ma się już znacznie lepiej, ale praca kosztuje mnie wciąż znacznie więcej energii niż przed chorobą.

Iwonko, stożek (jodła koreańską) miał stąd pójść, jednak chyba zostanie... Tym bardziej, że to pamiątka po moim Tacie. Zaczęłam się z nim w tym miejscu oswajać, choć lekko wchodzi w paradę różance. Zdecydowanie jest widoczny z okna, jednego i drugiego, oba okna są kuchenne, a stażek jest pomiędzy nimi.

Nicol21, nas ucieszy nawet nieidealna pogoda, na przełomie listopada i grudnia bierzemy co jest. Ja już w ogrodzie nie pracuję. Sama też jestem ciekawa, co wykombinuję. Będę z Wami konsultować, na tym wychodzi się zdecydowanie lepiej

Ewo, jak miło, że zajrzałaś. Przy okazji zrobiłaś podsumowanie mojego sezonu znacznie ciekawsze od mojego ileż to kwestii przyjmujemy za oczywiste w naszych własnych pomysłach i realizacjach Zewnętrzne spojrzenie to jest to! Bardzo Ci dziękuję! Heidebraut polecam, wciąż zachwyca kolorem. Masowe sadzenie angielek wybrałam zupełnie intuicyjnie, ale chyba trafiłam. Wypalanie chwastów jest bezbolesne, tyle że … trawa jak widzę, odrasta. Pora roku idealna na tę pracę. Proso Warrior jest wysokie, w drugim roku rozrosło się tak, że muszę przesadzić i ochronić wpływy terytorialne trzech Munstead Wood Porównaniem do dżdżownicy w kompoście rozbroiłaś mnie zupełnie. Wagę tego powrównania docenią TYLKO ogrodnicze dusze Dziękuję za odwiedziny! Widzę jednak, że nie będę musiała poszerzać rabat pod nowe wysiewy kwiatków Zerknęłam na Twoje piękne kartoniki z L. i już wiem, dlaczego wszystko vyprodano




Helen 19:49, 04 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ale magicznie się u Ciebie zadziało, teraz można czekać do wiosny
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 21:52, 04 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)


Ogrodnik miał fazę mierzenia wszystkiego, więc wizyta w ogrodniczym ujawniła, że rośliny i donice mają swoje konkretne wymiary


Jak nic ma w sobie coś z Bromby ("Bromba i inni" Macieja Wojtyszki). Ona zawsze miała ze sobą zestaw do mierzenia wszystkiego. Mam sentyment do tej książki. Przez kilka lat jej bohaterowie zerkali na mnie ze ścian dziecięcego pokoju, kiedy to oddawaliśmy się tam wspólnej cowieczornej lekturze.
A w oranżerii to Francja-elegancja, proszę Pani. Spisałaś się na medal ze świąteczną dekoracją przestrzeni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rumianka 22:02, 04 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Mikołaj nie zbłądzi z pewnością...taka milutka atmosferka, że chce się tu być...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 22:39, 04 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Jejuuuuu ❤️Jeszcze piękniej jest jak było w oranżerii.
A myślałam, że to niemożliwe
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:24, 04 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Martka, oranżeria to był strzał w dziesiątkę Jest pięknie

P.S. Mój Małżonek mówi, że o Tobie pamięta w sprawie wiadomej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:47, 05 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Podpisuję cię pod słowami Magary dotyczącymi oranżerii
Z zimowym klimatem jej do twarzy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 16:58, 11 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zimowo chyba wszędzie, prawda?



Ciepłe pozdrowienia!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies