Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Magara 00:14, 11 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6638
Coś mi się wydaje, że Magduskowy "ogród kokon" będzie hasłem i celem roku, 2023 na pewno
Moim na bank
A te roczne podsumowania to super sprawa - ale Dziewczyny, nie szalejcie, poczekajcie do stycznia. Jak teraz wszystko podsumujemy, to kto zdjęcia w styczniu na forum pokaże????
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Joku 11:53, 11 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12140
Dobrze rozumiem co Marta ma na myśli pisząc o ogrodzie kokonie. Też za czymś takim tęsknię i w znacznym stopniu pragnienie zrealizowałam. Pozostało kilka luk do uzupełnienia, w najtrudniejszych miejscach.
Martka, wracaj do zdrowia, ciesz się ciepełkiem w oranżerii i nie zapomnij o forum.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ajka 17:05, 11 lis 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Martka, przede wszystkim życzę ci zdrowia. Kiepsko, że dopadł cię ten złośliwiec.

Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam i oglądnęłam twoje podsumowanie z ogrodu.
Twój ogród przez ostatni rok zmienił się niewiarygodnie. Pamiętam jak sadziłaś powoli pierwsze drzewa i rośliny.

Klony palmowe: uwielbiam je, ale też nie będę się już przy nich upierać. Mam cztery: dwa rosną u mnie wspaniale, jeden umarł, jeden przymiera. Kupiłam kolejnego i jego szanse oceniam na 50:50. Stwierdziłam, że gdy któryś z nich nie doczeka kolejnego sezonu, zainwestuję w inne drzewo, przecież jest tyle innych pięknych drzew. Nie ma co iść w zaparte. Trzeba nastawić się na zmiany. Judaszowce pokochałam całym sercem Mam już trzy Na razie wystarczy.

Drzewa i ich ilość: też wydawało mi się, że na kolejne nie ma już miejsca, a tymczasem na wiosnę planuję posadzić dużą magnolię i tulipanowca. Mam już nawet na nie wyznaczone miejsca Da się? Da się. Mój mąż też przekonał się, że tłok na rabatach może być piękny o ile wszystko dobrze się rozplanuje. Roślinność w każdej części sezonu prezentuje się przecież całkiem inaczej.

Róże .. przekonałam się, że jednak je lubię I rozchodniki .. też miałam do nich ciężkie podejście

Misa ... hmm, kto wie, ja też nie jestem przekonana do oczka, ale nad misą zastanawiam się coraz częściej Na budkę dla ptaków jeszcze nie jestem gotowa, ale w tym roku zawieszę chyba karmnik.

No, ale najbardziej to wymiata twoja oranżeria. Jest piękna Może za lat 10 powstanie i u mnie Kto wie co pokaże przyszłość

Gratuluję pięknego ogrodu.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ryska 20:29, 13 lis 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Również dziękuję za wspólne wirtualne ogródkowanie w 2022. I za machniom
Podsumowanie pokazuje jak wiele można zrobić w jeden sezon i ile radości z tego wycisnąć. Pozostaje mi życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i zdradź jak wyobrażasz sobie swój kokon.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Agatorek 13:07, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Magara napisał(a)

A te roczne podsumowania to super sprawa - ale Dziewczyny, nie szalejcie, poczekajcie do stycznia. Jak teraz wszystko podsumujemy, to kto zdjęcia w styczniu na forum pokaże????


Pewnie ja . Styczeń to dobry czas, bo od lutego w poprzednich latach to już trawy niektóre ścinałam i darń rwałam, jak nie było mrozu. I zaczynałam pielić, jak ziemia choć trochę odmarzła .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 13:28, 14 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Gdyby ktoś mnie zapytał od kiedy Marta ma oranżerię, to odpowiedziałabym, że od dwóch lat. Podsumowanie uświadomiło mi, że to raptem niecały rok minął. Tyle się u Ciebie działo w tym sezonie. Zmiana goniła zmianę, kolejne rabaty wyrastały i zarastały w niesamowitym tempie. Ogród dojrzewał wraz z twoim doświadczeniem. Z wielką przyjemnością obserwowałam Twoje działania, przemyślenia, rozterki. Twoja obecność na forum wniosła wiele dobrego. Dziękuję!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Angelika95 23:17, 17 lis 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 969
Zaczynam oglądać i bardzo podoba mi się Twój ogród, bardzo w moim stylu powiedz mi proszę na jakiej długości masz posadzone hortensje? Bo taka rabata już robi duże wrażenie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Rumianka 16:21, 18 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Martka, Twoje wspaniałe podsumowanie zainspirowało mnie, by też poczynić takowe...
Twój ogród przeradzał się w prawdziwe dzieło z zawrotną prędkością...Baardzo dużo czasu i serca mu poświęciłaś, co znalazło odzwierciedlenie w jego zachwycającym wyglądzie o każdej porze roku. Wypoczywaj i wracaj do zdrowia, trzymam kciuki, Pozdrawiam
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Martka 11:22, 19 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, Ago Agatorek, Rojodziejowa, Magara, Helen, Lidka, Magleska, Roocika, Antracyt, Judith, Iwonko, Dario, Mgdusko, Iwonko, Wiolu, Nicol21, Tulucy, Mary, Joku, Rysko, Haniu, Rumianko, Angelika95, dziewczyny, bardzo dziękuję Wam za wiele ciepłych słów i życzenia zdrowia, bardzo mnie podbudowałyście. Podsumowania są fajne, bo pokazują, ile się zmieniło. Dany stan często przyjmujemy za istniejący "niemal od zawsze", szybko się z nim oswajając. Zmienność pór roku plus dynamika naszych pomysłów nie daje jednak szans dojść do głosu monotonii. Plany kokonowe przedstawię na wiosnę. Jedne pomysły już się zrodziły, inne w fazie inkubacji Angeliko, rabata z hortensjami liczy 13 metrów długości, hortensje były sadzone co metr.

Wróciłam w tym tygodniu do pracy, lekko nie było, jestem twarda. Przygotowałam ogród na zimę (bez kancików, ale najpilniejsze rzeczy ogarnięte) i dziś włączył się tryb „zima” Ogród przyprószony śniegiem, -4, okoliczności jednoznacznie wskazują na zbliżanie się kolejnej pory roku. Oto ona. Zimka.





Ptactwo pochłania niewiarygodne ilości karmy


Sójki przepłoszyły chyba kosy, nie widziałam od dawna ani jednego, a szkoda. Karmnik okupują bezpardonowo.


Hakonechloa też zakończyły sezon.


W tygodniu muszę nadrabiać zaległości pracowe, ale w weekend już nic mnie nie może odwieść od lektury


Tym bardziej, że najmłodszy ogrodnik w rodzinie poważnie podchodzi do swoich zainteresowań Jest nas więcej


Nie wiem jak Wy, ale ja mam plany dalszego zimowego ogrodowania, które będzie polegało na spacerach z kawą, dokarmianiu i obserwowaniu ptactwa, snuciu myśli różnych. Odkrywam, że zima to super pora roku w ogrodzie: wreszcie jest czas na to, na co go nie ma od wiosny do jesieni

Zatem miłej zimy i oby do lutego!  
Judith 13:55, 19 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Moja zima ogrodowa wyglada podobnie - spacery z kawą, sypanie ziarna do karmnika i knucie
Martka, świetny patent na kule dla ptaków! Gdzie kupiłaś taki fajny pojemnik?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies