Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Wiolka5_7 08:00, 14 gru 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
A to palenisko na wodę,a ja myślałam ,że na ognisko

Ciekawe gdzie je postawisz?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 08:01, 14 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, widzę dwa wytłumaczenia sytuacji. Albo #współpraca albo może trzeba jednak napisać ten list?

Haniu, misa będzie przy tarasie na rabacie z judaszowcami, hakonechloa i anemonami Honorine J. oraz tawułkami. Do tego brunera i tiarella oraz paprocie. Na tej rabacie panują dziwne klimaty, cześć jest w cieniu, a druga w półcieniu, który jest raczej mocno słoneczny jeśli judaszowce zechcą rosnąć, cienia będzie więcej. O to mi chodzi


Martka 08:05, 14 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolu, tak, to misa na wodę. Będzie w kolorze rdzy - zgapiłam od Aprila. Paleniska nie planuję.
antracyt 08:59, 14 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Mikołaj się spisał na medal
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 10:32, 14 gru 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Martka, prezenty na bogato! . Wszystkie piękne i przydatne. Misy zazdroszczę .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:53, 14 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Klimatycznie się zrobi w okolicach tarasu. Coraz trudniej będzie Ci przychodziło opuszczanie własnych włości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwonka 18:09, 14 gru 2022


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Martka napisał(a)
Zimowo chyba wszędzie, prawda?

W Krakowie i okolicach zimowo bardzo Prawdziwy grudzień.
Niesamowite jest to zdjęcie Martka, bardzo mi się podoba.
I te skrzydełka ptaszków... takie delikatne wachlarze.

Prezenty świetne, grzeczna dziewczynka z Ciebie
Ciekawa jestem wykorzystania wózka, bo narzędzia to wiadomo. Szczególnie "widelec" mi się podoba, super do podważania chwastów.
Misę na pewno fajnie zaaranżujesz, ta Aprilkowa jest mega inspiracją.

Świetnie udekorowałaś oranżerię. Szczególnie podoba mi się zielony wazon i gałązki u sufitu.
Oranżeria to była u Ciebie najlepsza inwestycja ogrodowa. Jest cudna.
Prosta, nowoczesna a zarazem bardzo przytulna. Światełka i koza robią niesamowity klimat.
Regał kupiłaś gotowy czy robiłaś na zamówienie? Jest idealny.
Pozytywnie zazdroszczę tak ładnego miejsca
Czarna konstrukcja fajnie teraz kontrastuje ze śniegiem.
Wieczorem ze światełkami jest pewnie magicznie...


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Rumianka 21:41, 14 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Opłaca się być grzecznym, bo jest nagroda w formie fajnych prezentów...a ja jeszcze nie napisałam listu do Mikołaja...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Mary 23:11, 14 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Z pewnością byłaś bardzo grzeczna.
Bardzo jestem ciekawa tego wózka. Czasem korzystam z taczki, ale taczka potrafi mi się przewrócić. W przypadku wózka nie ma takiego ryzyka.

Piękne jest to zdjęcia z sikorką w powietrzu. Dzisiaj u mnie pierwszy raz w życiu widziałam jemiołuszki. Razem z paszkotami (a może drozdami?) obsiadły jarzębinę po drugiej stronie ulicy. Do południa zjadły wszystkie owoce. Początkowo myślałam, że to same paszkoty/drozdy. Dopiero po użyciu lornetki okazało, że stado składa się z różnych ptaków. Niestety nie udało się zrobić zdjęcia, bo były zbyt daleko (a mi się nie chciało wyjść na zimno ).
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 00:36, 15 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, ja też na medal, przypomniałam sobie, że przecież w tym roku dzielnie przeżyłam długi remont

Judith, to chyba Aprilowe foty tak podziałały, może Mik też oglądał? Misy jestem bardzo ciekawa w "praniu"

Haniu, liczę na klimat i trochę cienia, ten kokon mi wciąż chodzi po głowie. Z chęcią opuszczania ogrodu chyba nie będzie problemu, tak mnie ciągnie w świat, a tyle rzeczy innych niż ogród trzyma...

Iwonko, widziałam Twoją zimę, to dopiero czapy! Śniegowce na szczęście porządne Do zdjęć ptaków trzeba oprócz cierpliwości dobrego obiektywu, nie mam jednego ani drugiego. Korzystam więc z okoliczności, gdy spadnie śnieg, ptaki nie są tak ostrożne, zdeterminowane by szybko zdobyć pokarm. Wózek będzie służył jako taczka. Do wożenia ziemi, kompostu, narzędzi, donic, kory, wszystkiego co woziłam do tej pory taczką lub nosiłam pod pachą . Ma funkcję wywrotki. Na płaskim terenie powinien się sprawdzić. A jak będzie? ... sprawdzę. Oranżeria przeszła moje oczekiwania, jest też bardzo funkcjonalna jako "pokój ogrodowy". Dzięki kozie nie stoi pusta nawet zimą, kurtki w pewnym momencie stają się zbędne Regał znalazłam gotowy, wpasował się.

Rumianko, miło jest być docenianym i rozumianym w tym szaleństwie, jakim jest ogrodnictwo Pisz list Co na piśmie, tego nie da się tak puścić mimo uszu

Marysiu, właśnie, ten remont może tak przekonał Mikołaja. Miałam w nim znaczny udział, nawet nadprogramowy Czy wózek okaże się funkcjonalny, czy jednak wrócę do starej poczciwej taczki? Oto pytanie. Koła dobrze się skręcają, jest zwrotny, wytrzymuje wg producenta obciążenia do 350 kg. Brzmi dobrze, ale bez wypróbowania nie będę zachwalać tego towaru
Ciekawe dziś miałaś widoki. Jemiołuszkę widziałam raz, o dziwo, u mnie nie ma blisko lasów. Był to kwiecień w tym roku, spadł śnieg. Piękny widok, zdjęcia nie miałam szansy zrobić. Marysiu, o paszkotach pierwszy raz słyszę Często są u Ciebie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies