Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Agatorek 13:20, 12 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martka napisał(a)



Ciepłe pozdrowienia!


Ależ Ci się trafiły ptaszki ❤️

Pierzynka na stole wygląda świetnie . U mnie podobna ilość puchu ❄️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:14, 12 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6636
Martka - i w temacie serdelka wszystko jasne
Ale z tymi kulami kupnymi w tym roku faktycznie jest coś nie tak. Ziarno u nas znika a kule skubnięte, ale tak po macoszemu. Gdzieś jeszcze na forum mi mignęła informacja, że kule nie cieszą się zainteresowaniem, niestety nie pamiętam u kogo.
Podejrzewam, że producent kul postawił na oszczędność kosztem jakości, żeby zachować cenę... Ptaki mądrzejsze, badziewia nie chcą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 20:01, 13 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
U mnie tak było już w zeszłym roku, że te kule nie miały wzięcia. Pod koniec sezonu ostatecznie zjadły je sójki
Ja też mam urozmaiconą karmę - kule, czarny słonecznik, mieszankę słonecznikowo - orzechową i świeczkę tłuszczową z ziarenkami. Orzeszki są wyjadane przez sójki, inne ptaszki żywią się słonecznikiem i jest to jedyna karma, która idzie kilogramami.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mary 20:16, 13 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Martka napisał(a)
...
Rumianko, dziękuję Mikołaj przyniósł mi czterokołowy wózek/taczkę, aż tak się postarał! mam nadzieję, że zupełnie bezinteresownie
...

Jakoś mi umknęła prezentacja tego prezentu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Martka 21:02, 13 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, puchu przybyło. Dobre 20 cm. Brodzić można z powodzeniem.

Magaro, wręcz zdecydowałam, że zrobię kule własnej produkcji i tego g. nie będę wieszała, skoro nie ma zainteresowania. Dotarło do mnie dopiero po Twoim wpisie, że jest tam coś, czego być nie powinno.

Mgdusko, u Ciebie to różnorodność także na drzewach. Jabłuszko kosom wieszasz? W tym roku nie widziałam ani jednego u mnie. Podejrzewam, że sójki zawładnęły terenem. Bo sroki to już dawno. Teraz starcie tych obu frakcji. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez ptaków. Słonecznik jest zawsze rozsądnym wyjściem, daje tłuszcz, ostatnio kupiłam po 4zl/kg i w takiej samej cenie jest mieszanka ziaren, ale fejkowa, bo w mieszance nie ma prawie w ogóle slonecznika. Dlatego będę zamawiać głównie słonecznik.

Marysiu, jesteś bystra i czujna i niczego nie przeoczyłaś Prezent na kółkach wygląda tak:


Ale w takim razie pokażę wszystkie prezenty, bo w tym roku trafił się Mikołaj seryjny, dziś podrzucił ostatni pakunek.
Jest coś do grzebania w ziemi.

A także do wody. To korten, docelowy kolor będzie miał za czas jakiś.

Wychodzi na to, że byłam grzeczna ???
Rojodziejowa 21:13, 13 gru 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Ja to kombinowałam kiedyś, żeby taki prezent kupić dzieciom haha znaczy "dzieciom"
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 21:18, 13 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haha Asiu, dzieci można podłączyć. Prezent im się znudzi i ogrodniczka będzie miała pożytek
Gruszka_na_w... 21:38, 13 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ależ cudne prezenty dostałaś. Musiałaś być wyjątkowo grzeczna. Ciekawa jestem jak zaaranżujesz kącik z misą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mgduska 22:10, 13 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nie znam drugiej tak grzecznej osoby, jak Ty to robisz??
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:34, 14 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6636
Ja też poproszę o wskazówki jak być grzeczną i dostawać fajne prezenty
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies