Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Anda 13:48, 19 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
O tak, dziękuję za te życzenia i wzajemnie

U mnie już ciepło, +8
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 09:26, 20 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Martka napisał(a)




Jak pięknie wyszła sikorka z rozłożonymi skrzydełkami rzadko udaje się zrobić takie zdjęcie "normalnym" aparatem ale wtedy widać urodę ptaśkową. Mnie udało się zrobić takie zdjęcie sójce przypadkiem
Szklanym domkiem zachwycam się niezmiennie, co za atmosfera!
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 22:16, 20 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Ptaszarnia zachwyca na Twoich fotkach uchwycona w locie...niemalże słychać trzepot skrzydełek... Atmosfera w szklanym domku przytulna i zachęcająca do posiadówek, szczególnie, gdy śnieg za szybami...Pozdróweczki
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Juzia 16:03, 21 gru 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38825
Masz wiadro?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 16:41, 21 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Misa super, mi Witek obiecał zrobić do wody takie cóś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 22:00, 21 gru 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Martka napisał(a)
W ogrodzie pod koniec roku... trochę słońca, trochę cienia, ale wszędzie dużo śniegu i -11. Chwytam, zanim popłynie.
Widzę wystającą gałązkę i już uruchamiam myśli o formowaniu cisów w kostki, zacieram ręce jeszcze w rękawicach



Piękną miałyśmy obie końcówkę jesieni. U mnie już chlapa i większość śniegu spłynęła. Kilkudniowe wichury zerwały ostatnie liście z grabów i wiąza, potarmosiły miskanty i kwiatostany hortensji. Też mnie kusi, aby chwycić sekator.
Nowy sezon zacznę jednak tradycyjnie. Od pobielenia drzewek w sadzie. Czekam na słoneczny dzień.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 09:27, 24 gru 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wszystkiego dobrego Martuś ❄️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 14:51, 24 gru 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5324
Marta Wesołych Świąt ❤️
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Iwona100 12:21, 28 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Cześć Marta . Widziałam ,że masz turzycę cienistą .Muszę wymienić konwalnika na fajną zieloną trawkę na brzeg rabaty.Ile ona ma u Ciebie szerokości i co ile ją sadziłaś?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Martka 21:12, 28 gru 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith, po śniegu ani śladu, ja w każdym razie nie żałuję, fajnie jest widzieć rabaty Odpoczywasz? Ja bardzo.

Zuzko, jak u Ciebie, udało się wytchnienie? Nadal trwa? Ja mam przepiękny i spokojny czas na koniec roku, żadnej spiny, żadnych poważnych obowiązków, masa uciech

Ewo Ando, dziękuję już wszędzie ciepło Nie wiem, czy to nie będzie zbyt wiele, ale u siebie w wątku też chciałabym napisać, że BARDZO cenię Twoją pomocną i życzliwą, bezinteresowną pomoc na forum. Twoje relacje z pięknych ogrodów. Inspiracje, pomysły, którymi tak baaaardzo chcesz się podzielić z innymi, by mogli mieć jeszcze większą frajdę z ogrodowania. W mojej biografii ogrodniczej jesteś jedną z TYCH osób, które mocno zmieniły mój kierunek myślenia i podejście do ogrodu. Wespół z Danusią i Hanią Gruszką. Dzięki wielkie za to wszystko

Kordino, normalny aparat zrobi takie zdjęcie bez problemu, problemem są... umiejętności fotografa Nie to, że mam jakieś zaawansowane, tu zadziałała kwestia szczęścia, że spust migawki zgrał się z ruchem sikorki. One są tak szybkie, że bez przypadku chyba nie ma szans Dziękuję, że podzielasz zachwyty nad szklanym domkiem. Tak go chyba będę nazywać. Lubię go bardzo.

Rumianko, chętnie siedzę także, gdy śniegu nie ma. Choć mniej spokojnie, bo widzę, ile jest do zrobienia i już bym chciała działać

Juziu, o misie już pisałam. W piątek wyląduje na rabacie. To jeden z punktów planów noworocznych, ale w pre-realizacji

Danusiu, jak widzę, jak Witek szaleje ze spawarką, to ciekawość mnie zżera, co też będzie następnego w kolejce. Cudownie się uzupełniacie i wasz Duet jest po prostu TOP!

Haniu, końcówka jesieni zimowa, początek zimy wiosenny ... dziś odnalazłam w ogrodzie kły irysków reticulata, wyobrażasz sobie? Na moim zawsze zimnym Mazowszu takie rzeczy - nawet nie w styczniu, tylko jeszcze w grudniu?... Czy już pobielone drzewka? W najbliższych dniach zapowiada się ładna pogoda, a ja dziś na próbę pieliłam przez 15 minut. Oto dowód!


Aguś, Wiaan, dziękuję Wam! Wam też życzę dobrego czasu noworocznego! Miałam przepiękne święta, z dala od mega-przygotowań, pełne prostoty i radości, natury, to był bardzo wyjątkowy czas i mam wrażenie, że trwa nadal. Jak u Was?

Iwono, cześć! Mam posadzoną co 60 cm i chyba można ciut bliżej. Konwalnik jest specyficzny, nie wszędzie mu dobrze, a jeśli już ma robić efekt, to musi go być duuużo. Mam wrażenie, że jest idealny do białego żwiru. U mnie takich klimatów nie ma i też czekają mnie roszady. Jutro wstawię zdjęcie, jak u mnie zimuje ta turzyca.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies