Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Ewik 22:40, 15 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Donice cudne , co do zakupów to trochę zwariowali z cenami .właśnie zamawiałam mączka bazaltowa
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Agatorek 23:30, 15 lut 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Ceny faktycznie z kosmosu…
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:37, 15 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6609
Martka, skąd Ty energię czerpiesz???
Ja się chyba jeszcze nie obudziłam
Plany zacne bardzo masz - mój 5-letni tylu pozycji nie ma Pomysł ze zbiornikiem na deszczówkę - petarda
P.S. A oczar to u mnie to temat drażliwy - chcę, ale nie mam. Stacjonarnie trudno kupić, netowo - mam obawy Kolejny rok bez
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Judith 00:57, 16 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Martka napisał(a)
Judith, tak, co najmniej rok albo dwa temu do mnie dotarło, że będzie olbrzymem. Tylko tak przybierałam się, że świerk nadal jest Z lewej strony na zdjęciu mam sosnę - uroczą i tej nie wytnę, jest piękna.
Haniu, ten świerk był prezentem od Taty, od początku był na działce, raz przesadzony, ale w międzyczasie poznałam jego "walory".

Czyli to nie chwilowe zwątpienie w sens jego istnienia… Lubię świerki , może dasz mu szansę w innym - stosowniejszym - miejscu swojego ogrodu?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 09:28, 16 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, dziś było -2, w szklarni temperatura nie spadła poniżej zera, nie wiem, jakim cudem tam jest ciepło, ale jest. Może kompost tak magazynuje ciepło? O zniczach słyszałam, ale nie stosowałam, jest to pomysł. Na razie powiesiłam termometr i obserwuję jego zachowania

Ewik, masz na myśli te "donice" na wodę? zachwyciło mnie to rozwiązanie. Mączka bazaltowa to konieczność Najgorzej, jeśli kurier umieści ją w najwyższym rzędzie paczkomatu i jeszcze wepchnie wgłąb, tak raz miałam musiałam wołać pomoc

Agatorek, grunt to być zorientowanym wtedy nie przepłacimy.

Magaro, panel słoneczny zaczął działać Ja bym Ci Twoje pięcioletnie na 10 kartek rozpisała wszystko zależy, jak bardzo je rozłożysz na czynniki pierwsze i jak przedstawisz Niewinne "zrobić rabatę" to cała długa lista akcji, wypraw, główkowania, dysput na forum itp. , przesadzania, rozpaczy i euforii ten ostatni punkt lubię najbardziej Moja siostra (rozumiem, dlaczego jest żoną rolnika ) zabiera się do prac od zupełnie innej strony, zaczyna od ... prac! Postępy ma znacznie lepsze. Potrafi się skoncentrować na celu jak mało kto. Ale kto tak potrafi Mój szwagier jeszcze tylko!

Judith, nie mam miejsca na tak duże drzewo żałuję tego bardzo.
Martka 09:32, 16 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś poranny obchód być musiał! Rytuał, którego nauczyłam się od mojej koleżanki Judith.
Jest jak mycie zębów, jak głębszy oddech przed skokiem do wody.
Z kawą lub bez.
Zawsze z aparatem pod ręką.
Czasem w kieszeni, tak zupełnie „na wszelki wypadek”, siedzi sekator. Jednak to zbyt ryzykowne, można spóźnić się do pracy.
Oglądam, marzę, podziwiam, snuję plany, snuję się, wracam i jeszcze raz oglądam, odkrywam! Nowe pąki, kwiaty, szkodniki. Słucham ptaków, traw. Ciszy.
Tylko poranek ma taką magię! Czasem we mgle lub rosie, zawsze w świeżych promieniach słońca.
Na chwilę istnieje TYLKO ogród. Wszystkie inne myśli stopują. Mini-reset. Nasycenie oczu i duszy ogrodniczej.
BEZCENNE.


 
Gruszka_na_w... 10:19, 16 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Kaloszki też są na podorędziu.
Piękny czas, a będzie jeszcze piękniejszy, kiedy do tego wymienionego zestawu spacerowego dojdzie wiklinowy koszyczek na pierwsze zbiory.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 10:32, 16 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11624
Martka napisał(a)


Baśku, konstrukcja z budką wygląda tak:
Wbita kotwa pod słupek ogrodzeniowy (jak tu: https://tribecco.pl/architektura-ogrodowa/kotwa-wbijana-pod-slupek-60x40) i do tego palik dodatkowo ustabilizowany klinem. Budka jest skierowana wlotem na wschód, osłonięta, aby nie ogrzewała się zbyt mocno.


Koniecznie muszę zgapić.
Okazało się ostatnio, że mam budkę dla ptaków(a to niespodzianka ), ale drzew brakuje odpowiednio dużych.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Basieksp 16:53, 16 lut 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10240
antracyt napisał(a)

Koniecznie muszę zgapić.
Okazało się ostatnio, że mam budkę dla ptaków(a to niespodzianka ), ale drzew brakuje odpowiednio dużych.


No ja też będę zgapiać ten pomysł, bardzo mi się podoba u mnie na drzewach nie bardzo mam jak, a to mi pasuje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
LIDKA 17:12, 16 lut 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Martka napisał(a)
Dziś poranny obchód być musiał! Rytuał, którego nauczyłam się od mojej koleżanki Judith.
Jest jak mycie zębów, jak głębszy oddech przed skokiem do wody.
Z kawą lub bez.
Zawsze z aparatem pod ręką.
Czasem w kieszeni, tak zupełnie „na wszelki wypadek”, siedzi sekator. Jednak to zbyt ryzykowne, można spóźnić się do pracy.
Oglądam, marzę, podziwiam, snuję plany, snuję się, wracam i jeszcze raz oglądam, odkrywam! Nowe pąki, kwiaty, szkodniki. Słucham ptaków, traw. Ciszy.
Tylko poranek ma taką magię! Czasem we mgle lub rosie, zawsze w świeżych promieniach słońca.
Na chwilę istnieje TYLKO ogród. Wszystkie inne myśli stopują. Mini-reset. Nasycenie oczu i duszy ogrodniczej.
BEZCENNE.


 


Marta ta koreanka fajnie z tej perspektywy wygląda. przypomniało mi się żę moja jeszcze nie cięta w tym roku.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies