Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Martka 11:33, 22 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Będzie bardzo dobrze. To się nazywa determinacja. Wykop duże dołki zaprawione kwaśną ziemią. Takie maleństwa sadziłam rok temu i sama widziałaś, co się teraz stało
anuska2507 09:26, 23 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
No i upolowałaś swoje Anabelle a nie chcesz ich posadzić na obu rabatach, po lewej i po prawej?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
aciaz1000 13:35, 23 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Martka napisał(a)
Będzie bardzo dobrze. To się nazywa determinacja. Wykop duże dołki zaprawione kwaśną ziemią. Takie maleństwa sadziłam rok temu i sama widziałaś, co się teraz stało

Widziałam , cudownie!
Mam nadzieję że i u mnie tak będzie
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 13:39, 23 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
anuska2507 napisał(a)
No i upolowałaś swoje Anabelle a nie chcesz ich posadzić na obu rabatach, po lewej i po prawej?

Pewnie że bym chciała ale po prawej nie damy rady teraz ogarnąć terenu, tam jest do przekopania całość. Wrzuciliśmy w tym miejscu darń do przekompostowania i się zrobił niezły bałagan. W następnym etapie weźmiemy się za ten teren. Będzie różnica w rozmiarze ale trudno

Jest taki upał że narazie Anabelki czekają aż się ochłodzi.

A trawa wyschła na wiór,boje się że już nigdy nie odbije
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Judith 14:08, 23 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
aciaz1000 napisał(a)

Pewnie że bym chciała ale po prawej nie damy rady teraz ogarnąć terenu, tam jest do przekopania całość. Wrzuciliśmy w tym miejscu darń do przekompostowania i się zrobił niezły bałagan. W następnym etapie weźmiemy się za ten teren. Będzie różnica w rozmiarze ale trudno

Jest taki upał że narazie Anabelki czekają aż się ochłodzi.

A trawa wyschła na wiór,boje się że już nigdy nie odbije

Odbije. Spokojnie. U mnie co roku robi się step w wielu miejscach, a potem znów jest zielono .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
aciaz1000 10:44, 25 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Dziewczyny koncepcja na moje Annabelle się zmieniła.
Właśnie mąż mnie uświadomił że pod oknem będą kopać żeby podłączyć nas do kanalizacji.

Myślę że posadzę je w tym moim "pasie" tam jeszcze brakuje mi sporo roślin więc będzie jak znalazł. W ostateczności je przesadzę za rok pod okno chyba że spodoba im się to miejsce to kupie nowe pod okno

Tak czy siak teren pod oknem narazie zostaje jak jest
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 20:17, 25 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Sprawdziłam i okazało się że w tej szerokiej rabacie słońce operuje niemal cały dzień aż do 17.

I posadziliśmy jednak pod oknem.
Trudno będę wykopywać i sądzić od nowa jak coś.


____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 20:20, 25 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
A tu moja "trawa"




Nie wiem jak i jakie, ale na jesień sadzimy drzewa które zacienia chociaż trochę teren. Mam tu Saharę
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Judith 20:25, 25 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Moja trawa w niektórych miejscach wyglada podobnie. Jedyne rozwiązanie - zaakceptować ten fakt. Nic nie zrobisz, gdy nie ma deszczu. Można tez - jak Juzia - pozbyć sie trawnika w całości. Ekstremalne rozwiązanie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
aciaz1000 14:40, 03 sie 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Jest gorzej niż myślałam.
Okazało się że tam gdzie suchy trawnik mam miliony pędraków - zeżarły cały trawnik.

Wyrywalam chwasta i podniosłam go z całą połacią trawy. A pod spodem masa robali
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies