Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

DariaB 13:18, 13 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
U siebie też planuję szpaler Anabellek pod ścianą, połączę je z trawami. Mam ograniczoną przestrzeń, tylko 1,20 m szerokości
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
aciaz1000 14:53, 13 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
DariaB napisał(a)
U siebie też planuję szpaler Anabellek pod ścianą, połączę je z trawami. Mam ograniczoną przestrzeń, tylko 1,20 m szerokości


Będzie pięknie znalazłaś sadzonki w szkółce?
W okolicznych szkółkach nie ma strong Anabelle, jest tylko "zwykła" a przez internet boję się kupić. Ale jeszcze będę szukać
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
DariaB 15:35, 13 lip 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
aciaz1000 napisał(a)


Będzie pięknie znalazłaś sadzonki w szkółce?
W okolicznych szkółkach nie ma strong Anabelle, jest tylko "zwykła" a przez internet boję się kupić. Ale jeszcze będę szukać

Mam swoje 7 sadzonek planuję je przesadzić. Chyba mam stron Anabelle ale głowy sobie uciąć nie dam. Dają radę po deszczach więc może rzeczywiście nimi są.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
aciaz1000 09:38, 15 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
DariaB napisał(a)

Mam swoje 7 sadzonek planuję je przesadzić. Chyba mam stron Anabelle ale głowy sobie uciąć nie dam. Dają radę po deszczach więc może rzeczywiście nimi są.


Aż Ci zazdroszczę i to aż siedem!
We wtorek ma być dostawa w jednej szkółce, mam dzwonić czy będą mieć.
Jak nie to biorę z internetu, chciałabym żeby sobie odchorowały w tym roku i w przyszłym już cieszyły oko
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
LIDKA 23:50, 16 lip 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
Przed domem masz duzo roboty ale jak obrobisz i zestawisz zdjęcia przed i po to sama bedziesz podziwiać.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 23:25, 17 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
anuska2507 napisał(a)

Tak pomyślałam, żeby po lewej stronie zrobić trójkątną rabatę, przedłużenie tej po prawo, żeby uzyskać efekt, że rabata po lewo i po prawo stanowią całość przeciętą ścieżką do domu. I wtedy anabelki i niższe nasadzenia takie same po obu stronach.


Jestem za!

To będzie bardzo dobrze wyglądać.
Annabelki i inne hortensje powinnaś teraz znaleźć w szkółkach/sklepach stacjonarnych. Jeśli nie będzie, to spróbuj może je zamówić przez sklep?

Poszukaj jeszcze na olx (z odbiorem osobistym). Ja swoje pierwsze hortensje, w tym annabelle (która w zeszłym roku trochę straszyła, a w tym zachwyca ) kupiłam w takiej przydomowej szkółce, która reklamowała się przez ten portal.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anuska2507 12:19, 18 lip 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Na Olx warto też szukać drzew. Ja tak znalazłam moje wiśnie umbry. Kupiłam z gołym korzeniem prosto od producenta. Cena była bardzo konkurencyjna. Właścicielka mi wtedy mówiła, żeby przyjechać latem i sobie obejrzeć, jakie jeszcze drzewa mają na plantacji.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Agatorek 00:23, 19 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Właśnie znalazłam tego sprzedawcę od moich pierwszych hortensji.
Annabelle w doniczkach 3-5 l ma od 25 zł .
Chyba się tam znów wybiorę . Może będzie miał też różowe.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
aciaz1000 21:39, 21 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Mam moje Annabelle
Obdzwanialam wszystkie szkółki i w jednej chyba pan mnie miał dosyć haha bo mówił że nie ma po kolejnej dostawie aż oddzwonił że żona miała odłożone dla klientki i znalazły się sadzonki dla mnie

Po 20zl takie maleństwa.

____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 21:40, 21 lip 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Mam 6metrow i 6 sadzonek - jak posadzę co metr będzie dobrze ?
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies