Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek

Monika83 15:56, 03 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3047
aciaz1000 napisał(a)
A tu moja "trawa"




Nie wiem jak i jakie, ale na jesień sadzimy drzewa które zacienia chociaż trochę teren. Mam tu Saharę
. U mnie identycznie wygląda trawnik jak u ciebie i to każdego roku, ale przyjdą deszcze odbije spowrotem trawa.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
aciaz1000 11:06, 04 sie 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Obawiam się że w tych miejscach już nie odbije. Zeżarły go pędraki
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 11:07, 04 sie 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
To są zebrane robale z malutkiego kawałka
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
Wiolka5_7 13:09, 04 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20621
O kurczę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 15:30, 04 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
O kurczę .

Ale myślę, że trawa odbije, tak czy inaczej.
Tylko trzeba się pozbyć tych szkodników.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
aciaz1000 09:00, 06 wrz 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222
Hej,

Wracam po miesięcznej przerwie.

Załamałam się bo miałam tyle planów ogrodowych, a tu pędraki narobiły dodatkowej roboty. Ilość robactwa mnie przerosła, gdzie bym nie wkopała łopatki są wszędzie. Zaczęliśmy walczyć z pędrakami,, zryliśmy sporo trawnika, wertykulowaliśmy do samej ziemi i nie miałam siły na ogrodowisko i podziwianie waszych pięknych ogrodów. Miałam niechęć do wszystkiego, po prostu załamka i motywacja równa zero.

Ale dziś wracam z nową siłą Postanowiliśmy dokończyć żywopłot z tujek po południowej stronie. Przygotowaliśmy teren - łatwo nie było bo chwasty przerastają z niekoszonej łąki.
Kupiłam tuje, trochę się napaliłam bo były w wysokie i w dobrej cenie a potem żałowałam bo chude patyki. Wierzę że w przyszłym roku dostaną trochę masy I teraz czas na wkopywanie!

A trawnik... cóż musi poczekać, przyszedł kret więc dam mu się wykazać

Kupiłam nasiona Water saver, jak zdążymy w tym roku to zrobimy dosiewkę.
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 09:04, 06 wrz 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222



____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
aciaz1000 09:08, 06 wrz 2022

Dołączył: 02 lip 2021
Posty: 222

te tuje były wcześniej wkopane i już je tam zostawiliśmy ponieważ na wysokośc są takie same jak te nowe.


Na zdjęciach widać co zostało w trawnika..
____________________
Aga Jak z niczego stworzyć przytulny zakątek
DariaB 12:22, 06 wrz 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Bardzo Ci współczuję tej przygody z pędrakami, ja znalazłam u siebie ledwie kilka takich i wywalałam je daleko za płot na łąki, nie dziwię się, że opadłaś z sił i straciłaś motywację. Dobrze jednak, że wróciłaś masz rację, kret niech pokaże na co go stać! Ruje szybko rosną, będzie ładna, zielona ściana. Hortki pod oknem będą cieszyć oko, ja niedawno przesadzałam swoje już jako bardzo duże krzewy i dzielnie to zniosły, nawet kwiatów im nie ścięłam przy tej przeprowadzce. Annabellki mam wrażenie, że są żelazne.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Nowa12 12:40, 06 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Walka z pędrakami jest trudna. Sama mam ich mnóstwo w trawniku. Jak robię nową rabatę widzę ile ich jest. Ale najważniejsze dla mnie są rabaty a te dają radę. A trawnik nawet jak nie zjedzą go pędraki to wyschnie od suszy . Ma więc gorsze i lepsze okresy. Jak jest więcej deszczu to jest nawet zielony i z daleka względnie wyględny .
A najlepiej go mieć jak najmniej . U mnie pędraki zjadają szpaki a ostatnio dziury w trawniku mi robią sroki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies