Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie marzenie w małej przestrzeni.

DariaB 15:53, 09 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Przycięłam jabłonki i róże okrywowe, te to ścięłam bezlitośnie bo rosną jak potwory. Wiele nie porobiłam bo mimo słońca zimnica brrr. Zajechałam sekator muszę kupić nowy


Róże przed cięciem, już ruszyły z kopyta.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 17:43, 09 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Jabłonki wiele lepiej wyglądają
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margo2 00:18, 10 mar 2024


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 878
Jak dobrze pójdzie róże będę cięła w następny weekend.

Ewa, ale kazałaś Darii obciachać jabłonki.
Ja bym płakała.
Wiem, wiem, tak trzeba

Jestem bardzo ciekawa co Ci wyrośnie, ale tez bym obstawiała astry, ale może to tez gaura?
Na razie za małe na ocene
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Anda 10:08, 10 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Margo2 napisał(a)
Jak dobrze pójdzie róże będę cięła w następny weekend.

Ewa, ale kazałaś Darii obciachać jabłonki.
Ja bym płakała.
Wiem, wiem, tak trzeba

Jestem bardzo ciekawa co Ci wyrośnie, ale tez bym obstawiała astry, ale może to tez gaura?
Na razie za małe na ocene


Małgosiu, po przesadzeniu i uciachaniu korzeni nie ma wyjścia niestety
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DariaB 15:28, 11 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Gosiu, Ewo, ciachałam je bez większego żalu, przecież im to tylko na dobre wyjdzie
Gosiu jestem bardzo ciekawa co z tego wyrośnie, widzę siewki w kilku miejscach w ogrodzie, wydaje mi się, że to mogą być nasionka, które przetrwały w kompoście.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:37, 18 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Sobota minęła mi bardzo pracowicie, razem z córcią przycięłyśmy trawy na froncie i wszystkie miscanty w ogrodzie. Teściu mi pożyczył nożyce do żywopłotu, robota szła jak złoto. Urobku mam całą stertę, pasowałoby to czymś zmielić ale nie mam czym.
Front po cięciu i urobek. Trochę z córką pocięłyśmy nożycami ale to robota na kilka godzin i ręce by mi chyba odpadły

Rozplenice i lawendy też poprzycinałam. Zrobiło się pusto, ale pewnie niedługo trawy ruszą z kopyta, miscanty na froncie już miały zielone pędy.

Ambrowiec już ma duże pąki, a ciemierniki kończą kwitnienie.

Przy okazji wizyty w ogrodniczym nabyłam nowego ciemiernika i kupiłam hortensję pnącą, posadziłam ją za cisami przy murze, ciekawe czy doczekam muru pokrytego kwiatami. Kwitną jeszcze krokuski, zaczynają hiacynty (miały być w odcieniu łososiowym, a są liliowe ) Startują też szafirki.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
DariaB 12:47, 18 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
Jeszcze ogólny rzut na ogród i ile w nim jeszcze mnie czeka pracy Po prawej przy ścieżce mam jeszcze niezagospodarowaną rabatę, dwa gracki, które tam rosły przesadziłam na rabatę za dom między brzozy, żeby się choć trochę osłonić od nowej drogi, chyba jeszcze jednego zza ławeczki tam dam, a w jego miejsce różę którą zamówiłam, muszę jeszcze to przemyśleć. I chyba na tej niezagospodarowanej części po prostu w tym roku posadzę jednoroczne, a na płot puszczę groszki.


Rabata za domem to nadal pobojowisko z resztkami materiałów po budowie domku. Czy żeleźniaki całkiem zanikają na zimę? Nie mogę się ich doszukać, a miałam 3 sztuki.



Taras czeka na mycie, jeszcze pewnie poczeka. Cały tydzień ma być zimno, a rano sypał śnieg. Dzisiaj mają przyjść zamówione róże, a tu mróz i śnieg, pewnie je muszę do garażu wstawić, w sobotę ma być ciepło to posadzę.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
MagdaLenka 13:02, 18 mar 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 854
No to popracowane...
Ciekawa jestem Twoich róż, bo też zastanawiam się nad różanką. Podpatrzę u Ciebie w tym sezonie i bliżej jesieni będę podejmować decyzję co do odmiany.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Yenna 13:08, 18 mar 2024


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Daria, Ty u mnie, a ja u Ciebie nadrobiłam wątek odkąd mnie nie było.
Jaki Ty ogrom pracy wykonałaś! Czapki z głów przed Tobą i pokłony bić.

Masz przepiękny i romantyczny ogród. Cudownie to wszystko wygląda
____________________
Marta z Vengerbergu
Judith 13:20, 18 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Daria, pięknie jest!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies