Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 13:24, 24 maj 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Teraz to mnie zaintrygowałyście Na bank mam kokoryczkę a nie kokorycz. I totalnie jej nie kojarzę z okresu innego niż wtedy kiedy kwitnie, stąd moje przekonanie, że zanika. Na zdjęciach z lata też jej nie mogę znaleźć
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 13:38, 24 maj 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Daga, myślę, że to kwestia stanowiska. Przez chwilę miałam kokoryczki na patelni i na bank po kwitnieniu zanikały. Teraz są na cienistej i zostają dłużej. Ale trochę mi się pokładają, więc nie wiem, czy ich nie obetnę
Możesz do nich dosadzić wszystko, co chcesz. Ja mam hosty, paprocie, ciemierniki, orliki, kopytnik. Wszystko, co Ci w duszy zagra.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 14:59, 24 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
Kokoryczkę możesz posadzić z kokoryczą, czyli Polygonatum z Corydalis W sumie chyba wszystko nadające się do półcienia pasuje do Polygonatum, jesli nie jest zbyt wysokie. Jedynie miodunki mogą ją zagłuszyć, jak się za bardzo rozpanoszą. U mnie tak się właśnie dzieje. Po kwitnieniu miodunki ponownie mocno ograniczę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosialuk 18:17, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
W zeszłym roku moja kokoryczka prawie zanikła po kwitnieniu, ale przez ślimaki, których było strasznie dużo. W tym roku jest ich zdecydowanie mniej, ma ta pogoda i dobre strony. A jednak wszyscy czekamy na deszcz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
TAR 19:03, 24 maj 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7264
Magara napisał(a)
Teraz to mnie zaintrygowałyście Na bank mam kokoryczkę a nie kokorycz. I totalnie jej nie kojarzę z okresu innego niż wtedy kiedy kwitnie, stąd moje przekonanie, że zanika. Na zdjęciach z lata też jej nie mogę znaleźć


no racja jest kokorycz i kokoryczka. kokoryczke mialam do poznej jesieni, nigdy mi nie zanikala ale byla w cieniu i polcieniu posadzona. ladnie jej bylo z paprociami, funkia, brunnera, barwinkiem i bodziszkami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 20:31, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
galgAsia napisał(a)
Bo one tylko po polsku mają podobne nazwy
Po łacinie to Corydalis i Polygonatum - i już nie pomylisz
założymy się?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:36, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kokoryczkę mam z hostami, liliowcami, paprociami, disporopsis (tylko dlatego łacina, że po polsku nie znalazłam nazwy, a btw wygląda prawie jak kokoryczka),majówką groniastą. Jedno na drugim.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 20:57, 24 maj 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
To ja swoją " kokoryczkę " muszę poobserwować i odpowiednio nazwać bo teraz to już sama nie wiem czy moja ginie czy nie?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Zana 21:36, 24 maj 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kokoryczka u mnie rośnie na hostowej w całkowitym cieniu. Trochę jest marna bo pod zadaszeniem rośnie i wody ma chyba za mało. Ale kwitnie co roku i nie zanika po kwitnieniu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Agatorek 21:39, 24 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Nie mam ani jednej, ani drugiej , więc mi się nie mylą.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies