Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Basieksp 10:40, 25 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10251
Ja też zostawiam liście piwoniom, tak jak pisze Małgorzata chociaż nie wiedziałam, że ma to związek z kolejnym kwitnieniem, po prostu lubię jak się przebarwiają jesienią
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 22:45, 25 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dokładnie też były takie moje pierwsze doświadczenia z piwonią . Najpierw nie kwitła potem miała jedną kulkę, rozwinęła się, popadał deszcz i po piwonii.
Ja odpuściłam i piwonii nie mam ale niektórzy mają przepiękne okazy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Magara 00:18, 26 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Małgorzata, Basia - dzięki W tej sytuacji nic nie tnę, ale przesadzić będę ją musiała. Za wielka się zrobiła
Jakoś ciągle mnie szokuje tempo wzrostu niektórych roślin Na rabatach wokół domu sadziłam równo rok temu maleństwa, głównie z doniczek P9. Rabaty wąskie, to prawda, ale nie spodziewałam się, że w ciągu jednego sezonu zrobi się tam aż tak ciasno

Agnieszki Obie - ja mam w oczach obraz piwonii z czasów dzieciństwa z nałożonym nań obrazem piwonii, które kwitną w przydomowych ogródkach w mojej wsi - wydaje mi się, że od dobrych dwóch tygodni kwitną nieprzerwanie Ale pewnie to są jakieś stare babcine odmiany, a nie obecne wydumki Generalnie piwonii mam sztuk trzy, dwie sprezentowane przez sąsiadkę, małe (jeszcze ) więc nie wiem co za jedne, i ta jedna, która rozczarowała. Więcej chyba nie planuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Gosialuk 10:57, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Jak piwonia ma więcej pędów kwiatowych, to kwitnie trochę dłużej. Na jednym pędzie może być trzy pąki, które zakwitają w innym terminie, a jeszcze każdy pęd z osobna też troszkę inaczej. Więc duże krzaczory na pewno dłużej kwitną. Takie dwa tygodnie. Moje piwonie przywiezione od mamy jeszcze teraz mają kilka kwiatów, choć tydzień temu obciełam wszystko co przekwitłe. Ja liście też zostawiam. Można je ściąć na zimę.
A kiedyś oglądałam poradnik ogrodnika o piwoniach i pan zalecał na wiosnę zasilić obornikiem, nie nawozami mineralnymi, bo ponoć tego nie lubią i każdy krzak podlać solidnie jednym wiadrem wody.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Rumianka 23:23, 26 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10262
Magara napisał(a)
Iza - zaraz tam okrutnica, o morale dbam

Nie lubię jej i tyle. Być może jak kiedyś będę się strasznie nudzić to ją znowu przeoram (ten etap już był w 2018) i zrobię w końcu coś z głową


Błagam Cię... nie rób nic z głową..niech głowa zostanie na swoim miejscu, może się jeszcze przydać od czasu do czasu... zawsze na taki drastyczny krok zdążysz się zdecydować...!!!

Odnośnie biedronek, to u siebie zauważyłam "wysyp" tego gatunku w ilości sztuk 1...nie było konsumpcji, z powodu braku odpowiedniego zapylacza...
Trafiło się natomiast tylko inne "owadowstwo" zajęte sobą do utraty tchu...

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 00:35, 27 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Gosia - z piwoniami już decyzja podjęta, zostają te, które są, więcej nie - faktycznie lepiej w róże uderzyć

Rumianko - te moje biedronki lelawe są Dziś dwie w domu znalazłam - nie wiem czego szukały, mszyc w domu nie mam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 00:57, 27 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Daga, moja jedna piwonia ma od 4 lat tylko jeden kwiat, bo tylko jeden pęd wypuszcza. Szlag mnie trafia, ale jej nie wywalę, bo to Coral Sunset i kwiat piękny.
U mnie w tym roku szybko poleciały też piwonie. Pogoda.

Z zostawianiem bocznych pąkow jest jeden problem. Jak wszystkie już rozkwitają, to łodyga się kładzie na ziemi. Za ciężkie są kwiaty.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 01:11, 27 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
Lucy, no to mnie utwierdziłaś w przekonaniu, że w piwonie nie inwestuję ani sił ani środków
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 01:17, 27 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
No coś Ty!!! Obok tej jednej, jedynej nota bene upartej, mam Nippon Beauty, której pędów przyrasta geometrycznie warto!!!
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 01:18, 27 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Środków to nie inwestuj. Ale zainwestuj w wycieczkę końcem wakacji w moje strony, to dostaniesz karpy. Takich babcinych, nic specjalnego. Ale one najfajniejsze
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies