Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

antracyt 07:55, 27 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Magara, daj swojej piwonii czas i takie miejsce, żeby nie trzeba było jej więcej przesadzać. Zobaczysz jak pozytywnie Cię zaskoczy
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 09:37, 27 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Daga, a masz Sarah Bernhardt? Jeśli nie masz, to sobie spraw, to jest tak zwykła, różowa żarówa, z roku na rok piękniejsza. Grunt, to dobra odmiana, a te najbardziej popularne i najtańsze są właśnie dlatego popularne i tanie, że łatwe. Łatwo się rozrastają i chętnie kwitną. Shirley Temple też do nich należy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 17:06, 28 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Piwonie są dobrym łącznikiem wiosny i lata. Kwitną zwykle przed różami i wzniecają wyobrażenie o tym, co nastąpi. Ze dwie, trzy można mieć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 19:24, 28 cze 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piwonie są dobrym łącznikiem wiosny i lata. Kwitną zwykle przed różami i wzniecają wyobrażenie o tym, co nastąpi. Ze dwie, trzy można mieć.


Ja swoje muszę przesadzić.
Noe kwitną mi tam, gdzie obecnie są.
Chyba zbyt zacienione pod tujami.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 21:33, 28 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Johanka77 napisał(a)


Ja swoje muszę przesadzić.
Noe kwitną mi tam, gdzie obecnie są.
Chyba zbyt zacienione pod tujami.


Z półcieniem sobie poradzą. Najczęściej przyczyną braku kwitnienia jest zbyt głębokie posadzenie. Często się sugerujemy głębokością sadzenia innych bylin. W przypadku piwonii to nie może być głębiej niż 4-5 cm. Mam trzy takie cząstki piwoniowej karpy, z którymi wciąż nie mogę utrafić z głębokością sadzenia.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 00:04, 29 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Lucy - Nippon Beauty już chciałam sobie zapisywać ale czy ja dobrze patrzę, że one czerwona jest??? Z wycieczkami to w tym roku raczej słabo ale kto wie co się wydarzy

Zuza - no dam jej i czas i miejsce chociaż zauważam, że u mnie coraz trudniej o słoneczne miejscówki. Drzewa na sąsiedniej działce rosną, w lesie rosną (choć tu pewnie długo nie porosną....) Za słońcem nie przepadam, nie korzystam, cień mnie cieszy ale niektóre rośliny jednak wolą słońce Mam jeszcze do zagospodarowania dół działki ale póki co o rabatach tam nawet nie myślę - jest tam część owocowa i mini sad, a i tak czasu brakuje, żeby to wszystko co jest ogarnąć

Magda - piwonie mam trzy - ta jedna, która zakwitła to na pewno nie jest SB. Dwie pozostałe mam od sąsiadki, n/n i trudno wyczuć co z nich będzie. Na wszelki wypadek zapisuję, ale, jak przed sekundą pisałam, coraz trudniej o słoneczne miejsca.

Haniu - no to trafiłam jak w totka, mam trzy Ta jedna posadzona chyba dobrze skoro kwiaty jednak miała, pozostałe to maluchy - jeszcze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:11, 29 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Zaczynają kwitnąć Mgduskowe maczki Te siane zimą
Podobają mi się baaaaaardzo
Zdjęcia nie oddają ich rzeczywistego koloru, drugie zdjęcie, co prawda nie do końca ostre, ale kolor pokazuje ciut może lepiej.





U nas dziś szczęśliwie chłodniej, 22 stopnie tylko, było czym oddychać, w końcu.
Rano pokropiło i to niestety by było na tyle jeżeli chodzi o zapowiadane opady
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 01:30, 29 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
U mnie na szczęście lało, musiałam podwiązać część wysokich kwiatów, bo deszcz je położył. Maki o cudnym kolorze podziwiałam u Mgduski więc i u Ciebie też podziwiam, a co! Podziwiania nigdy dość
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
UrsaMaior 08:12, 29 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
Maczki ekstra! Przywędrowałam Jordana pooglądać, gdzież on?
____________________
ogród pod lasem
Mgduska 08:30, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dają czadu, co A najlepsze jest to, że zostaną z Tobą, jeśli tylko zechcesz, już zawsze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies