Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:44, 03 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Wiklasiu - dam znać, ale to może trochę czasu zająć Temu klonu znaczy - przyjęcie wiadomości z metki Zobaczę jak z nim, później spróbuję sama ze sobą

Lidka - wims red ładnie się przebarwiają w sensie liści - to miałam na myśli
W temacie ich "brudności" miałam na myśli takie plamki, które im się na płatkach kwiatowych pojawiają. O takie:

Jak kto dociekliwy, to trzeba zdjęcie powiększyć, ale w realu zaplamkowanie widać doskonale
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:40, 04 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
One po prostu z czasem różowieją i później czerwienieją .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:36, 04 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Aga - o to do nich pretensji nie mam - niech sobie różowieją i czerwienieją Chodziło mi o te plamki na białych płatkach - dlatego mówię, że są "brudne"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 23:50, 04 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Zabrałam się w końcu za cięcie rogownicy kutnerowatej bo zasadniczo przekwitła.
Wyglądała tak, mocno wyłażąc z wytyczonych jej granic i pokładając się na trawnik.


Generalnie była jednym wielkim kołtunem. Przyrost, licząc od ziemi, dobre 50 cm. Zaczęłam cięcie, po kawałku, od góry. I tak tnąc i tnąc ujrzałam takie coś:


Fakt, mocno u nas padało, ale te fragmenty wychodzące z ziemi wyglądają jak zgnilizna w najczystszej postaci.
Wyciąć to wszystko do ziemi? Zostawić?

Wygląda brzydko, bardzo brzydko
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:32, 05 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
A żeby nie było, wszyscy mają róże, mam i ja



Ostatnia to pomponella
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 04:38, 05 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8267
Uwielbiam takie róże, śliczne są.
____________________
Helen - Hortensjowo
Mgduska 08:18, 05 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Burgundy! Jak ona mi się podoba!

Daga, czym macie machnięte ściany domu? Mają bardzo ładny kolor, świetne tło dla zieleni i przyjemność dla oka.

Też cięłam rogownicę, ale zdaje się, że po raz pierwszy, przedtem nie dostawała dobrej ziemi i rosła umiarkowanie. Myślę, że drastyczne cięcie jej nie zabije i jeśli to robić to właśnie teraz. Jeszcze sobie zdąży odrosnąć.
Ciachnęłam też jednego bodziszka tydzień temu - do ziemi - już odrasta, podobnie robię z przywrotnikiem. I oczywiście z kocimiętką. Im szybciej utniesz, tym szybciej odrosną.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 09:03, 05 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Masz śliczne te różyczki. Rogownicę ciachnęłabym nisko, żeby osuszyć i żeby zgnilizna nie zeszła do korzeni, na 100% odbije.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Gruszka_na_w... 13:09, 05 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Magara napisał(a)
Zabrałam się w końcu za cięcie rogownicy kutnerowatej bo zasadniczo przekwitła.
Wyglądała tak, mocno wyłażąc z wytyczonych jej granic i pokładając się na trawnik.

Generalnie była jednym wielkim kołtunem. Przyrost, licząc od ziemi, dobre 50 cm. Zaczęłam cięcie, po kawałku, od góry. I tak tnąc i tnąc ujrzałam takie coś:

Fakt, mocno u nas padało, ale te fragmenty wychodzące z ziemi wyglądają jak zgnilizna w najczystszej postaci.
Wyciąć to wszystko do ziemi? Zostawić?

Wygląda brzydko, bardzo brzydko


Ta zgnilizna to pędy płożące umożliwiające rogownicy np. zwisanie z murków. Do samej ziemi tego nie przycinaj. Zostaw je w granicach planowanego rozrostu. To, co wychodzi poza, to odetnij. Ona lada moment na tych pędach zacznie wypuszczać nowe srebrzyste liście.
Wilgoć tam pod spodem umożliwia jej przetrwanie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 16:27, 05 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8616
Magara napisał(a)
Jordan, dla Izy, żeby sobie mogła przypomnieć jak to u niej drzewiej bywało



Długie dziś były dyskusje w przedmiocie Jordana, jego wzrostu, umiejscowienia anteny do netu itp.
)

No piękny ten Jordan, piękny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies