Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magleska 12:45, 07 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Daga rozkręcił Ci się ogród na całego
mów szybciutko ,jakie te nowe róże kupiłaś
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Zana 13:13, 07 lip 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kordina napisał(a)


Ło! Jaka propaganda ale już sama nazwa "pomponella" brzmi. Śpiewnie i muzycznie, można sobie nucić pomponella, pomponella


No to dałaś, teraz nucę "pomponella, pomponella" na melodię "Karuzela" Koterbskiej. I wychodzi mi, że "pomponella, pomponella na Bielanach co niedziela"
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mgduska 13:35, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Już chciałam się wszystkiego wyprzeć, że wcale nie mam aż tyle przeciw Pomponelce, przecież ona właściwie ma tylko jedną wadę etc. Ale teraz, kiedy Pompony zostały różą miesiąca, jestem dumna, że mam w tym swój udział!

Anula, zaraźliwe, kurka!
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 18:40, 07 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Podpinam się do pytań koleżanek
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 21:29, 07 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Daga, zdrowiej szybciutko, nie daj się teraz choróbsku.
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 21:54, 07 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Ej, No niemożliwe, przecież „wirusa już nie ma, jest w odwrocie” i takie tam .
A na serio - zdrowiej szybciutko. Nie wiem, jak długo działają te szczepionki, ale życzę Ci jutro poprawy. Dużej i bez jakichkolwiek objawów
Właśnie czytałam artykuł o tym, że niektóre kraje wracają do maseczek w pomieszczeniach zamkniętych (np. Cypr), a inne się nad tym zastanawiają (np. Grecja), właśnie ze względu na wzrost liczby zakażeń.

Hortensje bukietowe lubią słoneczko. Bardzo lubią. Nawet bardziej wolą słoneczko niż cień . Tylko trzeba je dużo podlewać (zależy to też jaką ziemię mają, na glinie mają lepiej). A może sąsiadka coś im podsypała, albo podlała „magiczną siłą” (jest taki nawóz ). Zapytaj przy okazji, tylko zachowaj dystans .

Jakie róże nabyłaś?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
tulucy 22:20, 07 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zamiast na spanie zwal te róże na covid faktycznie będzie long

Swoją drogą, wczoraj usłyszałam o ponad 1000 pozytywnych przypadków u nas, co przy braku testowania jest IMHO olbrzymim wynikiem
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 00:33, 08 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Widzę, że tu nadal Goście ze śpiewem na ustach Oby tak dalej

Odpowiadając Wszystkim melduję, że jestem w dobrej formie (o ile zakup róż o 2 w nocy można w to wpisać )
Bolą mnie mięśnie, kości, stawy, no ogólnie cały człowiek - ale da się żyć Testu nie robiłam bo stwierdziłam, że sama sobie wymazówki do głębi nosa nie wsadzę za nic, Małżonek odmówił współpracy w tym zakresie, a dodatkowo uznałam, że w sumie dla mnie to bez znaczenia co mi jest, chciałabym już wrócić do pełni sił. Statystyk nie ma, aparat państwowy chyba nie jest zainteresowany tym kto ma covid (co u mnie jest prawdopodobne z uwagi na kontakt) a kogo przewiało. Na wszelki wypadek za płot nie wychodzimy, kolejni goście odwołani, rozmowy z sąsiadami na dystans. Też mnie zastanawia skąd się biorą obecne statystyki covidowe przy braku testowania...

A w temacie moich zakupów różanych... No ja nie wiem czy mam się chwalić, że znowu zrobiłam coś bezmyślnego
Plan był taki, że róże dokupię jesienią, a teraz sobie będę spokojnie oglądać, notować i myśleć. Ale się nie udało, bo ponieważ:
1. mój obecny net nie pozwala na swobodne oglądanie czegokolwiek - zanim coś mi się otworzy mijają przeważnie wieki, mogłabym magiel otworzyć, pół powiatu oprasować, a dalej bym nie obejrzała większości róż
2. doszłam do wniosku, że info od sprzedawców jest często oderwane od rzeczywistości (szczególnie jeśli chodzi o rozmiary), kolory i tak są przekłamane bo zdjęcia są katalogowe, a w każdym ogrodzie, w zależności od światła i tła i tak kolor będzie trochę inny
3. odczułam nagłą potrzebę rozweselenia/rozjaśnienia kilku miejsc Zaspokoiwszy nagłą potrzebę w dalszym ciągu planuję cofnąć się w forumowych watkach różanych i jednak wtedy już bez ciśnienia doczekać do jesiennych zakupów - oby nowy dostawca netu sprostał zadaniu
4. uznałam, że nauka na własnych błędach jest jednak w moim przypadku najskuteczniejsza
5. z różnych przyczyn uznałam, że muszę sobie poprawić humor, a trzy róże to żaden grzech

I z tych właśnie powodów kupiłam róże od sprzedawcy, u którego otwierały mi się akurat zdjęcia O wyborze decydowało pierwsze wrażenie
Acropolis, Aquarell i ta trzecia - różowo-żółta
W historię sprzedawcy na allegro się nie wgłębiałam, ale jak ktoś sprzedaje róże i nadaje jednej z nich nazwę "różowo-żółta" - no nie wiem czego się spodziewać, ale jutro się dowiem Sadzonki mają być w dużych doniczkach, 30 centymetrowej wysokości, mam nadzieję, że chociaż po jednym kwiatku będą miały to uda mi się stwierdzić gdzie się wpasują

Długość mojej wypowiedzi sugeruje, że czuję się winna popełnieniu kompulsywnych zakupów, których już miałam nie robić

P.S. Moja Pomponella chyba się poczuła celebrytką - nadal buduje napięcie. Fakt, że słońca nie ma, leje i kot nad nią zeskakuje z tarasu - nie wiem czy to nie za dużo niedogodności jak na taką gwiazdę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:34, 08 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
Daga, rozweselasz.
____________________
Helen - Hortensjowo
Agatorek 08:19, 08 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Acropolis mi się podoba . Nawet bardzo

Dobrze, że masz dobry nastrój .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies