Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Basieksp 09:59, 03 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10147
Też robimy oprysk miedzianem na drzewka i przycinamy wszystkie a brzoskwinia lubi ostre cięcie z tego co pamiętam teraz mamy jeszcze do przycięcia jabłonkę, winogrona i jeżynę, pozostałe cięliśmy jesienią, wiśnie i śliwki powinno ciąć się po owocowaniu ale my się trochę niewyrobiliśmy i przypadło na jesień
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Kordina 11:09, 03 lut 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
mrokasia napisał(a)
My od kilku lat mamy w garażu agregat prądotwórczy. Został zakupiony gdy kiedyś wyłączyli nam prąd na ponad 2 doby począwszy od drugiego dnia Świąt BN. Generalnie u mnie tylko trochę powieje lub popada i prąd nam wyłączają na kilka godzin, czasem też wody nie ma. Dlatego mam kuchenkę gazową a nie indukcję, kominek, małego UPSa i właśnie agregat, żeby dało się przeżyć .
Dobrze, że nic poważnego u Was się stało.


O właśnie, to jest dobry kierunek, ja też jestem zabezpieczona, jak Ty. Kozę klasyczną do ugotowania czegokolwiek i wodę zawsze. Kiedyś ugrzęzłam na 2h w windzie między piętrami, ale na szczęście nie mam klaustrofobii
pozdrawianki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:03, 04 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Temat cięcia - chwilowo milczeniem pominę Przekierowałam do właściwego działu
W temacie kataklizmów - chwilowo bez zmian i niech tak zostanie Zauważyłam, że większość sąsiadów ma agregaty, butle, kuchenki gazowe w tzw. szołerkach - no mądrzejsi są albo bardziej doświadczeni
O agregacie myślimy, ale nie wiemy czy to ma sens - jak nie ma prądu to nie mamy i wody (temat gminny), agregat by mógł nam dać prąd do światła i ew. lodówki - na świetle nam nie zależy, zawartość lodówki - hmm... koty były ostatnio szczęśliwe z powodu braku prądu
Jutro zakupy (miedzian na liście), generalnie czekamy na lepszą pogodę - drzewka trzeba pobielić no i w ogóle by się człek poruszał po działce i coś porobił

A pogoda dziś barowa - śnieg, deszcz, deszcz ze śniegiem - no to na te smutki kupiłam róże
Jestem z siebie dumna bo zakupy nie były takie całkiem kompulsywne
Pomponella już dawno po mnie chodziła, ale że przesyłka darmowa od 40 zeta to musiałam (no rozumiecie, że musiałam) coś dorzucić - padło na Midsummersnow
Mają zastąpić na rabacie przytarasowej camelota i white shasha - no jakoś mi one nie leżą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 09:24, 04 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Nie jestem fanką Pomponelli(wiem, nie jest to normalne ), ale nadprogramowa różyczka bardzo mi się podoba Niech Ci zdrowo i pięknie rosną.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gruszka_na_w... 13:04, 04 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
Byłaś do bólu racjonalna z tymi zakupami róż.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 01:31, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Zuza - no wiem, że Ty nie jesteś jej fanką i może powinnam Tobie doświadczonej różowniczce zaufać, ale ta pomponella mi się tak podobała, że nie mogłam przestać o niej myśleć A i Małżonek (wielki fan róż ) mi codziennie przypominał, że ona w obserwowanych i mu włazi w oczy jak narzędzia, śrubki, wkręty i inne takie przegląda
Jaka będzie nadprogramowa - się zobaczy Czytam, że macie w ogrodach po kilkadziesiąt róż - ja mam kilka (łącznie z tymi zamówionymi) no to chyba jakoś się ogarnę z tą garstką, ich przesadzaniem i szukaniem dla nich miejsca

Haniu - tak właśnie racjonalnie dbam o finanse naszej rodziny, nic się nie może zmarnować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 01:50, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Zaczyna u nas znowu wiać, więc korzystając z tego, że mam zasięg netu i prąd wrzucę zapytanie, które mnie od dłuższego czasu męczy - liczę na Waszą pomoc

Mam kompostownik, posadowiony bardzo blisko granicy sąsiedniej działki. Działka jest "czyjaś", póki co nic się tam nie dzieje, ale chciałabym czymś ten kompostownik od strony sąsiadów zasłonić, już teraz, zaraz.

Tak to wygląda obecnie:




Odległość między kompostownikiem a płotem to tylko 90 cm. Wiem, mało... Jeżeli sąsiednia działka zostanie zasiedlona ciężko będzie tam dojść od "zewnętrznej" strony i coś zrobić z tym co tam posadzę...

Pomyślałam o pęcherznicach, plusy widzę takie: raz - mogę pozyskać własne sadzonki ze zdrewniałych pędów, dwa - jakoś zawsze dojdę (z boku), żeby coś wyciąć (najstarsze pędy), trzy - w razie konieczność naprawy np. płotu od naszej strony - wytnę na wiosnę do zera, a one odbiją, cztery - będzie to kompatybilne z żywopłotem, który mam z innej strony.
Nie jestem jednak do końca przekonana czy pęcherznice w tym miejscu to taki super pomysł, więc liczę na to, że jakaś dobra dusza z lepszym pomysłem tu zajrzy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
antracyt 07:55, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Magara napisał(a)
Zuza - no wiem, że Ty nie jesteś jej fanką i może powinnam Tobie doświadczonej różowniczce zaufać, ale ta pomponella mi się tak podobała, że nie mogłam przestać o niej myśleć A i Małżonek (wielki fan róż ) mi codziennie przypominał, że ona w obserwowanych i mu włazi w oczy jak narzędzia, śrubki, wkręty i inne takie przegląda
Jaka będzie nadprogramowa - się zobaczy Czytam, że macie w ogrodach po kilkadziesiąt róż - ja mam kilka (łącznie z tymi zamówionymi) no to chyba jakoś się ogarnę z tą garstką, ich przesadzaniem i szukaniem dla nich miejsca

Haha, ale ja nie jestem fanką tej róży za jej wygląd, a nie to, czy warto ją u siebie mieć czy nie. Takie mam upodobania i tyle Przy tych kryteriach wyboru ufaj głównie sobie, w końcu to Ty będziesz swoje róże na co dzień oglądać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
antracyt 08:01, 05 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11496
Czy pęcherznice nie będą miały w tym miejscu za ciemno?
A jeżeli masz tam jasno, to pomyśl o czarnym bzie, może niekoniecznie zaraz za, ale gdzieś obok. Wyczytałam, że dobrze wpływa na kompostowanie(nie zapamiętałam dlaczego, ale pewnie spadające do kompostu liście mają w tym swój udział) i odstrasza gryzonie.
Ja jednego tak posadziłam i czekam na efekty
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 10:14, 05 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Chciałabym być tym sąsiadem Czy ktoś coś sprzedaje? Pomysł Zuzy mi się podoba, nawet jakaś kolumnowa odmiana by się spokojnie zmieściła.
Edit: przy 2 różach o kompulsywności nie może być mowy, ale przy 17... ?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies