Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Gruszka_na_w... 20:19, 07 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Pomponella okazała się gwiazdą sezonu. A tak się martwiłaś. Cudne masz te jarzmianki. Pięknie wyglądają w masie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:52, 07 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Basia - jakoś mi intuicja podpowiada, że róże to właściwy kierunek

Magda
- u mnie astry w tym roku się totalnie nie popisały - pełno ich, rozłażą się a efekty słabe. Bardzo szybko przekwitły, dziś wycinkę zaczęłam.

Joku - do róż chyba trzeba dojrzeć, mniej lub bardziej A astry... Hm... Jeszcze chyba nie mam o nich zdania - w tym roku mnie zawiodły, ale w poprzednich latach bardzo cieszyły oko

Haniu - dokładnie tak - pomponella jest gwiazdą Jarzmianki w najbliższym czasie idą pod sekator - w ramach 15 minut cięcia bylin
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 19:20, 08 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Daga, u Ciebie to jeszcze werbena w kolorze, u mnie są już bure

A jak chcesz różę, która będzie długo i obficie kwitła, to pomyśl nad Bonicą
Pomponella cudna ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:07, 08 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Aga, pocieszę Cię - i u mnie werbeny burowieją I mam dylemat - ścinać czy zostawiać
Tą bonicę Twoją podziwiam od dawna ale jeszcze nie wymyśliłam miejsca gdzie by u mnie szpalerek zrobić Jedna sztuka wrażenia nie zrobi

Pogoda ogólnie jest super jak na listopad ale ja niestety dziś i następne dwa dni poza zasięgiem ogrodowym Zostawiłam grabienie i kota ze stanem zapalnym oka Wczoraj antybiotyk z tuńczykiem został zapodany, wet mówi, żeby co trzy dni dawać... Odpowiedzialność za zwierza jest jednak nieporównywalna do tej za zieleninę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 23:29, 09 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ojej, trzy dni bez ogrodu i bez zwierzaka? Trudny czas, bądź dzielna!
Daga, wreszcie spotkałyśmy się w wieczornym paśmie u mnie te godziny to rzadkość
Ja werbeny zostawiam, bo mam trzy i pierwszy rok, więc chcę, aby ponad wszelką wątpliwość rozsiały swe uroki. Gdybym ten proces miała przerwać, to byłaby wielka, niepowetowana szkoda. W dodatku pretekst będzie, aby nie pielić rabat!

Agatorek 21:58, 10 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Jak chcesz mieć ten słynny „srylion” siewek, to nie ścinaj werbeny. Ja swoją zostawiam, bo niektóre nie przezimują, ale siewki obok wyrosną. Najwyżej będę później przerzedzać lub przesadzać

Trzymam kciuki za kota
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:30, 11 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6713
Martka - zwierz dobrzeje, oko coraz lepsze Ogród to nie wiem, bo jak dziś wróciłam to ciemno było A werbeny są niezastąpione - ale skala ich wysiewania się - poraża

Aga - Kot już w formie
A werbeny dziś oglądałam w nasadzeniach miejskich w centrum Gdańska - kwitną jakby nie wiedziały, że zaraz połowa listopada. Jeszcze bardziej mnie zadziwiły kwitnące szałwie.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 08:04, 11 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
U mnie też jeszcze kwitnie (co prawda bez szału, tylko pojedyncze kwiatki) szałwia (podobno) jednoroczna Hot Lips . Może przezimuje, się zobaczy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joku 11:57, 11 lis 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12158
Dagmara, gdzie w Gdańsku te łany werbeny? Mnie bliżej do Gdyni ewentualnie Sopotu ale może przy okazji jakiegoś wyjazdu bym zjechała z trasy. Pora nieco spóźniona, ale suche też ładnie się prezentują.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dorii 12:50, 11 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Werbeny u mnie w tym roku mało ale widzę że jeszcze odrobinę koloru mają. Szałwia również kwitnie taka zwykła bezodmianowa, to jej trzecie kwitnienie i to bez ponownego przycinania. Caradonna też kwitnie na przytarasowej. Pod klonem już jakiś czas temu przekwitła i zaczęła przysychać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies