Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Magara 23:31, 17 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Strasznie ciężko jest opisać teren, który nie jest równy. Widzę, że na zdjęciach to też nie wychodzi Kiedyś wstawiałam plan działki, ale jak na złość nie mogę znaleźć ani pliku ani rysunku.

Dorii - masz rację Dlatego będą jabłonki One będą i tak wysunięte w stronę domu, stąd poszerzanie rabaty konieczne. Dalej (w sensie bliżej płotu) ciężko coś sadzić (plecki) bo to już jest skarpa i ciężko zadbać o podlewanie. A pomiędzy skarpą a płotem musi być przejście... No trochę to skomplikowane
Niestety najczęściej jak patrzę na to co mnie wkurza - to z tarasu. A on znowu te 70 cm wyżej niż cała reszta...
A rysunek bardzo elegancki poczyniłaś

Magda - nic odkrywczego nie wymyśliłam, ale Twój płot mnie natchnął - po prostu swój podniesiemy
Do 220 cm można płot stawiać bez pozwolenia. Aż tak nie poszaleję, ale dwie deski dodam, ok. 190 będzie. I tak jesteśmy w trakcie wymiany przegniłych desek i słupków. Koszt będzie, ale i tak by był. Wyjdzie trochę drożej, trudno, zagryzę zęby Oczywiście efektu szczelności nie osiągnę, ale zawsze coś. Na odcinku płaskim czyli przy warzywniku i widokach z sypialni będzie zawsze jakaś przesłona, niżej tam gdzie spadek już nie ale będę musiała z tym żyć Nie postawię muru tylko dlatego, że sąsiad mi się nie podoba - przynajmniej jeszcze nie na tym etapie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:15, 18 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Znalazłam zdjęcie planu działki:



Sąsiad jest po prawej, czyli od wschodu. Kropki przy granicy działki są nasadzeniami istniejącymi - oczywiście orientacyjnie. W miejscu gdzie jest zaznaczony "spadek terenu", mniej więcej, tam właśnie się ten spadek zaczyna. Rysunek robiłam kiedyś, wyłącznie poglądowy, z miarką nie biegałam Wczoraj mierzyłam już bardziej dokładnie - odległość pomiędzy skarpą a płotem to 2 metry. Im niżej - tym oczywiście więcej, ale i spadek ternu większy.

A tu plan z jabłonkami - mistrzem painta nie jestem


Czerwone kropki - jabłonki. Zielona plama - poszerzenie rabaty skarpowej.
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 08:29, 18 lis 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I bardzo dobrze, w sezonie powinno wystarczyć, a z czasem będzie tylko lepiej. Sąsiad może też w końcu wydorośleje?
Ładny masz ten plan, tzn sensowny W którym miejscu najbardziej chciałabyś się okokonić? Taras?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gruszka_na_w... 13:55, 18 lis 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Magara napisał(a)



Czerwone kropki - jabłonki. Zielona plama - poszerzenie rabaty skarpowej.


Dobry plan, sensowny i roboty za dużo sobie nie dołożyłaś. Z płotem to pewnie DT będzie walczył.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 16:13, 18 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Zanim zobaczyłam plan w wersji update, pomyślałam sobie o wydłużeniu rabaty po prawej. I masz, dokładnie to pokazałaś na drugim rysunku.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 16:53, 18 lis 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Zaglądam, plan z jabłonkami chwalę i wracam do książki przy kominku
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 22:03, 18 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Ja też dziś zalegam przy kominku, jak Zuza

Wydłużenie rogala bardzo sensowne!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:17, 19 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Magda - na pozytywne działania ze strony sąsiada nie liczę Będzie co będzie Raczej obstawiam, że jak płot postawimy, wydamy kasę, to działka będzie "na sprzedaż" bo sąsiad "chwilowo" zapomniał, że ma ją jako współwłasność z żoną
Plan, powiadasz, sensowny mam? Zakładam, że nie tylko o rysunek chodzi? Oczywiście okokonić chciałoby się wszędzie Ale okolice tarasu to faktycznie chyba priorytet. Wiecie jak jest. Człowiek chciałby sobie książkę poczytać albo w nosie podłubać ze świadomością, że jest poza światem "zewnętrznym"

Haniu - DT tak czy inaczej skazany jest na walkę z płotem, taki Jego los
Dziś mój biedny DT sadził nowe jabłonki w zamieci śnieżnej. Ja w tym czasie herbatę parzyłam
Z jabłonkami będę Twojej pomocy potrzebować, straszne pokurcze przyszły

Lucy - no widzisz - mówisz=masz Fajnie, że znajdujesz chwilę, żeby zajrzeć

Zuza -

Aga
- j/w
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 10:19, 19 lis 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Teraz już będę miała trochę czasu. Odpukać w niemalowane.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rumianka 18:51, 19 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Danusia kiedyś pisała, że sadzić można dopóki ziemia miękka. Będzie dobrze jabłonkom...rośliny teraz już chyba śpią... Mnie zdarzyło się przesadzać świerki Conica w lutym, gdy ziemia była zamarznięta na skałę...A robiłam to dlatego, że świerki rosły w samej lini spadającego śniegu z dachu...ot, nie użyłam rozumu w czasie pierwotnego sadzenia. Przesadzałam je, by nie doznały złamań. Nie czekałam więc aż ziemia rozmarznie. Nic im się nie stało złego, nie odchorowały i w nowym miejscu rosną jak należy...bez narażania życia )to te przy patio)
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies