Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magary Dramaty z Rabaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Magary Dramaty z Rabaty

Kordina 19:36, 19 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
To napawa nadzieją co piszesz, bo ja własnie 3 dni temu przesadzałam niedużego conica co prawda zdążyłam przed mrozami.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 00:11, 21 lis 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Lucy - tego czasu, "wolnego", jak najwięcej Ci życzę

Rumianko - co posadzone, to posadzone Na wiosnę zobaczymy efekty

Bożenko - na pewno będzie ok

U nas pada śnieg ale leniwie Termometr obecnie pokazuje minus ale ten minus też leniwy W ciągu dnia odczuwalna podobno minus 5 i jestem w stanie w to uwierzyć, bo ze spaceru wróciłam zmarznięta Śnieżek leży, ma być podobno zimniej jeszcze kilka dni, a później znów ocieplenie. Ocieplenie jest mi potrzebne na wtorek bo muszę się do 3citi przemieścić a opony mam letnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 09:30, 21 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Trzymam kciuki za ocieplenie .
U mnie z przemieszczaniem się jest dobrze, bo niedaleko jest droga „krajowa”, którą dojeżdżam do Wawy i jest odśnieżana i solona w pierwszej kolejności . Też jeszcze mam letnie opony.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 09:42, 21 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Też mamy letnie opony w samochodach, bałam się dziś, ale wczoraj z eM zrobiliśmy rozeznanie którędy dojechać do głównych dróg, pyr, pyr, powolutku 30- 40 na h dojechałam do głównej , na szczęście nikt za mną nie jechał, nikogo nie blokowałam wolny termin na opony piątek, w zeszłym tygodniu się zapisywaliśmy kurczę przespaliśmy, jak nigdy, zawsze mieliśmy wymienione a w tym roku...
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 11:38, 21 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Basiu, ale nawet jak masz zimowe opony, to i tak przy trudnych warunkach na drodze, trzeba bardzo uważać.
EM ma już wymienione od jakiegoś czasu (wyjeżdżał do kraju, gdzie są obowiązkowe zimowe i musiał wymienić), także jakby co, będę pożyczać od niego .

Także tego
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 13:15, 21 lis 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
W piątek w drodze do przedszkola mijałam samochód w rowie. Samochód na barierce dosłownie na, dupką w górę. A na końcu dostawczaka który staranował bramę w jednym z domów. Tak więc na letnich jeździć nie polecam.
Wymądrzam się bo ja mam całoroczne i się zmianą nie przejmuję.

A do przedszkola mam 3km.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rumianka 13:21, 21 lis 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Ale uśmiałam się z zamieszczonego filmiku przez Agnieszkę...Grand Prix Gdyni...
Tak niedawno wyglądała obwodnica Trójmiasta...znam to z autopsji.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Agatorek 14:03, 21 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Dorii, oczywiście, że warto wymieniać opony na zimowe. Zimówki nie spowodują, że nie będzie w ogóle wypadków.
Ale szczerze mówiąc, widzę ich więcej, jak jest lepsza pogoda (kierowcy jeżdżą wtedy szybciej i bardziej brawurowo, niż zimą).
Oczywiście to wszystko też zależy od jakości i wieku opon (i przebiegu, jaki na nich robimy). Paradoksalnie nowe opony letnie będą trochę lepsze od kilkusezonowych, przejeżdżonych zimówek.

Ja się zastanawiam nad wymianą u siebie, bo nie wiem, czy jest sens. W zeszłym roku były może ze dwa dni, kiedy warunki na drodze miałam typowe dla zimowych opon. I tak jak pisałam, zawsze mogę wziąć samochód eMa, a jak go akurat nie będzie, to przeczekam kilka dni na zmianę warunków na drodze. Pracuję z domu, więc to bez znaczenia, czy na zakupy pojadę na początku, czy na końcu tygodnia. Zawsze jakieś małe zapasy mam .

Edit: jak już zjeżdżę swoje opony, to też sobie kupię całoroczne
Edit nr 2: tak mi się skojarzyło, że dostawczaki i busy (i ciężarówki) jeżdżą w większości przypadkach na całorocznych oponach. Ten, który staranował bramę, musiał po prostu za szybko jechać, jak na takie warunki.

Od kilku lat śnieg mamy maksymalnie przez kilka dni w roku.

Rumianko, mnie też to rozśmieszyło. Ale tym kierowcom pewnie do śmiechu nie było .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 15:26, 21 lis 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
A ja w piątek rano będę miała wymienione na zimówki, do tego czasu dam radę, codziennie też nie muszę jeździć, mogę jeździć z eM filmik zarąbisty no u nas, aż tak źle nie jest chyba bym się nigdzie nie ruszyła, gdyby tak było
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 18:12, 21 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Na taki śnieg, to i zimówki nie pomogą. No chyba że kolce mają .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies