Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Grzebiuszka ziemna

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzebiuszka ziemna

Agatorek 23:18, 27 kwi 2024


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Chyba będę musiała zakupić jesienią trochę tulipanów… piękne łany u Ciebie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 23:51, 01 maj 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Dziękuję Kochane
hankaandrus_44 napisał(a)
Zawirowania zadrowotne pod wpływem słońca odejdą w niebyt. I tego się trzymajmy...

Będę się tego trzymać, jak tonący brzytwy
GorAna napisał(a)
Niestety nie mogę usunąć fotki

Coś Ty Aniu, fajnie jest porównać oba przecież i dla potomnych w dodatku
Agatorek napisał(a)
Chyba będę musiała zakupić jesienią trochę tulipanów… piękne łany u Ciebie

U mnie to pikuś, pan pikuś, u Ani to dopiero szaleństwo i podziw

Doczekałam się i ja kwitnienia brunery zeszłorocznej



truskawki posadzone w starych skrzynkach okiennych, wykorzystam rzeczy do cna
czekają na jakąś podporę z pomysłu 'pinterest, ale nie wiem kiedy będzie, chciałabym na kółkach i z obu stron


kwitną brunerki - lubię je



Magnolia pięknie tego roku, niestety tulipany pod nią coś wygryzło, jak w zeszłym roku było ich z 11 w tym tylko 3




Za to młoda blado-różowa magnolia zeszłoroczna o wysokości zaledwie 50 cm miała aż 6 kwiatów, co dobrze rokuje na przyszły nie zrobiłam zdjęcia.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mirkaka 04:38, 02 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Kordina napisał(a)
Dziękuję Kochane

Będę się tego trzymać, jak tonący brzytwy

Coś Ty Aniu, fajnie jest porównać oba przecież i dla potomnych w dodatku

U mnie to pikuś, pan pikuś, u Ani to dopiero szaleństwo i podziw

Doczekałam się i ja kwitnienia brunery zeszłorocznej



truskawki posadzone w starych skrzynkach okiennych, wykorzystam rzeczy do cna
czekają na jakąś podporę z pomysłu 'pinterest, ale nie wiem kiedy będzie, chciałabym na kółkach i z obu stron


kwitną brunerki - lubię je



Magnolia pięknie tego roku, niestety tulipany pod nią coś wygryzło, jak w zeszłym roku było ich z 11 w tym tylko 3




Za to młoda blado-różowa magnolia zeszłoroczna o wysokości zaledwie 50 cm miała aż 6 kwiatów, co dobrze rokuje na przyszły nie zrobiłam zdjęcia.


To bergenia kwitnie na powyższym zdjęcie,
Magnolia śliczna, ładny ma pokrój, tulipany pod magnolią pewnie wypadają, jak zwykle te nowe odmiany.
O jakiej podporze myślisz na skrzynki truskawkowe? Na kółkach? U mnie w skrzyniach gdzie miałam truskawki, niestety zagościły opuchlaki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
LIDKA 06:54, 02 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
Moje truskawki w donicach podsypałam drobną korą żeby szybko nie obsychały.

Magnolia śliczna. Też uważam że ma ładny pokrój.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 10:08, 02 maj 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Lubię Twoje podejście z planem „5-letnim”. Nie narzuca się wtedy żadnej presji, na spokojnie, a jak jest wena zrobić w rok lub 2-lata to podwójna radość. Zdrówka!
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
zbigniew_gazda 17:44, 02 maj 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Mam brunery i bergenie na nowej rabatce .A czy one mocno się rozrastają i jedna i druga ?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Kordina 22:59, 02 maj 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
mirkaka napisał(a)
...
O jakiej podporze myślisz na skrzynki truskawkowe? Na kółkach? U mnie w skrzyniach gdzie miałam truskawki, niestety zagościły opuchlaki

Myślałam o czymś takim, ale z dwóch stron i na kółkach, żeby w razie zbyt dużego słońca przewieżć do cienia.
https://pl.pinterest.com/pin/663225482652556513/


Dzisiaj temperatura w cieniu 26,7 °C a na słońcu 40°C. Woda całkowicie wyparowała z mniejszych doniczek, które czekały na posadzenie. Liście zwiędły...
Magnolia dziękuje Mirce i Lidzi

Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Lubię Twoje podejście z planem „5-letnim”. Nie narzuca się wtedy żadnej presji, na spokojnie, a jak jest wena zrobić w rok lub 2-lata to podwójna radość. Zdrówka!

Dzięki Patrysiu, a co do planu, to życie i tak zadba o dawki stresu, więc sama sobie nie narzucam ja z tych kontemplujących, ale i w czasie prac też można

zbigniew_gazda napisał(a)
Mam brunery i bergenie na nowej rabatce .A czy one mocno się rozrastają i jedna i druga ?

Zbyszku jakoś nie zauważyłam, żeby mocno, ale oczywiście w miarę lat bergeniom coś przybędzie, ale na spokojnie a co do brunery to początkująca jestem a zakup dzięki O.

____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:19, 02 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Fajny patent na skrzynki truskawkowe
Też mam z tyłu głowy myśl, żeby truskawki w skrzynkach mieć a nie na poletku, będę obserwować co wymyślisz fajnego
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
zbigniew_gazda 07:21, 03 maj 2024


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Dzięki Bożenko - to dobrze bo myślałem że za blisko posadziłem. E tam - w razie czego można wykopać i kogoś obdarować.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies