Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 16:02, 27 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
ajka napisał(a)
Dzięki Patrycja, jednak sobie podaruję sianie tej mikrokoniczny, trawnika coraz mniej i niej jest już tak abosrbujący jak dawniej. Widzę, że ten trzeba często kosić i koniczyna z czasem jest mocniej widoczna.


Zbliżenie z dziś. My kosimy ostatnio co 2 tygodnie, ale nie przeszkadzają nam kwiaty koniczyny jak się pojawiają.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kontonaogrod 08:39, 28 wrz 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1837
Cudnie to wygląda Jak rabata z rozmysłem a nie zwykła trawa a jak z suszą, pewnie lepiej sobie radzi niż niepodlewany trawnik trawiasty?

to jest sama mikrokoniczyna czy trawa z mikrokoniczyną (takie mieszanki widziałam) - będę musiała coś kupić, może toto lepsze niż zwykła trawa? (na pewno dla pszczół więc to byłby kolejny głos "za")
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
Muszelka 10:00, 28 wrz 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Patrycjo, pamiętam Twoje rozkminki na temat trawnika z mikrokoniczyną. I co? Jesteś zadowolona?

Widziałam niedawno na żywo trawnik z mikrokoniczyną kolegi. Świetny! Tam, gdzie nie ma możliwości lania wody w upały, to najlepszy wybór.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 12:56, 28 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Aniu, Muszelko:

Zaraz po założeniu w maju i czerwcu dużo podlewania było, bo gorące dni były. Zapewne lepiej zakładać jesienią, ale mężowi zależało mieć już trawę w tym roku i nie czekać kolejnych miesięcy. Za to w lipcu/sierpniu nie podlewaliśmy już w cale i dawała radę. Więcej pewnie powiem jak minie kolejny sezon - będzie bardziej miarodajnie.

W okolicy strony 50-52 mam wypisane składy rożnych mieszanek z dodatkiem mikrokoniczyny, a także plusy i minusy. Aspekty wizualne są niemiarodajne, bo każdy ma inny gust, niektórzy akceptują tylko trawiasty dywanik bez dodatków. My analizując plusy dot. podlewania, nawożenia poszliśmy na swoisty kompromis. Na razie nie żałujemy.
Jedyne co to warto odczekać po przygotowaniu ziemi, aż wyjdą chwasty i je usunąć w sposób chemiczny lub mechaniczny zanim się posieje trawnik. My mimo, że to wiedzieliśmy to śpieszyliśmy się przed falą upałów z wysłaniem. Sporo z tych chwastów zanikło w miarę koszenia trawnika, lecz nie wszystkie. Całe szczęście nie jest tego dużo. Niemniej nie można teraz użyć chemii, bo zarazem z chwastem zlikwidowałaby koniczynę.

Podsumowując jak na razie jesteśmy zadowoleni. Jednak nie jest to rozwiazanie najlepsze dla każdego, bo trzeba być świadomym jego zarówno plusów jak i minusów.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:02, 28 wrz 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2736
Zapraszam na zdjęcia z ewolucji rabaty przez ostatni rok.
Zaraz po budowie.


Obornik.

Poplon kwitnący.

Poplon przekwitnięty.

Plan nasadzeń.

Dzisiejsze z sadzenia + drobna kora.

Prawie finał. Brakuje świdośliwy i rozchodników.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
MagdaLenka 13:22, 28 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 842
Super! Jak to wszystko buchnie bujnością w przyszłym sezonie, to będzie szał!
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Kontonaogrod 14:08, 28 wrz 2023

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1837
Dzieki za info. Na bank zainwestuję w tę mikrokoniczynę bo mi się pomysł podoba, u nas glina i co jak co ale koniczyna rośnie ładnie a na pewno lepiej niż trawa

trójkątna rabata super, w przyszłym roku nie do poznania jak wszystko podrośnie
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
mrokasia 14:24, 28 wrz 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18089
Patrycja, ta rabata z poplonem z daleka wyglądała bardzo romantycznie .
Fajny projekt nasadzeń. Mam tylko wątpliwość czy te niskie rozchodniki w samym rogu to dobry pomysł... Jeżówki do spółki z hakonkami je zjedzą .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 15:15, 28 wrz 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20586
Super zmiana!
Trawnik też wygląda Extra! Fajnie widać zarys rabat

Ja mam taką murawę na działce z koniczyną i jest tylko koszona i cały rok jest zielona więc twój trawnik też będzie dawał radę bez nawozu i lania hektolitrów trawy.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Marcin89 16:49, 28 wrz 2023


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2516
No i druga rabata prawie gotowa Super!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies