Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały

Patrycja_KG_Lu 11:49, 03 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2735
mirkaka napisał(a)


Bardzo zaawansowana Caradonna U mnie dopiero wychodzą z gruntu.
Ja też tak jak Ty sypię koperek ale i pietruszkę naciową, wydaje mi się że wtedy lepiej rośnie
Sałatę siałaś czy przepikowana do gruntu?

Sałata siana w domu na rozsadę wybujała i była nie do użytku. Ta siana była do tunelu foliowego. W zeszłym tygodniu wysiałam też do skrzyń warzywnych w gruncie. Chyba przesadziłam z ilością sałaty, ale u sąsiadów jest sporo jej ulubieńców, którzy chętnie nadmiar skonsumują.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
anuska2507 12:17, 03 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Sposobów wykorzystania darmowych skrzyneczek od Was wiele. Dzięki za podzielenie się.

To dzisiejsze foto pomidorków - tych co skiełkowały jako pierwsze. Kwalifikują się już do pikowania, czyli o wiele wcześniej niż w zasadzie 3x15 (u mnie teoretycznie 3x20, bo siałam 20 marca).

U mnie niektóre odmiany też podobnej wielkości jak Twoje, ale akurat Betaluxy z lydla nie wzeszły mi w ogóle Też wczoraj myślałam, że trzeba będzie wcześniej pikować.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Makao 14:45, 03 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4267
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Sposobów wykorzystania darmowych skrzyneczek od Was wiele. Dzięki za podzielenie się.

To dzisiejsze foto pomidorków - tych co skiełkowały jako pierwsze. Kwalifikują się już do pikowania, czyli o wiele wcześniej niż w zasadzie 3x15 (u mnie teoretycznie 3x20, bo siałam 20 marca).

Bardzo ładnie Ci rosną. Muszą mieć dużo słońca.
Masz rękę do wysiewów.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Patrycja_KG_Lu 08:40, 04 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2735
Wczoraj prawie skończyliśmy montaż regału rozsadnikowego. Dotarły takie lampy (foto z osłonką i bez, muszę doczytać czy lepiej będzie ją ściągnąć). Mają w sobie zasilacze już wewnątrz, wystarczy połączyć kablem zakończonym wtyczką i do gniazdka. Parametry to 30 W, 6500 K, 3000 lm. Można kupić droższe, profesjonalne lampy, ale z tego co czytałam na grupie na FB „Mam szklarnię” wiele osób używa takich właśnie garażowych i dają radę. Cztery sztuki kosztowały 49 zł, kabel został po budowie, wtyczka to ok. 3 zł.

Mąż połączył lampy szeregowo, zabezpieczył połączenia kabli termoskurczką (przed małym dzieckiem głównie), spiął główny kabel trytytkami do boku regału.


Regały mają półki z materiału, który niestety chłonie wodę, warto go zabezpieczyć np. folią samoprzylepną, mi została jakaś z innego projektu, kosztowała około 6 zł w Action.

Lampy są zamontowane na sznurkach by można było regulować ich wysokość w miarę wzrostu rozsad. Kabel zasilający zostawiony z zapasem właśnie w tym celu na każdym poziomie. Sznurki na końcu spięte spinaczami do papieru.


Brakuje jeszcze kocy termicznych z apteki do obłożenia 3 ścian w celu lepszego skupienia/odbicia światła. Cztery oświetlone poziomy wystarczą na 8 tac/kuwet rozsadowych, w każdej 15-18 doniczek. Najwyższy poziom pozostał niedoświetlony. Przepikowałam wczoraj Betaluxy, Gargamela. Szerokość regału między narożnikami to 31,5 cm, tace 31 cm, więc idealnie dwie wejdą na półkę lekko wystając na boki. Dziś kolejna tura pikowania.

____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
mrokasia 08:48, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18088
Niezmiennie podziwiam Twoje działania z wysiewami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kontonaogrod 08:57, 04 kwi 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1830
Ekstra te regały Nic dziwnego że wszystko Ci tak rośnie!

Skrzyneczki plastikowe też zbieram jak tylko mogę

pozdrawiam!
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
NowaKiKi 11:27, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 610
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Sposobów wykorzystania darmowych skrzyneczek od Was wiele. Dzięki za podzielenie się.

To dzisiejsze foto pomidorków - tych co skiełkowały jako pierwsze. Kwalifikują się już do pikowania, czyli o wiele wcześniej niż w zasadzie 3x15 (u mnie teoretycznie 3x20, bo siałam 20 marca).



Ja też sialam 20 marca ale u Ciebie ładniejsze sadzonki, moje jakoś się wyciągnęły i jak na razie jakoś martwię wyglądają
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
April 11:33, 04 kwi 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10238
łał, jakie profesjonalne uprawy
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 11:35, 04 kwi 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Patrycja super to zrobiliście i jeszcze regulacja wysokości światła, fajnie też mieć takie duże przeszkolone drzwi, ja tego jestem pozbawiona stąd szklarenki okienne. Gratulacje
Podobny regał wykorzystywałam do suszenia ziół kiedyś i przymocowałam na dół kółka, żeby łatwiej było manewrować.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Patrycja_KG_Lu 12:01, 04 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2735
Dojechały dziś zamówione berberysy Chocolate Summer. W opisie było wskazane 10-20 cm wysokości. Jestem mega zadowolona i pozytywnie zdziwiona wielkością jakie przyszły. Będzie sadzenie dziś lub jutro
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies